Letenka Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí s bohatou historií a kulturou, a jeden z jejích nejvýznamnějších náboženských a architektonických pokladů je Shat Gombuj Mosque, často nazývaná také Sixty Dome Mosque.

Shat Gombuj Mosque se nachází v městě Bagerhat, které je starobylé město ležící na jihozápadním pobřeží Bangladéše. Byla postavena na konci 15. století sultánem Nasirem ud-Dinem Mahmudem Shahem, aby sloužila jako nedílná součást Masjid Complexu, který zahrnoval mešitu, školu, hrobku a další budovy.

Jedná se o jednu z největších dochovaných středověkých mešit v Bangladéši a je považována za jedno z nejdůležitějších děl muslimské architektury v zemi. Její jedinečnost spočívá v jejích šedesáti kupolích, které jí poskytly přezdívku "Sixty Dome Mosque". Tyto kupole jsou vyrobeny z terakoty a jsou umístěny na vysokých válcových sloupech, které se postupně zúžují směrem nahoru.

Architektonický styl mešity je výrazně ovlivněn islámskou architekturou z období sultanátu, s perskými, tureckými a indickými prvky. Stavba je postavena z červeného zdiva, které je typické pro mnoho historických památek v této oblasti. Vnitřek mešity je zdoben glazovanými dlaždicemi a pískovcovými reliéfy s geometrickými vzory a kaligrafickými nápisy z Koránu.

Navzdory tomu, že Shat Gombuj Mosque byla postavena před více než 500 lety, stále zůstává ve velmi dobrém stavu. Od roku 1983 je mešita zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, čímž se stala oblíbenou turistickou atrakcí.

Každý rok tisíce turistů z celého světa navštěvují Shat Gombuj Mosque, aby si prohlédli její úchvatné architektonické prvky a prožili atmosféru místa bohoslužeb a duchovního významu. Mešita je stále v provozu a slouží jako místo modlitby pro místní muslimskou komunitu.

Shat Gombuj Mosque je připomínkou bohaté historie Bangladéše a důkazem o bohatství a náboženském dědictví této země. Je to zářný příklad elegance a pokroku, které byly dosaženy v oblasti islámské architektury v regionu. Pro milovníky historie, architektury a náboženského dědictví je návštěva Shat Gombuj Mosque nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je neuvěřitelně pestrá a fascinující země, která láká nespočet turistů ze všech koutů světa. Mezi jedno z nejimpozantnějších a nejvýznamnějších míst, které byste si neměli nechat ujít, patří Shat Gombuj Mosque.

Shat Gombuj Mosque, také známá jako Sixty Dome Mosque, se nachází v městě Bagerhat, které se nachází asi 193 km na jihozápad od hlavního města Dháka. Je to jedna z nejstarších a největších mešit v Bengálsku a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Moskev byla postavena v 15. století sultánem Nasirem ad-Dinem Mahmúdem. Když dorazíte k této působivé stavbě, okamžitě se ocitnete obklopeni impozantní architekturou a historickou atmosférou. Hlavní budova moskev má 77 metrů dlouhou přední část, s šedesáti dvěma kupolemi a šesti minarety.

Dřevěná konstrukce Shat Gombuj Mosque je jedinečná a jedinečná v celé Asii. Stavba byla postavena bez použití jakéhokoli materiálu, jako jsou cihly nebo kameny. Místo toho byl použit převážně dřevo a kamenný prach byl míchán s pilinami pro větší pevnost.

Mešita sloužila jako důležité místo pro náboženské aktivity muslimské komunity. Uvnitř moskev najdete rozlehlou centrální modlitební síň, která je zdobená krásnými obrazy, sochami a architektonickými prvky. Kromě modlitební místnosti zde také najdete hrobky sultána Nasire ad-Dín Mahmúda a jeho rodiny.

Přemýšlíte-li, jak se dostat do Bangladéše a navštívit Shat Gombuj Mosque, není to až tak obtížné. Město Bagerhat je dostupné ze všech hlavních měst, včetně Dháky, a můžete se sem dostat buď vlakem, autobusem nebo taxi.

Jižní Bangladéš nabízí také další zajímavá místa a atrakce, jako jsou historické památky, chrámy a přírodní rezervace. Bagerhat zcela určitě stojí za návštěvu, pokud se zajímáte o kulturu, historii a architekturu země.

Shat Gombuj Mosque je příkladem ohromného inženýrství a uměleckých dovedností, které byly v té době dostupné. Tato mešita je nejen důležitým náboženským místem, ale také vypráví příběh o bohaté historii Bangladéše.

Takže pokud plánujete cestu do této skvělé země, nezapomeňte navštívit Shat Gombuj Mosque a objevte krásu, zázrak a dědictví této úžasné kultury.


Počasí Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš, oficiálně Bengálská republika, se nachází v jižní Asii a je obklopen částmi Indie, Myanmaru a Bengalského zálivu. Země je známá především svou bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mnoho významných historických památek, jako je například Shat Gombuj Mosque.

Shat Gombuj Mosque, také nazývaná Sixty Dome Mosque, se nachází v městě Bagerhat, které je známé jako UNESCO Světové kulturní dědictví. Tato mešita byla postavena v 15. století sultánem Nasirem al-Dinem Mahmudem Shahem, který vládl regionu.

Shat Gombuj Mosque je obklopena velkým nádvořím, které je obklopeno zdmi a dvěma branami. Mešita má šest kupolí a její střední kupole má průměr přes 81 stop. Celkový počet sloupů je 77, a to vše je postaveno z místní cihlové výroby. Mešita byla postavena v jihovýchodní stylu a představuje značný přínos k islámské architektuře.

Pokud se podíváme na klima Bangladéše, tak je to velmi teplá země s vlhkým monzunovým podnebím. Monsunové období trvá od června do září. Během této doby Bangladéš zažívá silné deště a cyklony. Kromě monzunového období je země většinou suchá a slunečná, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia.

Návštěva Bangladéše a Shat Gombuj Mosque je považována za velký zážitek. Návštěvníci mohou vidět archeologický klenot v historickém městě, které je stále velmi živé a plné barvitých trhů. Kromě toho mohou cestovatelé ochutnat místní gastronomii, jako je rýže s curry, samosy nebo masové guláše.

Všechny tyto faktory ukazují na to, že Bangladéš je úžasnou destinací plnou historie, kultury a krásné architektury. Shat Gombuj Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických zámků této země, který stojí za návštěvu. Ať už máte zájem o historii, kulturu nebo gastronomii, Bangladéš má pro každého něco k nabídnutí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Nejčastější dotazy a odpovědi k moskeji Shat Gombuj v Bangladéši:

1. Jaké je zeměpisné umístění Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Bangladéš Shat Gombuj Mosque se nachází v městě Bagerhat, v jižní části Bangladéše.

2. Jakou historii a význam má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque je historická památka, která byla postavena v 15. století během dobývání Bengálska muslimským vojevůdcem Khan Jahan Ali. Její tvar, s padesáti stupňovitými kopulemi, je unikátní a důležitou ikonou islámské architektury v této oblasti.

3. Kolik kopulí má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque má celkem 60 kopulí, které jsou rozmístěny v řadách po obvodu mešity.

4. Jaká je jižní šatrní věž moskeje známá?
Jižní šatrní věž moskeje Shat Gombuj je známá jako Khan Jahan Ali Tower. Tato věž se nachází na východní straně mešity a slouží jako vstupní brána pro návštěvníky.

5. Jak je mešita udržována a chráněna?
Mešita Shat Gombuj je chráněna UNESCO a je pečlivě udržována státními orgány Bangladéše. Byly provedeny restaurační práce, aby bylo zajištěno zachování této historické památky.

6. Mohu navštívit mešitu Shat Gombuj?
Ano, mešita Shat Gombuj je otevřena pro veřejnost a návštěvníky. Je však třeba respektovat dodržování náboženských zvyklostí a používání vhodného oblečení při návštěvě této svatyně.

7. Jakou činností se mešita v současnosti zabývá?
Shat Gombuj Mosque slouží jako modlitebna pro místní muslimy a také jako turistická atrakce, která přitahuje mnoho návštěvníků ze všech koutů světa.

8. Co je nejlepší čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Ideální čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque je během rána nebo odpoledne, abyste se vyhnuli vyšším teplotám.

9. Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce v okolí mešity?
V okolí mešity Shat Gombuj můžete navštívit také další historické památky, jako je město Bagerhat, mešitu Nine Dome nebo mausoleum Khan Jahan Ali.

10. Jak se dostat k mešitě Shat Gombuj z jiných částí Bangladéše?
Mešita Shat Gombuj je dobře dostupná veřejnou dopravou. Nejbližší letiště je v městě Jessore, odkud můžete pokračovat na cestě autobusem nebo taxi do Bagerhatu. Také je možné využít vnitrostátní autobusové linky, které slouží k přepravě turistů.


Dovolená Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí s bohatou historií a kulturou. Mezi nejvýznamnější památky patří Shat Gombuj Mosque, což je impozantní mešita v městě Bagerhat.

Shat Gombuj Mosque, známá také jako Shait Gambuj Masjid, byla postavena v 15. století sultánem Nasiremuddinem Mahmudem Shahem. Mešita je jedním z nejvýznamnějších a nejvelkolepějších stavebních děl Bangladéše.

Mešita Shat Gombuj byla vybudována na čtvercovém základu a je založena na 77 masivních sloupech z kamene a cihel. Celá stavba je pokryta červenými kachlíky, které dodávají mešitě zvláštní kouzlo a charakteristický vzhled.

Mešita je vysoká na 10 metrů a má pět vstupů, z nichž hlavní vstup je zdobený různými geometrickými a rostlinnými motivy. Uvnitř mešity je velký prostor pro věřící, kde se konají náboženské obřady a modlitby.

Mezi další zajímavé prvky mešity patří kamenné chodníky a vodní kanály, které slouží k udržování místa chladného a příjemného i v horkých letních měsících.

Shat Gombuj Mosque byla prohlášena za Světové dědictví UNESCO v roce 1985 díky svému významu pro islámskou architekturu a jako příklad mimořádně dokonalého designu. Také patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Bangladéši.

Kromě náboženských obřadů se v mešitě také konají kulturní a společenské akce, jako jsou například přednášky, semináře a výstavy.

Pokud plánujete návštěvu Bangladéše, návštěva Shat Gombuj Mosque by neměla chybět na vašem seznamu míst k vidění. Tato krásná mešita nabízí neuvěřitelný pohled na islámskou architekturu a historické dědictví této země.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách