Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází ve Západní Austrálii a je domovem jedinečného a ohromujícího přírodního úkazu - skalní formace známé jako Bungle Bungle Range. Tento národní park láká návštěvníky svými výjimečnými geologickými útvary, podmanivou krajinou a bohatou biodiverzitou.

Počasí v Purnululu National Park je typické pro západní část Austrálie, což znamená teplá léta a mírná zima. Během letních měsíců (prosinec až únor) dosahují teploty často až k 40°C, přičemž noční teploty se pohybují kolem 20-25°C. Toto horké a suché klima je typické pro pouštní oblasti a návštěvníci by se měli připravit s sebou vzít dostatek vody a chránit se před přímým sluncem.

V zimě (červenec až srpen) teploty klesají na příjemných 20-25°C během dne, zatímco v noci může být chladněji až kolem 5°C. Občasné deště se objevují především v období mezi listopadem a březnem, což přispívá k rozkvétajícím květinám a vytváří z parku nádherný zelený ráj.

Při návštěvě Purnululu National Park je nejlepší sbalit lehké a prodyšné oblečení, široký klobouk na ochranu před sluncem, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, potraviny a vodu na cestu a také připravit se na nečekané povětrnostní podmínky. Kvůli ostrým útesům a skalám může být lezení na některé vrcholy obtížné, a proto je vždy dobré mít vhodnou obuv a dostatečnou fyzickou kondici.

Návštěva Purnululu National Park vám umožní přiblížit se k jedinečné a nedotčené australské přírodě. Můžete se vydat na prohlídku skalních formací Bungle Bungle Range nebo objevovat jedinečnou flóru a faunu v okolí parku. Stezky vedou různými směry a můžete si vybrat z kratších procházek nebo několika dní trvajícího trekkingu.

Celkově lze říci, že klima v Purnululu National Park je typické pro pouštní oblasti, s horkými léty a mírnými zimami. Návštěvníci by měli být připraveni na horké teploty a vzít si s sebou dostatek vody a ochranu proti slunci. Přestože to může být náročné prostředí, návštěva tohoto jedinečného parku stojí za to a přináší nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Kde se nachází Purnululu National Park v Austrálii?
Odpověď: Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejbližší města jsou Kununurra a Halls Creek, ale park je nejlépe dostupný autem. V parku se můžete pohybovat pouze s terénním vozidlem.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je v australské zimě, tedy v období od května do srpna, kdy jsou teploty nejpříjemnější.

Dotaz: Co mohu v parku vidět?
Odpověď: Park je známý svými pozoruhodnými pískovcovými skalami, známými jako Bungle Bungle Range. Zde můžete najít také vodopády, řeky a horské kopce.

Dotaz: Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku je možné provozovat turistiku, prohlídky a kempování. K dispozici je také letovisko, kde si můžete objednat lety nad parkem z letecké pohledy.

Dotaz: Potřebuji nějaké speciální povolení pro návštěvu parku?
Odpověď: Ano, je potřeba povolení k vstupu do parku a kempování. Povolení si můžete zakoupit online nebo u vstupu do parku.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Pokud hledáte nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou, neměli byste přehlédnout návštěvu Purnululu National Parku v Západní Austrálii.

Purnululu National Park se nachází v oblasti Kimberley, která je známá svými úchvatnými skalními formacemi a neuvěřitelnou přírodou. Oblast je také domovem pro řadu endemických druhů flóry a fauny, včetně horského kenguru, endemických druhů drobných savců a mnoha různých druhů ptáků.

Hlavní atrakcí parku jsou skalní útvary známé jako Bungle Bungle Range. Tyto skály jsou tvořeny červeným pískovcem a jsou to jedny z nejvýraznějších přírodních divů v Austrálii. Skály jsou také úchvatné vzhledem k jejich vysokým vertikálním stěnám, hlubokým kanionům a dramatickým skalním formacím.

Pro návštěvníky Purnululu National Parku je k dispozici celá řada aktivit, které mohou vyhovovat různým zájmům a úrovním schopností. Turisté mohou podniknout pěší túru po jednom z mnoha značených turistických okruhů, což jim umožní prozkoumat úchvatné skalní útvary a kaniony. Kromě toho jsou k dispozici také organizované výlety po okolí na koních nebo v jeepu.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí parku jsou bezesporu Bungle Bungle Range, které jsou ideální pro skalní lezení. Jedná se o jedinečný zážitek, který prověří vaše fyzické i duševní schopnosti.

Když se rozhodnete přenocovat v oblasti parku, můžete se ubytovat v kempech, které nabízejí všechny základní vybavení a jsou umístěny v různých částech parku. Můžete se tak přiblížit přírodě a strávit noc pod hvězdami.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou dobrodružství a jedinečných zážitků, návštěva Purnululu National Parku v Západní Austrálii by neměla chybět na vašem seznamu. V této nádherné oblasti budete mít příležitost prozkoumat některé z nejokouzlujících skalních útvarů na světě a objevit nové druhy flóry a fauny.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na západě Austrálie a patří mezi jeden z nejvzácnějších a nejkrásnějších přírodních území na světě. Tento národní park, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je domovem unikátních geologických útvarů a bohaté flóry a fauny.

Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v Purnululu National Parku jsou Bungle Bungle Range, což jsou pískovcové kameny ve tvaru včelích pláství. Tyto útvary jsou výsledkem tisícileté eroze, která vytvořila velké ploché pískovcové útvary s vertikálními pruhy červené, oranžové a šedé barvy. Jejich neuvěřitelné tvary nabízejí malebné scenérie a jsou přímo fascinujícím pozorováním.

Procházka mezi Bungle Bungle Range je zážitek, který návštěvníci nezapomenou. Existuje několik tras, které vás provedou tímto úchvatným terénem. Jednou z nejpopulárnějších je Cathedral Gorge, kde se nachází impozantní skalní údolí s obrovským převislým kamenným okem. Toto místo je známé svou akustikou a nabízí návštěvníkům skvělé příležitosti k fotografování.

Dalším nádherným místem v parku je Echidna Chasm, hluboká skalní rokle, která poskytuje útočiště řadě vzácných rostlinných druhů. Jde o jedinečnou příležitost pro milovníky přírody, kteří chtějí obdivovat krásu a bohatou biodiverzitu australského buše.

Purnululu National Park také nabízí několik tábořišť a kempovacích míst, které umožňují návštěvníkům prožít noc pod jasným hvězdným nebem a probudit se do nádherného východu slunce nad Bungle Bungle Range. Turisté si mohou pronajmout stany nebo karavany a vychutnat si dobrodružství v jedné z nejkrásnějších přírodních rezervací Austrálie.

Pokud máte zájem o navštívení Purnululu National Parku, nejlépe se sem dostanete prostřednictvím leteckých letenek do nedalekého města Kununurra nebo Broome. Odtud se lze dostat po silnici nebo uspořádat si vyhlídkový let nad parkem, který nabízí úchvatné pohledy na jeho rozlehlé území.

Při plánování cesty do Purnululu National Parku je důležité si uvědomit, že oblast je chráněným územím Austrálie a vyžaduje se respekt a péče o přírodu. Návštěvníci by měli dodržovat všechna pravidla a zásady týkající se zachování tohoto jedinečného místa.

Purnululu National Park je skutečným klenotem západní Austrálie a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat jedinečné geologické útvary, obdivovat fantastické scenérie a hlouběji proniknout do australské divočiny. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po setkání s přírodou, navštivte Purnululu National Park a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je domovem jedinečného a impozantního geologického útvaru známého jako Bungle Bungle Range. Tento park je jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků Austrálie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, budete mít možnost ubytovat se přímo v této přírodní oáze. Existuje několik možností ubytování, které lze v parku najít, ať už preferujete kempování nebo luxusnější varianty.

Pro milovníky outdoorového zážitku nabízí Purnululu National Park možnost kempování. V parku jsou vyhrazené tábořiště s veškerými potřebnými zařízeními, jako jsou toalety, grilovací místa a zásobování pitnou vodou. Kempování vám umožní být blízko přírody a vychutnávat si nádherné výhledy na Bungle Bungle Range přímo ze svého stanu.

Pokud preferujete pohodlnější způsob ubytování, je v parku k dispozici také několik turistických chat nebo "eco lodges". Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou pohodlí a komfort, který oceníte po dni stráveném pěší turistikou nebo prozkoumáváním tohoto unikátního parku. V těchto chatách je zpravidla zajištěno stravování a další příjemné služby, jako je například vyhlídkové terasy, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na nádherné okolí.

Budete-li mít zájem o hlubší prolínání s místní přírodou, můžete zvolit jednodenní nebo vícedenní túru s průvodcem, která vám umožní prozkoumat překrásné rokle, kaňony a jeskyně Purnululu National Park. Tato zkušenost vám umožní objevit tajemství a bohatství této oblasti v doprovodu odborníka, který se v ní pohybuje jako doma.

Purnululu National Park je obklopen nádhernou divokou přírodou a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné možnosti prozkoumání. Bez ohledu na to, zda si zvolíte kempování nebo luxusnější ubytování, budete mít příležitost zažít a poznat úžasnou australskou krajinu. Purnululu National Park je opravdu jedinečným místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Západní Austrálie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách