Letenka Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou známé jako jeden z nejkrásnějších tropických rájů na světě. Tato souostroví leží v Atlantském oceánu a nabízejí nádherné pláže, ohromující modrou vodu, úžasné korálové útesy a nebesky čisté oblohy. Mezi více než 700 ostrovy a útesy, které tvoří Bahamy, jsou Mayaguana, která je jedním z nejvzdálenějších a nejméně obydlených ostrovů.

Mayaguana je jedním z nejmenších ostrovů na Bahamách, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Je to ideální cíl pro ty, kdo hledají klid a pokoj daleko od turistických zón. Přestože je Mayaguana přístupná pouze letadlem, rozhodně stojí za to podniknout tuhle cestu.

Mayaguana je známá svou nádhernou, nedotčenou přírodou. Rozlehlé pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou vytvářejí dokonalou atmosféru k odpočinku a relaxaci. Můžete si zde užít opalování, koupání v teplém oceánu a prozkoumávat fascinující mořský život. Zároveň je ostrov lemován korálovými útesy, což ocení zejména potápěči a šnorchlaři.

Na ostrově se nacházejí také mnohé přírodní rezervace a parky. Například Betsy Bay Reserve je domovem mnoha druhů mořských ptáků, jako jsou pelikáni a rackové. Můžete se vydat na pěší výlety nebo jízdu na kole po krásných stezkách a objevovat místní faunu a floru.

Mayaguana je také známá svou historií. Na ostrově se nachází stará základna US Air Force, která byla využívána během studené války. Můžete si prohlédnout zbytky letiště, radarovou stanici a další pozůstatky tohoto důležitého místa.

I když na Mayaguaně nenajdete luxusní letoviska nebo velká města, najdete zde klid a přátelské prostředí místních obyvatel. Místní komunita je velmi přátelská a pohostinná a vždy ráda uvítá nové návštěvníky.

Pokud se rozhodnete navštívit Mayaguanu, vaše cesta tady bude nejspíše začínat letením. Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety na tento ostrov. Je možné si vybrat mezinárodní nebo vnitrostátní lety, ať už z USA nebo z dalších Bahamských ostrovů.

Letenka do Mayaguany vás přivede do úžasného tropického ráje, který zaručuje nezapomenutelný zážitek. Plážové výlety, potápění, šnorchlování, procházky po ostrově a poznávání místní kultury jsou jen některé z aktivit, které můžete vyzkoušet během pobytu na tomto úchvatném místě.

Pokud toužíte po dovolené, která kombinuje krásné pláže s nedotčenou přírodou a klidem daleko od turistických středisek, pak vás letenka do Mayaguany na Bahamách jistě potěší. Tento malebný ostrov nabízí příležitost pro odpočinek, relaxaci a prožití autentického bahamského zážitku. Nechte se hýčkat sluncem, plážemi a vodou na jednom z nejkrásnějších míst na Zemi.


Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou známé svými bílými plážemi, tyrkysově modrou vodou a jedinečnou atmosférou. Mezi mnoha ostrovy, které Bahamy nabízejí, se nachází také ostrov Mayaguana, který je zcela odlišný od ostatních.

Mayaguana je nejvzdálenějším obydleným ostrovem Baham. Leží mezi ostrovy Turks a Caicos a Haiti a jeho pomalé tempo života je odrazem skutečnosti, že je zde jen několik set obyvatel. Mayaguana je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové a nekomerční prostředí.

Ubytování na ostrově Mayaguana je omezené, ale přesto se zde nachází několik možností pro ubytování. Luxusnější variantou je privátní vila nebo samostatný dům, který nabízí veškeré moderní vybavení a pohodlí. Tyto luxusní nemovitosti jsou zpravidla obklopeny překrásnou přírodou a mají vlastní pláž. Pro ty, kteří preferují menší rozpočet, jsou k dispozici i menší hotely a apartmány, které nabízejí pohodlné ubytování za dostupnější ceny.

Hlavní předností Mayaguany je samozřejmě jeho krásná příroda. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které se nacházejí nedaleko pobřeží. Tato oblast nabízí jedinečný zážitek ze šnorchlování a potápění, kde si můžete prohlédnout pestrou a nádhernou podmořskou faunu a flóru.

Mayaguana je také domovem pro mnoho ohrožených druhů ptáků, včetně hnědého pelikána a koroptve Bahamské. Ptáci se zde nacházejí v přírodní rezervaci Great Inagua, která je jednou z největších neobydlených přírodních rezervací v Karibiku. Milovníci přírody tak mohou zažít neuvěřitelné pozorování ptáků a být svědky jejich jedinečného chování.

Mayaguana je také rájem pro rybáře. Ostrov je známý svými množstvím rybích druhů, jako jsou trnkové ryby, tuňáci a tarponi. Místní rybáři mohou zajistit loď a průvodce, kteří vás vezmou na nezapomenutelný rybářský výlet.

Navštěvovat Mayaguanu můžete kdykoli během roku, protože ostrov má tropické podnebí se stálými teplotami okolo 26 °C. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od prosince do dubna, jakožto nejsušší období.

Mayaguana je jedinečný ostrov, který skýtá dovolenou od počátku do konce. Krásné pláže, skvělé potápění, pozorování ptáků a rybaření jsou jen některé z aktivit, které zde můžete zažít. Pokud hledáte klidnou dovolenou v nedotčené přírodě, Mayaguana je ideální destinací pro vás. Ubytování na tomto ostrově je omezené, ale nabízí několik možností pro každý rozpočet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


1. Jak se dostat na ostrov Mayaguana na Bahamách?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Mayaguana, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z hlavních ostrovů Baham, jako je Nassau nebo Freeport, do letiště na Mayaguaně.

2. Kolik trvá let z Nassau na Mayaguanu?
Odpověď: Let z Nassau na ostrov Mayaguana obvykle trvá přibližně hodinu a 15 minut.

3. Co mohu vidět a dělat na ostrově Mayaguana?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana si můžete užít nádherné pláže, jako je North Beach nebo Abrahams Bay Beach. Můžete si také vychutnat šnorchlování nebo potápění v krásných korálových útesech, které obklopují ostrov. Další populární aktivitou je rybaření a objevování netknuté přírody na ostrově.

4. Jsou na Mayaguaně hotely nebo ubytování?
Odpověď: Na ostrově Mayaguana je omezený počet hotelů a ubytování. Je zde také možnost pronajmout si privátní domy nebo apartmány pro svůj pobyt.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Mayaguany?
Odpověď: Nejlepším obdobím pro návštěvu Mayaguany je obvykle mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Během tohoto období se minimalizuje riziko hurikánů a obvykle je méně turistů na ostrově.

6. Je možné cestovat lodí na Mayaguanu?
Odpověď: Ano, je možné cestovat na Mayaguanu lodí. Existují některé trajektové služby, které spojují Mayaguanu s okolními ostrovy Baham, jako je Nassau nebo Inagua.

7. Existuje na Mayaguaně veřejná doprava?
Odpověď: Na Mayaguaně není k dispozici veřejná doprava. Nejběžnějším způsobem pohybu na ostrově je pronájem auta nebo skútru.

8. Jaká je místní kuchyně na Mayaguaně?
Odpověď: Místní kuchyně na Mayaguaně je převážně založena na mořských plodech a čerstvých produktech. Můžete ochutnat speciality, jako je čerstvá ryba, mořské plody, koláče z plátanu, omáčky z běloby nebo omáčky z citrusových plodů.

9. Jaké jsou nejlepší pláže na Mayaguaně?
Odpověď: Mayaguana je známá svými nádhernými plážemi. Mezi nejlepší pláže na ostrově patří North Beach, která je nejdelší pláží na Bahamách, a Abrahams Bay Beach, která nabízí dokonalý klid a krásný výhled na oceán.

10. Jaké jsou možnosti aktivit a výletů na Mayaguaně?
Odpověď: Na Mayaguaně si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření, procházky po plážích, objevování přírodních parků a rezervací, vodní sporty, jako je kajak nebo jízda na paddleboardu, a také sledování volně žijící fauny a flory.


Dovolená Bahamy Mayaguana


Dovolená na Bahamách je snem mnoha lidí, a Mayaguana je jedním z nejkrásnějších ostrovů, které můžete navštívit. Leží asi 560 km jihozápadně od hlavního města, Nassau, a nabízí spoustu přírodní krásy, aktivit a zábavy.

Mayaguana má mnoho bílých písečných pláží a modré a zelené průzračné vody, které nabízejí rozmanité možnosti vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Můžete se nechat unášet od vln a relaxovat na pláži s koktejlem v ruce nebo se otestovat svůj adrenalinový limit a vyzkoušet si nějaké vodní atrakce.

Dále můžete vyrazit na ostrovskou cestu a prozkoumat mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády, přírodní lázně a tajemné jeskyně. Můžete také navštívit Stará vesnická místa, kde najdete historické památky, jako jsou ruiny starého fortu, staré kostely a jiné architektonické skvosty, které tvoří součást bohaté historie Baham.

Pro ty, kteří milují přírodu, nabízí Mayaguana mnoho krásných parků a rezervací, kde můžete pozorovat neuvěřitelné druhy ptáků, ryb a želv. V těchto parkách můžete také vyrazit na turistické stezky, kde si můžete připomenout krásu pralesa a zároveň si užít procházku přírodou.

A ještě jedna věc: Mayaguanská kuchyně je jeden z nejlepších pokladů, které vám tento ostrov může nabídnout. Můžete ochutnat neuvěřitelně chutné pokrmy, jako je ryba, krevety, ovoce moře a další delikatesy. Místo doporučuje také jednu z nejoblíbenějších pochoutek – opečený chléb plněný čerstvými mořskými plody.

Když už mluvíme o Bahamách, měli byste vědět, že na návštěvu ostrova je nejlepší jít v zimě, protože v létě je více deštivých dní. Letovisko je ideálním místem pro plážové dovolené, rodinné výlety či novomanželé.

Dovolená na Bahamách Mayaguana není jen další dovolená, ale zážitek, který vám bude ještě dlouho v paměti. Každý, kdo byl na tomto ostrově, se do něj zamiluje a touží se sem vrátit. Takže na co ještě čekáte? Vyrazte do této oázy klidu a nenechte si ujít tenhle kousek nevšednosti!


Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana je jednou z nejvzdálenějších ostrovů na Bahamách, nacházející se na jihovýchodě této karibské země. Pokud hledáte klid a pohodu, je tato malá zelená oáza ideální destinací pro vaši dovolenou. Navzdory svému odlehlému umístění však Mayaguana nabízí také nádherné slunce, azurově modrou vodu a úchvatné pláže, ze kterých si vychutnáte skvělý výhled na okolní ostrovy.

Počasí na Mayaguaně je celkově velmi příjemné a teplé po celý rok, což z ní činí ideální destinaci v podstatě kdykoliv. Průměrná teplota vzduchu se během roku pohybuje od 21 do 32 stupňů Celsia, s nejvyššími teplotami v období od června do října a nejnižšími v období od prosince do únoru. Vody okolo Mayaguany jsou také velmi teplé a v létě se jejich teplota zvyšuje až na 30 stupňů Celsia.

Deštivá období na Bahamách jsou obecně hodně silná a většinou se vyskytují během letního období, kdy dochází k občasným bouřím a hurikánům. Je důležité mít na paměti, že hurikány mohou v této části světa velmi rychle vzniknout a stávat se velice nebezpečnými pro obyvatele a turisty. Proto je důležité dbát na včasné a úplné informování o aktuální situaci a na následné preventivní opatření.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Mayaguany, doporučujeme vám se vybavit vhodným oblečením, které zahrnuje lehké a prodyšné látky, plavky, opalovací krém, klobouky a sluneční brýle. Pamatujte také na to, že Bahamy jsou destinací s velmi silným sluncem, a proto je nutné dodržovat zásady správné ochrany před UV zářením, zejména pokud trávíte nějaký čas na plážích nebo jiných otevřených prostranstvích.

Mayaguana není pouze velmi nádhernou destinací, ale také znamená výhodnou pozici pro rybolov nebo potápění. Díky svým korálovým útesům a nádherným plážím dokáže návrat na tento malý a klidný ostrov být pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Vychutnejte si tu tento kousek ráje na zemi, kde si odpočinete a odhodíte všechny starosti, a můžete si tak užít své dovolené naplno.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách