Dovolená Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Kangaroo Island patří mezi nejkrásnější australské destinace. Nachází se na jižním pobřeží Austrálie, zhruba 130 km jižně od Adelaide. Přestože je Kangaroo Island od Adelaide vzdálena jen několik hodin jízdy, jedná se o úplně jiný svět. Tento ostrov nabízí senzační pobyt úžasnou přírodou, překrásnými plážemi a zajímavými zvířaty.

Kangaroo Island je pravým rájem pro milovníky zvířat, protože je domovem pro mnoho druhů australských živočichů. Ostrov je domovem pro ty nejkrásnější klokany, křečky, psouny, ježe, jestřáby, andulky a mnoho dalších zvířat. K Kangaroo Island patří také jeden z největších míst na světě, kde se mohou návštěvníci setkat s tuleněmi.

Pro milovníky přírody nabízí Kangaroo Island také mnoho možností ke koupání v nejčistších a nejkrásnějších vodách v Austrálii. Plavání, potápění, šnorchlování a rybaření jsou všechny oblíbené aktivity na Kangaroo Island.

Ostrov je ideálním místem pro dovolenou s rodinou. Děti se zde mohou těšit na mnoho aktivit a zážitků, jako je například návštěva zvířecí rezervace, farmy zvířat nebo prohlídka jeskyní. Pro dospělé je na Kangaroo Island mnoho možností pro relaxaci a zábavu.

Mezi nejlepší místa pro návštěvu na Kangaroo Island patří například Flinders Chase National Park, Admirals Arch, Raptor Domain, Seal Bay Conservation Park a Kangaroo Island Wildlife Park. Všechny tyto oblasti poskytují úžasné zážitky pro návštěvníky a dávají jim příležitost vidět některé z nejkrásnějších průvodců krajiny australské přírody.

Kangaroo Island je také známá svým vynikajícím jídlem a vínem. Návštěvníci se mohou ochutnat fantastickou kuchyni, kterou ostrov nabízí, například místní mořské plody, králíka, klokana, maliny a mnoho dalších druhů ovoce a zeleniny. Kangaroo Island také produkuje vynikající vína, takže návštěvníci si mohou užít vynikající zážitek s gastronomickými specialitami.

Kangaroo Island je skutečným tajemstvím Austrálie. Jeho krásy a zázraky přírody určitě předčí očekávání každého návštěvníka. Ať už hledáte relaxaci, spoustu zábavy nebo nezapomenutelný zážitek s australskou přírodou, Kangaroo Island je ideálním místem pro dovolenou, kterou nikdy nezapomenete.


Ubytování Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Kangaroo Island (neboli Kangaroo ostrov) se nachází na jihozápadním pobřeží Jižní Austrálie a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Tento malebný ostrov je známý svým bohatým ekosystémem, malebnou krajinou a přítomností mnoha druhů přírodních krás.

Pro turisty, kteří si chtějí na Kangaroo Island užít prodloužený pobyt, je důležité vybrat správné ubytování. Ostrov nabízí řadu možností, od luxusních resortů až po kempování v přírodě. Zde je několik tipů na ubytování, které vám pomohou prozkoumat tuto krásnou destinaci.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, jsou tu některé z nejlepších resortů na ostrově. Kangaroo Island Lodge je jedním z nejoblíbenějších ubytování, které nabízí krásné pokoje s výhledem na oceán a vlastní venkovní bazén. Další možností je Seaview Lodge, která se nachází na útesech s nádherným výhledem na moře. Tato lodge nabízí elegantní pokoje a také bazén a restauraci.

Pro ty, kteří hledají více relaxační atmosféru, je tu několik menších motelů a penzionů. Kangaroo Island Seafront je útulný motel přímo na pláži, který poskytuje pohodlné pokoje, venkovní terasu a bezplatné Wi-Fi. Kingscote Antechamber Bay Retreat je penzion s pouhými třemi pokoji, který nabízí soukromí a klid. Má také společné prostory, jako je kuchyň a obývací pokoj, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si společnost ostatních hostů.

Pro přírodou zamilované cestovatele jsou tu také kempy a karavany na ostrově. Naučte se o místní fauně a flóře a vstaňte se zvukem přírody každé ráno. Nejznámějším kempem na Kangaroo Island je Western KI Caravan Park & Wildlife Reserve, který nabízí mnoho pohodlí pro karavany a kempy, včetně sprchových prostor a zázemí pro vaření.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preferujete, Kangaroo Island nabízí pro každého návštěvníka něco zajímavého. Ostrov je doslova rájem pro milovníky přírody, kteří si zde mohou vychutnat nádherné pláže, procházky v národních parcích a pozorování divokého života. Během svého pobytu nezapomeňte navštívit také místní farmy a vinice a ochutnat místní speciality.

Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, útulný motel nebo kempování v přírodě, váš pobyt na Kangaroo Island v Jižní Austrálii bude rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Tento nádherný ostrov nabízí příležitosti pro dobrodružství, odpočinek a objevování a jeho krásy si určitě zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


1. Jak se dostanu na Kangaroo Island?
- Se dá dostat trajektem z Cape Jervis nebo letadlem z města Adelaide.

2. Jak dlouho trvá trajektová plavba z Cape Jervis na Kangaroo Island?
- Trajektová plavba trvá přibližně 45 minut.

3. Jak dlouho trvá let z Adelaide do Kangaroo Island?
- Let z Adelaide do Kangaroo Island trvá přibližně 30 minut.

4. Můžu si pronajmout auto na Kangaroo Island?
- Ano, je možné si pronajmout auto na ostrově.

5. Kde se nachází nejlepší místa pro pozorování klokanů na Kangaroo Island?
- Nejlepší místa pro pozorování klokanů jsou na Flinders Chase National Park a na místě Kangaroo Island Wildlife Park.

6. Jaké jsou nejlepší pláže na Kangaroo Island?
- Mezi nejlepší pláže na Kangaroo Island patří Vivonne Bay, Emu Bay a Stokes Bay.

7. Jaké aktivity lze na Kangaroo Island podniknout?
- Na Kangaroo Island lze podniknout různé aktivity, jako například procházky po přírodě, prohlídky na farmách a vinných sklepích, pozorování místních zvířat a relaxace na pláži.

8. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Kangaroo Island?
- Nejlepší doba pro návštěvu Kangaroo Island je na jaře (září a říjen) a na podzim (březen a duben), kdy je příjemné počasí a méně turistů.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace na Kangaroo Island?
- Mezi nejlepší restaurace na Kangaroo Island patří The Enchanted Fig Tree, Sunset Food and Wine a The Marron Cafe.

10. Je na Kangaroo Island možné nalézt ubytování?
- Ano, na Kangaroo Island je dostupné různé typy ubytování od luxusních hotelů až po kempy a kamenné chatky.


Počasí Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Na jihovýchodě Jižní Austrálie leží jedna z nejkrásnějších a nejdivočejších destinací Austrálie - Kangaroo Island. Tento ostrov je známý svou bohatou biodiverzitou, úchvatnými plážemi a dramatickou krajinou. Pokud sem zamíříte, můžete si být jisti, že zažijete jedinečné počasí, které dodá vaší návštěvě ještě větší kouzlo.

Kangaroo Island se nachází ve středovýchodní části celé Austrálie, což způsobuje, že zde panují mírné klimatické podmínky. Léta (prosinec až únor) jsou zde horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. To je období, kdy se na ostrově rádi potápí místní i turisté v krásné tyrkysové vodě a opalují se na nádherných plážích.

Zimní měsíce (červenec a srpen) na Kangaroo Island jsou chladnější, s teplotami kolem 13-16 °C. To je čas, kdy si turisté užívají procházky přírodou, ať už po národním parku Flinders Chase, nebo pobřežní Stezce klifů. V zimě se zde můžete očekávat i několik deštivých dní, které ve spojení s divokou a drsnou krajinou nabízejí jedinečnou atmosféru.

Jaro a podzim jsou na Kangaroo Island ideálními obdobími pro návštěvu. Zatímco jarní měsíce (září a říjen) nabízejí příjemné a teplé počasí, kolem 18-23 °C, podzimní měsíce (březen a duben) přinášejí mírnější teploty kolem 20 °C a menší množství turistů. To je skvělá doba pro objevování skrytých pláží, zkoumání jeskyní nebo pozorování místních druhů zvířat, jako jsou klokani a ptáci.

Při plánování vaší návštěvy Kangaroo Island je důležité si uvědomit, že počasí zde může být velmi proměnlivé. Nezapomeňte na lehké oblečení, pláštěnku a případně i teplejší vrstvy, abyste byli připraveni na všechny typy počasí. Pokud se rozhodnete navštívit tento ostrov, nechte se překvapit jeho nádhernými krajinami a fascinujícím počasím, které vytváří jedinečnou atmosféru.


Letenka Austrálie Kangaroo Island (Jižní Austrálie)


Austrálie je zajímavou turistickou destinací, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Pokud se plánujete vydat na cestu do Jižní Austrálie, rozhodně nezapomeňte navštívit Kangaroo Island. Tento ostrov je jedním z nejkrásnějších míst v celé Austrálii a je plný fascinujících zážitků a památek pro turisty.

Kangaroo Island je jedním z hlavních turistických cílů Jižní Austrálie a nabízí silný zážitek návštěvníkům z celého světa. Lákadlem tohoto ostrova je především jeho neuvěřitelně divoká příroda a množství unikátních druhů zvířat. Na Kangaroo Island se nachází mnoho druhů zvířat, jako jsou koaly, velbloudi, klokani, emu, orli nebo tuleňi. Turisté mohou navštívit chráněné oblasti, které jsou důležité pro zachování těchto druhů.

Mimo přírodní záznamy je Kangroo Island známý také svou produkcí vynikajících sýrů, medu, oleje, whisky a vína. Pokud se plánujete vydat na Kangroo Island, nenechte si ujít ochutnat tyto kulinářské lahůdky.

Kangaroo Island se může pochlubit také mnoha zajímavými historickými památkami. Například plynnou lávovou řekou, která byla aktivní před více než 200 tisíci lety nebo se můžete podívat na nádherné skalní útvary vzdálené přibližně 500 mil jihovýchodně od Adelaidy, zvané "Remarkable Rocks".

Kangaroo Island se nachází vzdálen přibližně 30 minut letu z Adelaide a na ostrov se dostanete buď letadlem nebo lodí. Letenky na Kangaroo Island jsou k dispozici online a jsou velmi cenově dostupné.

Pokud plánujete cestu do Jižní Austrálie, Kangaroo Island by měl být na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Ostrov nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý zbytek života.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách