Dovolená Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Perth, hlavní město Západní Austrálie, se nachází na pobřeží Indického oceánu. Je to brána do australského západního pobřeží a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít australskou kulturu a přírodu. Perth má mnoho zajímavých míst k návštěvě a aktivit, které si určitě nelze nechat ujít.

Pláže

Perth je známý pro své nádherné pláže. Zkuste si užít sluneční paprsky a odpočívat na písečných plážích, jako je například Cottesloe Beach nebo City Beach. Pokud hledáte podobné aktivity jako surfování, jízdu na koloběžce či jízdu na vodních lyžích, tak Mettams Pool je pro vás tou pravou volbou.

Rottnest Island

Na zahrádce Perthu se nachází také ostrov Rottnest. Tento ostrov je známý pro své krásné pláže, divokou přírodu a pestrou zvířenu, včetně velmi oblíbeného quokka, místního druhu klokana. Ostrov je pro turisty otevřený 365 dní v roce, a na ostrov se dostanete například lodí z Fremantle.

Příroda

Západní Austrálie je proslulá přírodními krásami, jednou z nich je třeba Karijini National Park. Tento park se nachází v západní části Austrálie a nabízí úchvatné scenérie, jako jsou vodopády, skalní útvary, kaňony a řeky. V parku si můžete také vyzkoušet přechod hor křídami, které je velmi populární a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajiny.

Vinařství

Západní Austrálie je také dobře známa pro svá vinařství a produkci vína. Pokud vám chybí chuťové buňky a rádi ochutnáváte vína, můžete se vydat na vinařskou cestu a ochutnat vína z regionů Margaret River, Swan Valley nebo Ferguson Valley.

Fremantle

Fremantle je oblíbenou turistickou zónou v západní Austrálii. Město je plné historie z dob kolonizace a nabízí pestrou nabídku kaváren a restaurací s množstvím kulinářských specialit, stejně tak je rezervoárem staré architektury a kulturních center.

Perth je tedy skvělé místo pro dovolenou plnou zážitků. Nabízí pestrou nabídku pláží, skvělou přírodu a množství historických a kulturních míst. Pokud váháte, kam jet příště na dovolenou, Perth a Západní Austrálie jsou ideální volbou pro vás.


Počasí Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Perth je hlavním městem Západní Austrálie a leží na jihozápadním pobřeží kontinentu. Je to jedno z nejizolovanějších velkých měst na světě, což mu dává jedinečnou charakteristiku, včetně jeho klimatu.

Perth má středomořské podnebí, což znamená, že zde panuje spíše horké a suché léto a mírné, vlhké zimy. Letní teploty v Perthu mohou často přesáhnout 35 °C, s některými extrémními dny, kdy teploty dosahují až 40 °C. Většina srážek v tomto období je omezena na zimní období.

Zimy v Perthu jsou relativně mírné, s průměrnými teplotami kolem 15-20 °C. Během této doby se můžete očekávat krátké, avšak intenzivní deštivé období. Srážky jsou ve srovnání s Letní obdobím poměrně výrazné, ale nedosahuje toto množství srážek té míry, jakou charakterizuje klima jiných australských měst.

Perth může být také náchylné k extrémním povětrnostním podmínkám. V období mezi listopadem a dubnem je Perth vystaveno sezónním bouřím, které mohou způsobit silné větry, bouřkové srážky a záplavy. Tyto bouřky jsou obvykle doprovázeny náhle se objevujícími změnami počasí.

Další zajímavou věcí na počasí v Perthu je tzv. "Fremantle Doctor". Jedná se o příjemný osvěžující větřík, který z břehu Indického oceánu přichází každodenně během odpoledních hodin a přináší úlevu před vedrem. Tento větrný fenomén je oblíbený mezi místními obyvateli, kteří ho využívají k trávení času na plážích.

Perth nabízí nádherné slunečné počasí téměř po celý rok, což z něj dělá populární destinaci pro turisty i místní obyvatele. Jeho krásné pláže jsou vhodné pro surfování, potápění a jiné vodní sporty. Místní obyvatelé také využívají příznivého počasí k provozování venkovních aktivit, jako je pikniky, procházky a cyklistika.

I když Perth může být občas vystaven extrémním teplotám a povětrnostním podmínkám, jeho jedinečné klima a nádherné počasí ho činí přitažlivým místem pro návštěvníky, kteří hledají slunečnou destinaci s množstvím outdoorových příležitostí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Otázka: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat z letiště do Perthu?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště Perth do města je taxíkem, autobusem nebo vlakem. Můžete také využít služby sdílené dopravy, jako jsou Uber nebo Ola.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Perthu?

Odpověď: Perth je domovem několika krásných pláží, včetně Cottesloe Beach, City Beach, Scarborough Beach, Trigg Beach a Sorrento Beach. Všechny tyto pláže jsou během letních měsíců velmi oblíbené a jsou dobře vybaveny instalacemi pro rekreační aktivity.

Otázka: Jaké jsou nejlepší místa k vidění v Perthu?

Odpověď: Perth je plný krásných míst k vidění, jako jsou Rottnest Island, Kings Park, Swan River, Fremantle, Perth Mint a Aquarium of Western Australia. Navštěvování těchto míst vám poskytne úžasný pohled na místní přírodu a kulturu.

Otázka: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Perthu?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Perthu je během letních měsíců od prosince do února, kdy jsou teploty nejvyšší a program akce a festivalů nabízí atraktivní události pro návštěvníky.

Otázka: Jaké jsou nejlepší restaurace v Perthu?

Odpověď: Perth nabízí mnoho skvělých restaurací, jako jsou Nobu, Wildflower, The Apple Daily Bar & Eating House a Lalla Rookh. Tyto restaurace nabízejí unikátní jídla a atmosféru, která uspokojí všechny gastronomické touhy.


Letenka Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Austrálie Perth – cesta do západního konce světa

Perth je hlavním městem Západní Austrálie a jedním z nejvýznamnějších měst celé Austrálie. Nachází se na západním pobřeží a nabízí návštěvníkům fantastickou kombinaci pláží, kulturního dědictví, moderní architektury a překrásné přírody.

Pokud zvažujete návštěvu země Down Under, Perth je skvělou volbou jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi či páry. Necháte se sem okouzlit písečnými plážemi a průzračnými vodami Indického oceánu, ale také tam narazíte na moderní budovy a nejrůznější kulturní akce.

Důležité informace o letence do Austrálie Perth

Pokud se chystáte na cestu do Perthu, budete potřebovat platný pas a samozřejmě letenku. Nejlepší volbou pro let do Perthu je přímá linka. Let z Evropy trvá přibližně 18 hodin. Z Prahy se můžete dostat do Austrálie přibližně za 24 hodin.

Rozhodnete-li se pro přímý let z Evropy, počítejte s cenou zhruba okolo 20 000 Kč za zpáteční letenku. Nicméně pokud se rozhodnete pro levnější varianty, může cesta trvat až 40 hodin a s přestupy se cena dá snížit na cca 10 000 – 12 000 Kč. Zkrátka záleží na vašich prioritách a finančním plánu.

Již při letu uvidíte, že Austrálie je velká země – Perth je od Sydney vzdálen přes 4 000 kilometrů a od největšího australského města Melbourne 3 400 kilometrů. Hudba, filmy či jiné příležitosti k relaxaci jsou tedy důležité.

Kam v Perthu vyrazit

Když dorazíte do Perthu a ubytujete se v některém z místních hotelů, máte před sebou spoustu výletních možností. Pojďme se podívat na to, co můžete vidět a zažít v okolí Perthu.

Na prvním místě je samozřejmě návštěva zvláštního přírodního úkazu – Velkých třílůžkových kaňonů. Jsou to jedny z nejkrásnějších kaňonů v Austrálii, kde si návštěvníci mohou prohlédnout science center, turistickou stezku apod. Přírodní krása tohoto místa vás ohromí a určitě nebudete litovat, když se tam podíváte.

Dalším typickým místem k návštěvě v Perthu jsou historické budovy a zahrady, kde si můžete odpočinout. Uvidíte zde např. stavby z 19. století jako je Parliament House, The Barracks a Government House. Velice doporučujeme také návštěvu botanických zahrad a aréně Perth Arena, na které probíhají nejrůznější kulturní akce.

Nezapomeňte se také projet na nedávno dokončeném megavýškovém kole, které se jmenuje ‘The Wheel of Perth’. Ze 60 metrů vysokého kola se nabízí krásný výhled na celou oblast okolo města.

Pláže a vodní sporty

Za této jarní doby jsou pláže skvělou volbou na vycházky i sportovní vyžití. Perth a jeho okolí nabízejí stovky kilometrů písečných pláží, které jsou perfektním místem pro relaxaci. Oblíbené jsou hlavně pláže Cottesloe, Scarborough a City Beach.

Pokud rádi a sportujete, doporučujeme vám navštívit Swan River, kde si můžete půjčit kajak nebo surfboard. Návštěva Perthu by nebyla kompletní bez účasti na kurzích konajících se v této části země. Perth láká na surfování, kajakování, paddleboarding, šnorchlování a potápění. Záleží jen na vás, co vás ve vodě baví nejvíce.

Ať už si zvolíte jakoukoliv aktivitu, Perth nabízí nekonečné množství zábavy a příjemného pobytu. Nenechte si ujít krásy této části Austrálie a rozhodně si zamilujete její krajiny, atmosféru a lidi.


Ubytování Austrálie Perth (Západní Austrálie)


Perth je hlavní město Západní Austrálie a jedno z největších měst celé Austrálie. Jeho malebná poloha na pobřeží Indického oceánu a přístup k mnoha turisticky atraktivním místům dělají z Perthu oblíbenou destinaci pro turisty z celého světa.

Aby byl váš pobyt v Perthu co nejpříjemnější, je důležité vybrat si správné ubytování. Perth nabízí širokou škálu možností - od luxusních hotelů až po levnější hostely a apartmány.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, Perth má mnoho pětihvězdičkových hotelů, které vám nabídnou prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely se často nacházejí v centru města nebo na přímořském luxusním předměstí. Vychutnejte si výhled na oceán a blízkost turistických atrakcí v exkluzivním prostředí.

Pro ty, kteří preferují menší rozpočet, jsou tu levnější možnosti ubytování. Perth nabízí mnoho příjemných hostůlí a backpackerských hostelů, kde si můžete pronajmout postele v dormitorech nebo si vybrat soukromý pokoj za dostupnou cenu. Tyto ubytovny jsou populární mezi mladými cestovateli, kteří hledají ekonomické a společensky příjemné možnosti.

Pro ty, kteří preferují větší prostor a soukromí, jsou k dispozici i apartmány a soukromé vily. Mnoho z nich se nachází v krásných rezidenčních čtvrtích Perthu a nabízí kompletně vybavené kuchyně a prostorné obývací prostory. To je ideální volba pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší volnost a samostatnost během svého pobytu.

Nezapomeňme také na možnost kempování a karavaningu. Perth a její okolí nabízejí řadu kempů a karavanových parků, které jsou ideální pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. V těchto zařízeních si můžete pronajmout místo pro stan, karavan či obytný přívěs a vychutnat si jedinečnou australskou krajinu.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný hostel, prostorný apartmán nebo přírodní kemp, Perth vám poskytne výborné ubytování, které splní vaše potřeby. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat toto krásné město a okolní oblasti Západní Austrálie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách