Letenka Austrálie Gold Coast (Queensland)


Austrálie navazuje svíce než 7 000 km na východní pobřeží ostrova. Je zde velké množství měst, která lákají turisty ze všech koutů světa. Jedním z takových míst je i velmi oblíbená destinace zvaná Gold Coast.

Gold Coast se nachází na australském pobřeží v Queenslandu a nabízí nádherné pláže, slunečné počasí, výborné surfařské podmínky a širokou škálu atrakcí pro turisty. Je to místo, které si zamilujete, zvláště pokud jste milovníkem vodních sportů.

Přesně zde se nachází Coolangatta, místo, kde se koná jedna z největších událostí v surfování - Quiksilver Pro Gold Coast. Tato soutěž přitahuje nejlepší světové surfaře a díky svým skvělým vlnám a surfařským podmínkám je to skutečně akce, kterou nesmíte promeškat.

Pokud nejste fanouškem surfování, nebojte se, Gold Coast nabízí mnoho dalších zábavných aktivit. Můžete navštívit známý tematický park Movie World, kde se můžete setkat se známými postavami z filmů a užít si adrenalinové atrakce. Další tematické parky jako Sea World a Dreamworld poskytují zábavu pro celou rodinu.

Pro milovníky přírody je tu národní park Lamington National Park, který je známý svými tropickými deštnými lesy, vodopády a mnoha druhy ptáků. Tento národní park je ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování ptáků.

Gold Coast má také vyhlášenou noční scénu s mnoha kluby, bary a restauracemi, kde můžete strávit příjemný večer. Můžete si užít soukromou večeři na pláži a pozorovat nádherné západy slunce, nebo ochutnat místní speciality v jednom z mnoha restaurací podél pobřeží.

Pokud se rozhodnete navštívit Gold Coast, můžete se těšit nejen na nádherné pláže a výbornou atmosféru, ale také na skvělou příležitost objevit jedinečnou australskou kulturu a přírodu. Samotné letenky do Austrálie jsou dostupné z mnoha evropských měst a pokud si zajistíte letenku s předstihem, můžete získat velmi výhodné ceny.

Gold Coast je skutečně jedinečné místo, které nabízí něco pro každého. Příroda, surfování, zábava, kultura a přátelská atmosféra, to všechno můžete očekávat na této fantastické australské destinaci. Nechte se unést písní o zlaté pobřežní linii a objevte krásu Gold Coastu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Gold Coast (Queensland)


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště na Gold Coast do centra města?

Nejlepší způsob je využít taxi nebo kyvadlový autobus. Oba jsou k dispozici na letišti.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Gold Coast?

Nejlepší pláže jsou Surfers Paradise, Broadbeach, Burleigh Heads a Coolangatta.

3. Co bych měl vidět a dělat na Gold Coast?

Na Gold Coast se nachází mnoho atrakcí, jako jsou například vodní parky, pláže, přírodní parky a také zábavní parky. Kromě toho jsou zde také muzea a historické památky.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Gold Coast?

Nejlepší čas na návštěvu je od července do září, kdy jsou teploty příjemné.

5. Co je to kiwi hot dog?

Kiwi hot dog je pokrm, který se skládá z klobásy v malém chlebu, která je poté pokryta různými ingrediencemi, jako jsou například cibule, ketchup, hořčice, majonéza nebo cokoliv dalšího podle vlastních preferencí.

6. Jaké jsou ceny jídla a ubytování na Gold Coast?

Ceny jídla a ubytování se mohou lišit v závislosti na lokalitě a sezóně. Průměrné ceny za jídlo se pohybují okolo 15 až 20 australských dolarů, za ubytování pak od 100 australských dolarů a výše.

7. Jaké jsou nejlepší rodinné aktivity na Gold Coast?

Nejlepší rodinné aktivity jsou například návštěva zábavních parků, přírodních parků nebo vodních parků. Také jsou zde k dispozici jízdy na koňském hřbetě, surfování, poslech živé hudby a mnoho dalšího.


Ubytování Austrálie Gold Coast (Queensland)


Gold Coast v Queenslandu je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii a nabízí nejen nádherné pláže a oceánské vlny, ale také širokou škálu ubytování pro každého návštěvníka.

Pokud hledáte luxusní ubytování, na Gold Coastu nechybí luxusní hotely s výhledem na oceán. Tyto hotely nabízejí prvotřídní ubytování a mnoho dalších služeb jako je bazén, wellness centrum, výborné restaurace a profesionální personál, který se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. V mnoha z těchto hotelů můžete dokonce využít soukromou pláž a luxusní lázně.

Pro ty, kteří hledají příjemný a cenově dostupný pobyt, existuje také mnoho možností v oblasti apartmánů a plážových domů. Většina z těchto ubytování se nachází nedaleko pláže a nabízí výhodnější ceny než luxusní hotely. Apartmány a domy mají obvykle vlastní kuchyňku, takže si můžete sami připravit jídlo a ušetřit peníze na restauracích. Tato ubytování jsou také ideální pro rodiny, protože většinou nabízejí více ložnic a dostatek prostoru pro děti.

Pro mladší cestovatele nebo ty, kteří hledají příznivější ceny, existuje také možnost pobytu v hostelech. Gold Coast má několik hostelských zařízení, která nabízejí dobrý standard ubytování za rozumné ceny. Hostely jsou ideální pro ty, kteří chtějí poznat další cestovatele a zažít neformální atmosféru. Mnoho hostelských zařízení má také společenské místnosti, kde se můžete setkat s dalšími hosty a sdílet své cestovatelské zážitky.

Při rezervaci ubytování na Gold Coastu je důležité brát v úvahu také polohu. Mnoho hotelů a apartmánů se nachází v blízkosti nejpopulárnějších pláží a turistických atrakcí, což vám umožní lépe využít svůj čas na dovolené. Pokud se rozhodnete zůstat blízko centra města, všechny restaurace, bary a obchody budou v docházkové vzdálenosti.

Celkově vzato, Gold Coast v Queenslandu je skvělým místem k relaxaci a odpočinku. Nespočet možností ubytování vám umožňuje vybrat si to nejlepší pro váš pobyt a užít si všechny atrakce, které tato nádherná destinace nabízí. Bez ohledu na váš rozpočet, zde najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a přání.


Počasí Austrálie Gold Coast (Queensland)


Gold Coast je oblíbeným cílem turistů z celého světa díky svému slunnému počasí a nádherným plážím. Leží na východním pobřeží Austrálie v Queenslandu a přitahuje miliony návštěvníků každý rok.

Díky své geografické poloze a vlivu přílivu a odlivu totiž Gold Coast nabízí skvělé podmínky pro surfování a jiné vodní sporty. Teploty se na Gold Coastu pohybují kolem 20 až 30 stupňů Celsia po většinu roku, což je perfektní počasí pro plážové aktivity.

V létě, které trvá od prosince do února, jsou teploty na Gold Coastu nejvyšší. Denní teploty se mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia, což si vyžádá velkou ochotu ochladit se ve vodě. Moře má příjemnou teplotu kolem 25 stupňů.

V zimě, která probíhá od června do srpna, jsou teploty mírnější, ale stále příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia a noční teploty se mohou snížit na 10 stupňů. Moře je stále dostatečně teplé na to, aby se v něm dalo plavat.

Na Gold Coastu můžete očekávat také slunečné počasí. V průměru zde svítí slunce 300 dní v roce, což je fantastická zpráva pro milovníky opalování. Nezapomeňte však na dostatečnou ochranu proti slunečním paprskům, protože australské slunce může být velmi intenzivní.

Gold Coast má také velmi nízkou srážkovou činnost. Nejvíce srážek zde spadne v létě, a to převážně ve formě vydatných bouří v odpoledních hodinách. V zimě jsou srážky mnohem vzácnější a obloha zůstává většinou bez mráčku.

Celkově lze tedy říci, že Gold Coast má velmi příznivé počasí. Díky svým teplým teplotám, slunečnému počasí a nízké srážkové činnosti je ideálním místem pro dovolenou na pláži, surfování, a vychutnávání si vodních radovánek.


Dovolená Austrálie Gold Coast (Queensland)


Austrálie Gold Coast – destinace, která potěší každého cestovatele. Tento největší turistický region v Queenslandu nabízí řadu zajímavých aktivit a atrakcí, které můžete prožít během své dovolené.

Na Gold Coast se nachází několik desítek pláží, jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších je Surfers Paradise. Leží přímo v centru města a nabízí ty nejlepší podmínky pro surfaře. Na této pláži se také pravidelně konají koncerty, sportovní a kulturní akce. Pokud máte rádi více soukromí, vydejte se na méně frekventované pláže, jako např. Burleigh Heads nebo Tallebudgera Creek.

Pro milovníky vodních sportů Gold Coast nabízí široké spektrum aktivit, jako je kajakování, rafting, windsurfing, potápění nebo hlubokomořský rybolov. Objevte fascinující podvodní svět Great Barrier Reef a poznejte mnoho neobvyklých mořských tvorů.

Zábava pokračuje na pevnině. Gold Coast nabízí rozmanité tempo zábavy, od klidného pohybu v přírodě až po prudkou výzvu na horské dráze. Přátelské klokany, koaly a další australské zvířata najdete v každém koutku. Pokud máte rádi adrenalinové atrakce a pohyb, určitě si nenechte ujít atrakce v amusement parku Dreamworld. Sacharidové přepychy pro potěšení vašeho zubu jsou na programu v městě zmrzlinářů, Tastes of the Gold Coast.

Nakonec, po dlouhém dni plném zábavy a dobrodružství, si odpočiňte v jednom z mnoha lázeňských hotelů, které nabízejí relaxační a luxusní pobyty.

Těšíme se na vaši návštěvu na Gold Coast!


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách