Ubytování Bahamy Exuma Cays


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a na ostrovech nalezených v Exuma Cays najdeme některá z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších letovisek na Bahamách. Jestliže hledáte luxusní dovolenou v tichosti a klidu v této oblasti, pak jsou dvě nejlepší volby Little Farmer’s Cay a Staniel Cay.

Little Farmer's Cay

Jeden z nejmenších ostrovů v Exuma Cays, Little Farmer’s Cay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v klidné atmosféře obklopené přírodou. Zdejší uvízlé rybářské vesnice jsou jedinečnou atraktivitou jak pro domácí tak i pro zahraniční turisty, kteří se chtějí setkat s pohostinnými obyvateli ostrova.

Kromě toho zde najdete mnoho turistických atrakcí jako příležitosti pro potápění nebo šnorchlování v průzračných vodách, kajakování a další sportovní aktivity. Vítanou zastávkou jsou ostrovy s divokými prasaty, které rozhodně stojí za návštěvu.

Luxusní ubytování na Little Farmer’s Cay sestává především z vil a soukromých domů. Tyto vily, které poskytují exkluzivní ubytování s nádherným výhledem na oceán, často obsahují vlastní bazén a pláž. Pokud si vyberete tuto lokalitu, můžete si být jisti, že vaše dovolená zde bude úplně dokonalá.

Staniel Cay

Staniel Cay je další oblast, která se často objevuje na seznamu doporučených ostrovů v Exuma Cays. Tento ostrov je jedním z nejvíce zábavných a rozmanitých míst k pobytu. Zde najdeme písečné pláže s nevšedním zážitkem interakce s divokými místními prasaty. Můžete také navštívit mayský chrám v Williams Town nebo rybářskou vesnici v Barraterre.

Luxusní ubytování v Staniel Cay zahrnuje hotely, vily a apartmány, které vám poskytují pohodlné a prostorné ubytování. Většina zařízení na ostrově nabízí vlastní servis – například čištění a úklid - aby vaše pobyt byl více komfortní.

Exuma Cays je místem, kde se můžete těšit na okouzlující přírodu, zajímavou historii, kulturní akce a tichou atmosféru. Luxusní ubytování v Little Farmer's Cay a Staniel Cay poskytují perfektní možnost k poznání a prožití tohoto úchvatného místa. Jestliže hledáte klidnou dovolenou s vysokým komfortem a moderním vybavením, Exuma Cays je ideální volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Exuma Cays


1. Jak se dostat na Exuma Cays na Bahamách?
- Nejbližší mezinárodní letiště je v Nassau, odkud je možné se dostat na Exuma Cays trajektem, lodí, nebo soukromým letadlem.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Exuma Cays?
- Nejlepší doba na návštěvu je v období od prosince do dubna, kdy je mírnější teplota a menší pravděpodobnost dešťových srážek.

3. Jaké aktivity mohu na Exuma Cays podniknout?
- Na Exuma Cays lze podniknout řadu vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, plachtění, jetové skútry a kajakování.

4. Kde se dá ubytovat na Exuma Cays?
- Na Exuma Cays najdete několik luxusních letovisek a hotelů, které nabízí ubytování přímo na pláži. Existují také možnosti pronájmu soukromých domů nebo vil.

5. Jaká je cena průměrného ubytování na Exuma Cays?
- Ceny ubytování se mohou různit v závislosti na sezóně a typu ubytování. Průměrná cena za noc se pohybuje mezi 200 až 500 $ za pokoj.

6. Existuje na Exuma Cays veřejná doprava?
- Ne, na Exuma Cays nenajdete veřejnou dopravu. Doporučuje se si pronajmout auto nebo využít služeb taxi nebo soukromého dopravce.

7. Co je nejznámější atrakcí na Exuma Cays?
- Nejznámější atrakcí na Exuma Cays je Modrá jáma, což je přírodní bazén modré vody obklopený korálovým útesem, který nabízí skvělé šnorchlování a potápění.

8. Je na Exuma Cays možné vidět volně žijící divoká prasata?
- Ano, na Exuma Cays se nachází pláž Big Major Cay, kde žijí volně divoká prasata. Je možné je pozorovat z blízka a dokonce se s nimi vyfotit.

9. Můžu na Exuma Cays najít restaurace a obchody?
- Ano, na Exuma Cays najdete restaurace nabízející místní kuchyni a také obchody se suvenýry a základními potřebami.

10. Je na Exuma Cays bezpečno cestovat?
- Exuma Cays jsou obecně považovány za bezpečné místo pro cestování. Nicméně se stále doporučuje dodržovat obecná opatření bezpečnosti, jako je uchovávání cenných věcí v bezpečí a nechávat cennosti nepřehlédnuté v autě.


Letenka Bahamy Exuma Cays


Bahamy: Exuma Cays - Klenot Karibiku

Bahamy jsou synonymem pro nádherné pláže, azurové moře a nezapomenutelné dovolené. Mezi nejvíce kouzelné a exkluzivní místa na Bahamách patří Exuma Cays, malý řetězec ostrovů v Karibském moři, který se stal rájem pro stoupence luxusního relaxování a příznivce neopakovatelných přírodních krás.

Exuma Cays je skupina více než 365 ostrovů a malých ostrůvků, včetně Velkého a Malého Exuma, které se nachází jen pár kilometrů na jihovýchod od hlavního bahamského ostrova New Providence. Tato oblast je jedinečná svým biodiverzitou, slavnými plážemi a fascinujícími modrozelenými lagunami.

Hlavním lákadlem Exuma Cays je nezpochybnitelně neuvěřitelně modrozelené moře, které je jedním z nejjasnějších a nejčistších na světě. Jeho teplá a průzračná voda vás okouzlí na první pohled a vás přitáhne, abyste do ní vstoupili. Nejlepší způsob, jak se ponořit do této malebné vodní říše, je pronajmout si loď a prozkoumat skrytá zákoutí a zátoky ostrovů.

Při plavbě mezi ostrovy Exuma Cays narazíte na jedno z největších přírodních divů – Pláž prasat (Pig Beach). Tato pláž je domovem divokých prasat, které rády plavou s turisty a baví se v přítomnosti návštěvníků. Je to zcela jedinečná zkušenost, která vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.

Dalšími charakteristickými přírodními krásami jsou Exuma Cays jsou obří korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů mořských živočichů. Potápěči zde najdou jedinečnou příležitost objevovat úchvatné podmořské scenérie, setkat se s delfíny a plavat s neškodnými žraloky.

Pro milovníky vodních sportů jsou Exuma Cays zdrojem zábavy a dobrodružství. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění, rybolov, jízdu na dálnici nebo jetovým skútrem. Pro ty, kteří se chtějí na chvíli odpojit od každodenního shonu města, jsou Exuma Cays ideálním místem na relaxaci na pláži až do západu slunce.

Není divu, že Exuma Cays se staly oblíbenou destinací nejen pro nadšence dovolených v Karibiku, ale také pro celebrity, které hledají soukromí a odpočinek. Například slavný herec Johnny Depp má soukromý ostrov na Exuma Cays. Jelikož Exuma Cays nabízí pohodlnou dostupnost, můžete se sem dostat letecky z New Providence během pár minut letu.

Letecká přeprava na Exuma Cays je pohodlná a mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety na ostrovy. Můžete si vybrat mezi velkými leteckými společnostmi, jako je American Airlines, nebo dát přednost menším společnostem, které nabízejí specializované služby a charterové lety.

Takže pokud plánujete návštěvu Baham a chcete zažít opravdový ráj na zemi, nezapomeňte zařadit Exuma Cays do svého itineráře. Toto okouzlující místo vás překvapí svou přírodní krásou, klidem a dokonalým únikem od každodenního života. Stačí si rezervovat letenku, obléci si plavky a připravit se na jedinečný zážitek na ostrovech Exuma Cays.


Dovolená Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou malý souostroví na jihozápadním pobřeží Baham, které nabízejí nádherné bílé pláže, tyrkysově modrou vodu a širokou škálu aktivit na pobřeží i pod hladinou moře.

Když se řekne Bahamy, většina lidí pravděpodobně napadne slavný ostrov Nassau. Nicméně, pokud hledáte klid a přírodní krásu, Exuma Cays jsou jasnou volbou.

Souostroví se skládá z přibližně 365 ostrovů a malých ostrůvků a je rozprostřeno na více než 200 kilometrech. Největším ostrovem je Great Exuma, který je také hlavním zdrojem pro tamní turistický ruch.

Nejvíce turistů vyhledává Exuma Cays pro své úchvatné pláže. Pláž Moriah Harbour Cay patří mezi nejvíce fotografické pláže na světě, díky jejím nádherným písečným dúnám a křišťálově čisté vodě. Další pláž, Tropic of Cancer Beach, byla pojmenována podle rovníku a nabízí nádherné výhledy na západ slunce.

Pokud hledáte nějakou dobrodružnou aktivitu, můžete se věnovat odvážným vodním sportům, jako je například kitesurfing či windsurfing. V Exuma Cays najdete i národní park s možností potápění a pozorování místních rysů a žraloků.

Další vynikající možností, jak si užít Bahamy Exuma Cays, je výlet lodí. Existuje mnoho agentur, které nabízí výlety po souostroví a doprovodí vás k nejkrásnějším místům v oblasti. Vojáci můžete navštívit i opuštěný ostrov Allen Cay, kde se můžete setkat s ještěrkou iguánou Bahamskou, která je endemickým druhem této oblasti.

Celkově lze říci, že Bahamy Exuma Cays jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, nádhernou přírodu a krásné pláže. Bez ohledu na to, zda jste vášnivými potápěči, dobrodruhy, nebo jenom hledáte klidné místo, kde si odpočinout, Exuma Cays určitě stojí za to navštívit.


Počasí Bahamy Exuma Cays


Bahamy Exuma Cays jsou malým souostrovím nacházejícím se v Atlantském oceánu. Tato oblíbená turistická destinace je známá svou krásnou přírodou, bílými plážemi a teplým tropickým počasím po většinu roku.

Klima na Bahamách Exuma Cays je ovlivněno tropickým podnebím. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25-32 °C a občas dosahují až 35 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují svých maximálních hodnot. V zimních měsících jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 18-24 °C.

Dešťová sezóna na Bahamách Exuma Cays nastává během letních měsíců, konkrétně od června do října. Během této doby se mohou vyskytnout pravidelné deště a bouřky. Nicméně, déšť obvykle netrvá dlouho a slunce brzy znovu vystoupá na oblohu. Zbytek roku je naopak charakterizován suchým obdobím a minimálním množstvím srážek.

Vzhledem k své poloze v Atlantském oceánu jsou Bahamy Exuma Cays náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, přičemž vrchol nastává v září. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí a dodržovat pokyny orgánů místní vlády v případě výskytu hurikánu.

Díky svému příjemnému počasí jsou Bahamy Exuma Cays ideálním místem pro vodní aktivity a vodní sporty. Průzračné tyrkysové vody a korálové útesy lákají potápěče z celého světa. Turisté si zde mohou vychutnat plavbu na jachtě, rybaření, kajakování a další aktivity spojené s mořem.

V oblasti Baham jsou rovněž populární bílé písečné pláže, na kterých lze relaxovat a užívat si slunečních paprsků. Některé z nich jsou dokonce opouštěné a umožňují turistům prozkoumat nedotčenou přírodu.

Díky svému tropickému klimatu je Bahamy Exuma Cays populární destinací po celý rok. Turisté sem přicházejí hledat útočiště před chladným zimním počasím a užívat si sluneční koupání v průzračných vodách Karibiku. Navštivte Bahamy Exuma Cays a zažijte krásnou dovolenou plnou slunce, písku a teple!


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách