Ubytování Belgie Durbuy


Belgie je nádherná země plná historie, kultury a krásného přírodního scenérie. A jedno z míst, které to perfektně zastupuje, je malé město Durbuy. Leží v regionu Valonsko v provincii Lucembursko a je považováno za nejmenší město na světě. A jelikož je zde tak moc k vidění a zažití, není divu, že sem přijíždí tolik turistů z celého světa. A aby toho nebylo málo, nabízí se zde spousta možností k ubytování.

Pokud máte rádi klid a relaxaci, může pro vás být nejlepší volbou některý z místních hotelů. Vyberte si z nabídky těch nejluxusnějších a užijte si pohodlí v dvou, tří nebo čtyřhvězdičkových zařízeních. Ty jsou vybaveny všemi moderními komforty a poskytují skvělý servis, vynikající snídaně a spoustu různých aktivit. Kromě toho je zde také několik menších penzionů, kde se můžete ubytovat v rustikálním stylu a za dostupnou cenu.

Jestliže hledáte něco jiného, můžete si pronajmout jedno z místních apartmánů nebo chat. Ty jsou perfektní volbou pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti. A jelikož jsou vybavené vlastními kuchyňkami, můžete si prostřednictvím místního trhu nebo obchodu koupit potraviny a vyrazit do přírody pro piknik. Ubytování v apartmánech a chatech vám dává možnost zažít město a okolní přírodu z jiného úhlu pohledu.

Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli a hledáte levné ubytování, můžete si pronajmout jedno z místních letních kempů. Ty jsou vybaveny vším, co potřebujete pro pobyt v přírodě - sprchy, WC, kuchyňky, ohniště a další. Kromě toho, jsou v letním období otevřené také některé kempy s karavany a stanovými městy.

A konečně, pokud hledáte nejlevnější možnost, můžete si najít ubytování v některé z místních hostelů. Ty jsou pro turisty, kteří nechtějí utratit moc peněz za ubytování, nejlepší volbou. Sdílíte si zde společné prostory s dalšími cestovateli a získáváte skvělou možnost poznat nové lidi a zároveň si ušetřit finance.

Krátké shrnutí: Bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte, Durbuy vám nabídne spoustu možností. Ať už hledáte luxus, pohodlí, soukromí, nebo jen levné ubytování, zde si můžete najít to nejlepší pro sebe. A nebude mi vadit, pokud v Durbuy zůstanete navždy - je to jedno z nejkrásnějších měst na světě.


Letenka Belgie Durbuy


Belgie je zemí bohatá na krásná historická města a malebné venkovské oblasti. Jedno z takových fascinujících míst je i Durbuy. Toto malé město se nachází ve valonské provincii Lucembursko a je známé jako jedno z nejmenších měst na světě. Navzdory své malé velikosti je Durbuy plné historických památek, úzkých uliček a malebného okolního venkova.

Pokud plánujete návštěvu Belgie a hledáte neobvyklou destinaci, Durbuy je skvělou volbou. A není tu lepší způsob, jak se do tohoto úžasného města dostat, než letenka. Letenka do Durbuy vám umožní rychle a pohodlně přiletět na blízké letiště Liège Airport a odtud pokračovat na cestě do Durbuy.

Po příletu na letiště Liège Airport se můžete rozhodnout, jestli chcete cestovat vlakem nebo autobusem do Durbuy. Oba dopravní prostředky jsou snadno dostupné a zajišťují pravidelné spoje s Durbuy. Vlakové a autobusové zastávky jsou umístěny na letišti samotném, což usnadňuje přechod mezi spoji.

Cesta vlakem trvá přibližně 40 minut a nabízí vám příležitost si užít malebný výhled na belgickou krajinu. Pokud preferujete cestu autobusem, trvá asi 50 minut, ale také vám zaručuje krásný výhled na okolní scenérie.

Jakmile dorazíte do Durbuy, budete překvapeni krásnými kamennými budovami a úzkými uličkami plnými historického kouzla. Město je obklopeno zelenými kopci a tolik připomíná pohádkovou zemi. Procházejte se po dlážděných uličkách, objevujte středověké stavby a navštivte hrad Durbuy, který je okázalým připomínkou minulosti.

Pokud jste milovníky dobrodružství, Durbuy také nabízí širokou škálu venkovních aktivit. Můžete se vydat na jízdu na kole podél malebné řeky Ourthe, vyzkoušet si rafting nebo se vydat na pěší turistiku do okolních lesů. Pro ty, kteří preferují klid a relaxaci, je zde možnost si užít piknik na jedné z městských zahrad nebo se projít po náměstí a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha restaurací.

Durbuy je skvělým místem pro krátkou dovolenou plnou historie, kultury a přírodního krásy. Letenka do Durbuy vám umožní tuto malebnou destinaci rychle a pohodlně objevit. Nezáleží na tom, jestli jste dobrodruh nebo milovník kultury, Durbuy uspokojí vaše očekávání a zůstane vám v paměti ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Durbuy


Belgie Durbuy je turisticky atraktivní město, které láká návštěvníky svými krásnými historickými památkami, malebnými uličkami a úchvatnou přírodou. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Belgie Durbuy:

1. Jak se dostanu do Durbuy?
Durbuy se nachází asi 2 hodiny autem od Bruselu. Je také dobře přístupný vlakem nebo autobusem.

2. Kolik stojí vstupné do historického centra Durbuy?
Vstup do historického centra je zdarma. Můžete procházet úzkými uličkami a obdivovat krásné historické budovy.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Durbuy?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Durbuy patří historické náměstí Place aux Foires, Durbuyský zámek, Minigolfový park a řeka Ourthe, kde si můžete vyzkoušet aktivní vodní sporty.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Durbuy?
Durbuy je krásným místem k návštěvě po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu závisí na vašich preferencích. V létě můžete využít venkovní aktivity a podívat se na různé festivaly, zatímco v zimě se můžete těšit na vánoční trhy.

5. Existuje možnost ubytování v Durbuy?
Ano, Durbuy nabízí různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony, apartmány nebo kempy.

6. Jaké aktivity je možné v Durbuy podniknout?
V Durbuy máte možnost si zahrát golfovou hru, projet se na kajaku po řece Ourthe, navštívit lázeňský hotel nebo vydat se na procházku po krásném okolí města.

7. Kde mohu ochutnat místní kulinářské speciality?
V Durbuy je mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Nezapomeňte ochutnat tradiční belgický pivo a belgické čokolády.

8. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Durbuy?
Otevírací doba obchodů v Durbuy se může lišit, ale většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 do 18:00.

9. Jaká je průměrná délka pobytu v Durbuy?
Průměrná délka pobytu v Durbuy se liší v závislosti na vašich zájmech a plánech. Obvykle však návštěvníci stráví v Durbuy 1-2 dny.

10. Existují nějaké výlety z Durbuy?
Ano, z Durbuy si můžete udělat výlety do okolních měst a obcí, jako je La Roche-en-Ardenne, Marche-en-Famenne nebo Hotton.


Počasí Belgie Durbuy


Belgie je známá svým proměnlivým počasím a město Durbuy není výjimkou. Nachází se na jihu Belgie, v regionu Valonsko. Klima v této oblasti je mírné, s mírně vyšším srážkovým úhrnem a častými změnami počasí.

V létě jsou teploty v Durbuy poměrně příjemné, s průměrnou teplotou kolem 20-25 °C. Občas se však mohou vyskytnout horké dny, kdy teploty mohou překonat i 30 °C. Srážky jsou časté, takže není neobvyklé zažít deštivé dny. V létě je také důležité počítat s častými bouřkami, zejména ve večerních hodinách.

Podzim v Durbuy je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 °C a stále častěji začíná pršet. Barevné listí na okolních stromech vytváří nádherné podzimní scenérie. Je to období, kdy se ve městě konají různé festivaly a kulturní akce.

Zima v Durbuy může být chladná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 0-5 °C, ale mohou klesnout i pod bod mrazu. Sněhové srážky nejsou příliš časté, ale občas se může objevit krátkodobé pokrytí sněhem. Zimní období je obecně klidnější a méně turisticky frekventované.

Jaro v Durbuy je obdobím, kdy se příroda začíná probouzet. Teploty se postupně zvyšují a pohybují se kolem 10-15 °C. Květinové louky a zelené lesy tvoří idylickou kulisu. Srážky jsou stále časté, ale délka deště se začíná postupně zkracovat.

Celkově lze říct, že počasí v Durbuy je proměnlivé a závisí na ročním období. Není neobvyklé zažít deštivé dny ve všech ročních obdobích. Je proto vhodné přibalit si do kufru deštník či pláštěnku. Přestože počasí může být proměnlivé, krása a kouzlo tohoto města je nepopiratelné a stojí za návštěvu bez ohledu na počasí.


Dovolená Belgie Durbuy


Belgie se může pyšnit mnoha krásnými historickými městy, ale Durbuy určitě patří mezi nejmalebnější. Nachází se v blízkosti města Liège, asi hodinu jízdy od Bruselu, a je známo jako nejmenší město na světě. I přesto je však plné krásných historických staveb a nabízí mnoho možností pro turisty.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují navštívit Durbuy, je jeho romantická atmosféra. Městečko je obklopeno krásnou přírodou a má mnoho malebných uliček a plácků, které vás nechají snít. Procházka historickými uličkami je nutností během návštěvy Durbuy. Uvidíte kamenné domy a krásnou architekturu, která vám ukáže, jaké to je žít v historické belgické vesnici.

Město nabízí také mnoho zábavy a aktivit. Golfisté si mohou zahrát na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě, Durbuy Golf Club. Je zde také vynikající cyklistická stezka, stejně jako mnoho společností, které nabízejí outdoorové aktivity jako například rafting nebo horolezectví.

Zajímavou atrakcí je i Dům Megalitů, muzeum, které vám ukáže historii obyvatelů tohoto regionu, a to jak staršího, tak i nejnovějšího data. Především ale, pokud jste gurmáni, bude pro vás Durbuy rájem. Město se může pochlubit mnoha skvělými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní tradiční pokrmy i moderní kuchyni.

Pokud hledáte ubytování, má Durbuy mnoho možností. Od luxusních hotelů po jednoduché rodinné hotely, penziony a apartmány. Je to město, které si zamilujete, a rádi se k němu budete vracet.

Celkově lze říci, že pokud chcete zažít opravdovou belgickou atmosféru a užít si klidného odpočinku v krásném prostředí, Durbuy by mělo být jedním z vašich cestovatelských cílů. Takže neváhejte a vydejte se do tohoto nádherného města, které vám zůstane v srdci navždy.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách