Letenka Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejznámějších pláží na světě a je národním parkem v australském Queenslandu. Tuto krásnou pláž najdete na Whitsunday Island, což je největší z 74 ostrovů, které tvoří Whitsunday Islands. A aby se dostali na tento nebeský ostrov, mnoho turistů letí do Austrálie a poté se přesunují do regionu Queensland.

Pokud jste milovníkem bílého písku, teplého moře a krásné přírody, Whitehaven Beach je tím pravým místem pro Vás. Toto místo je jedinečné svými zvláštnostmi – písek je extrémně jemný a měkký, což se doslova rozpouští v rukou, což je velký kontrast k velkým kamenům či skalám, které se tady obvykle nacházejí. Díky tomu vypadá jako sněhová krajina, což je velmi neobvyklé pro takové tropické místo. Voda je také velmi teplá a je perfektní pro koupání a potápění.

Pláž je dostupná pouze malebnou lodí, turistickým člunem nebo soukromou lodí. Většina z těch, kteří navštíví Whitehaven Beach, si nevynechá možnost si užít obdivuhodný pohled na osvětlený písek při slunečním západu.

Pokud si chcete užít dovolenou v Austrálii a zároveň si prohlédnout tento neuvěřitelný úkaz, můžete si zakoupit letenky do Brisbane, Melbourne nebo Sydney, odkud se můžete snadno dostat do Queenslandu pomocí letu nebo jiných dopravních prostředků.

Australie je vynikající destinací pro ty, kteří hledají kombinaci neuvěřitelné scenérie, romantické atmosféry a zábavy. S nekonečnými možnostmi, jak prozkoumat tento kus světa, jistě si užijete dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Počasí Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Nachází se v Queenslandu, v Austrálii. Její bílý písek a tyrkysově modré moře ji dělají oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Pláž Whitehaven Beach je součástí Whitsunday Islands, skupiny více než 70 ostrovů, které leží ve Velkém bariérovém útesu. Její neuvěřitelně jemný písek je vyroben z 98% křemene, což z něj dělá tak bílý a lesklý. Písek je tak jemný, že se spíše podobá moučkové cukru než tradičnímu písku.

Dalším výjimečným rysem této pláže je vysoká čistota vody. Díky tomu, že se na pláži nenachází žádné přístavy nebo žádné velké plavební trasy, je moře zde nezasaženo znečištěním. Voda je tak průzračná a čistá, že si můžete prohlédnout mořský život, který obývá toto úžasné prostředí.

Pro turisty i obyvatele je pláž Whitehaven Beach oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou užívat sluníčka, relaxovat na pláži, nebo se procházet po bílém písku. Samozřejmě, že není radno opomenout použití opalovacích krémů kvůli silnému slunci.

Pro dobrodružnější turisty je zde také nabídka vodních sportů, jako je šnorchlování nebo potápění. Mořská fauna a flóra jsou na Whitehaven Beach opravdu úchvatné. Někteří návštěvníci mohou dokonce potkat obyvatele těchto vod - želvu zelenavou. Jejich přítomnost dokáže zplodit pozitivní emoce u každého, kdo je spatří.

Pláž Whitehaven Beach je přístupná pouze lodí nebo vrtulníkem. Existují různé možnosti, jak se sem dostat. Někteří turisté si mohou zapůjčit vodní taxi, jiní se rozhodnou pro exkurzi, která zahrnuje i další ostrovy Whitsunday Islands.

Pokud pláž Whitehaven Beach hodláte navštívit, nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém, klobouk, ochranné brýle a plavky. Vždy je také dobré mít s sebou dostatek vody, abyste se zamezili dehydrataci.

Whitehaven Beach je opravdu pokladem Austrálie. Krása a přírodní půvab této pláže ji řadí mezi nejmalebnější místa na světě. Pokud jste v Queenslandu, určitě byste měli navštívit tento klenot.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


1. Jak se dostanu na Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Whitehaven Beach, je lodí z některého z okolních přístavů, jako je Hamilton Island nebo Airlie Beach. Existuje také možnost přistání v přístavu Hayman Island a cestování odtud.

2. Kolik stojí vstup na pláž Whitehaven Beach?
Odpověď: Whitehaven Beach je veřejným prostranstvím a nikdy se neplatí žádný vstupní poplatek.

3. Jak dlouho trvá cesta lodí na Whitehaven Beach?
Odpověď: Doba trvání plavby na Whitehaven Beach závisí na místě, odkud vyplouváte. Z Hamilton Island to trvá přibližně 30 minut, z Airlie Beach zhruba 1,5 hodiny.

4. Můžete si na Whitehaven Beach zapůjčit lehátka nebo slunečníky?
Odpověď: Na pláži nejsou žádné obchody nebo půjčovny, takže si je musíte přinést sami.

5. Je na Whitehaven Beach možné kempovat nebo přenocovat?
Odpověď: Kempování na Whitehaven Beach není povoleno. Můžete však zůstat na pláži po dobu dne a vrátit se zpět na svůj ubytovací zařízení.

6. Je voda v okolí Whitehaven Beach vhodná ke koupání?
Odpověď: Ano, voda kolem Whitehaven Beach je obzvláště krásná a vhodná ke koupání. Mějte však na paměti, že v některých oblastech je přítomný proud, takže je důležité dbát opatrnosti.

7. Existuje možnost si objednat výlety nebo prohlídky na Whitehaven Beach?
Odpověď: Ano, můžete si rezervovat různé výlety a prohlídky na Whitehaven Beach u místních turistických společností. Nabízejí se například různé plavby, šnorchlování, potápění a další aktivity.

8. Jaké jsou nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší doby k návštěvě Whitehaven Beach jsou obvykle od června do srpna, kdy je počasí mírné a suché. Vyhněte se návštěvě během období monzunových dešťů od listopadu do března.

9. Je na Whitehaven Beach stravování?
Odpověď: Na pláži nejsou k dispozici žádné restaurace. Pokud se chcete stravovat, musíte si jídlo přinést s sebou nebo se vrátit na svůj ubytovací zařízení.

10. Jak se mohu připravit na návštěvu Whitehaven Beach?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou vodu, opalovací krém, plavky, ručník, ochranné oblečení a obuv vhodnou pro chůzi po písku. Také nezapomeňte si přibalit foťák, abyste mohli zachytit krásu této pláže.


Dovolená Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Austrálie je známá svými impozantními přírodními krásami a jednou z nich je i Whitehaven Beach v Queenslandu, která je jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších pláží na světě.

Whitehaven Beach se nachází na největším korálovém ostrově souostroví Whitsunday. Tato pláž protáhlá na více než 7 kilometrů nabízí dokonalé spojení jemného bílého písku a průzračně modrého oceánu. Její krása je přímo ohromující a mnohdy se uvádí jako jedna z nejčistších pláží na světě.

Jedním z hlavních lákadel Whitehaven Beach je její bílý písek, který je neuvěřitelně jemný a měkký. Je vyroben z 98% čistého křemene, což ho činí jedním z nejsvětlejších písků na světě. Je tak jemný, že jej místní lidé dokonce doporučují jako prostředek pro čištění šperků. Pro turisty je však k dispozici mnoho aktivit, které jim umožní tuto pláž zažít naplno.

Jednou z těchto aktivit je například pohled z vyhlídkových bodů, které umožňují krásný výhled na Whitehaven Beach a okolní modré moře. Další variantou je procházka po pobřeží, která vám umožní objevit tajemství a krásy této pláže. Zároveň můžete využít možnosti potápění nebo šnorchlování, abyste si prohlédli podmořský život a korálové útesy, které se tady nacházejí.

Whitehaven Beach je ale také populární destinací pro pikniky a odpočinek. Pláž je vybavena piknikovými stolky a grily, což umožňuje návštěvníkům připravit si svůj vlastní piknik na pláži a vychutnat si nádherný výhled na moře.

Pokud byste si přáli strávit na Whitehaven Beach celý den, existují možnosti organizovaných výletů lodí, které vás přivezou na tuto úchvatnou pláž a umožní vám si tu užít všechny její krásy. Mnoho turistů se rozhodne i pro táboření na pláži, aby si tak vychutnali naprostý klid a neuvěřitelnou atmosféru tohoto místa.

Whitehaven Beach je bezpochyby jedním z nejpůsobivějších a nejdůležitějších přírodních záznamů Austrálie. Je to místo, které láká a inspiruje lidi z celého světa svou neuvěřitelnou krásou. Pokud plánujete cestu do Austrálie, nezapomeňte navštívit Whitehaven Beach a prozkoumat vše, co tato úchvatná pláž nabízí.


Ubytování Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jedním z nejkrásnějších australských pláží, která se nachází na ostrově Whitsunday v Queenslandu. Tato pláž se těší velké oblibě mezi turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si užili jedinečnou kombinaci bílého písku a tyrkysového oceánu.

Jednou z největších atrakcí Whitehaven Beach je její neuvěřitelně jemný a čistý písek, který je složen z 98% křemene. Díky tomu má pláž svou charakteristickou, sněhově bílou barvu, která je ve výrazném kontrastu s modrým oceánem. Písek je natolik jemný, že se říká, že je vhodný dokonce i k vybroušení šperků.

Další zajímavou vlastností Whitehaven Beach je její dlouhý a plochý tvar, který poskytuje turistům mnoho možností k relaxaci a volnočasovým aktivitám. Pláž se táhne přes 7 kilometrů a je pokryta příjemným pískem, který se ani ve vysokých letních teplotách nepřehřívá.

Whitehaven Beach je také součástí stejnojmenného národního parku, který je chráněn a jeho přístupnost je omezena. To znamená, že turisté se sem mohou dostat pouze lodí nebo vrtulníkem. Tato omezená přístupnost zajišťuje, že pláž zůstává zachována ve své přirozené kráse a ještě více podtrhuje její exkluzivitu.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Whitehaven Beach, je k dispozici celá řada aktivit. Nejoblíbenější z nich je plavba v kajaku nebo vrtulníkový let nad pláží, odkud si mohou vychutnat úchvatné pohledy na celou oblast. Další možností je potápění, při kterém lze objevovat korálové útesy a pestrobarevný podmořský život.

Při návštěvě Whitehaven Beach je nutné dbát na to, aby vše zůstalo čisté a nepoškozené. Turisté jsou proto vyzýváni, aby si přinesli s sebou vlastní piknikový oběd, protože na pláži nejsou žádné občerstvovací zařízení. Zároveň je nutné nechat přírodu tak, jak byla nalezena, a nelze si odnášet ani písek, ani jiné přírodní materiály.

Whitehaven Beach je naprosto jedinečným místem na světě, které je stále relativně nedotčené a krásné. Jeho kombinace bílého písku, tyrkysového oceánu a okolního deštného lesa jej činí skutečným rájem pro milovníky přírody a krásy. Navštívit Whitehaven Beach je jako vstoupit do jiného, nebeského světa, který nabízí klid, odpočinek a nádherná přírodní scenérie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách