Ubytování Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších deštných pralesů na světě. Nachází se v australském státě Queensland a na seznamu světového dědictví UNESCO je od roku 1988. V oblasti Daintree Rainforest se nachází mnoho zvláštních druhů zvířat a rostlin, stejně jako historických památek. Proto je návštěva této oblasti určitě jednou z nezapomenutelných zážitků.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z několika možností. Tyto nabídky zahrnují kempy, chaty v pralese, hotely a dovolenkové domy.

Pro turisty, kteří chtějí zažít přímý kontakt s přírodou, je nejlepší alternativou kempování. K dispozici jsou dva kempy v blízkosti Daintree Rainforest: Ferntree Rainforest Lodge a Cape Tribulation Camping. Ferntree Rainforest Lodge nabízí kvalitní ubytování v chatkách v pralese s výhledem na deštný prales a hostům poskytuje sprchy s teplou vodou, kuchyňské vybavení, vlastní grily a samozřejmě kempovací místa pro stany. Cape Tribulation Camping je více založený na tradičním kempování, kde turisté mohou postavit své vlastní stany nebo si pronajmout obytný vůz.

Pokud hledáte něco víc komfortního, může být pro vás ideální volbou být v hotely. Ve stejné oblasti nabízejí několik hotelů vysokou kvalitu ubytování, např. Daintree Wilderness Lodge, Daintree Eco Lodge & Spa a Cape Tribulation Beach House.

Daintree Wilderness Lodge je útulnou chatou pro hosty, kteří chtějí být blízko přírody. Každá chata je situována v pralese a nabízí výhled na deštný prales, který je přímo před nimi. Daintree Eco Lodge & Spa je luxusní resort, který nabízí soukromé apartmány s výhledem na prales a poskytuje vysokou úroveň služeb jako masáže, wellness, podpora prohlídky a některé další starosti pro hosty. Cape Tribulation Beach House je skvělou volbou pro hosty, kteří hledají ubytování a blízkost k pláži. Je situován v tropické zahradě uprostřed nádherné přírody.

Daintree Rainforest je jedinečnou přírodní oblastí, která každý rok přivítá turisty z celého světa. Nabízí mnoho možností k ubytování několika druhů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování zvolíte, přijdete na to, proč je tato oblast jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších na světě.


Počasí Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jeden z nejstarších pralesů na světě a také největší tropický deštný les v Austrálii. Nachází se v severovýchodní části Queenslandu a zahrnuje plochu asi 1 200 čtverečních kilometrů. Je to jedno z mála míst na světě, kde se setkávají deštné pralesy a široké korálové útesy, což Daintree Rainforest dělá jedinečným.

Deštný les Daintree má tropické podnebí, což znamená, že zde panuje vysoká vlhkost a vysoké teploty po celý rok. Průměrná teplota v létě (prosinec, leden, únor) je kolem 27 stupňů Celsia, zatímco v zimě (červen, červenec, srpen) se průměrná teplota sníží jen na 23 stupňů Celsia.

V Daintree Rainforest prší dostatečně často, aby udržovala rovnováhu půdy a vodních zdrojů v oblasti. Průměrné množství srážek se pohybuje od 2 000 do 3 000 mm ročně, což je více než dvojnásobek množství srážek, které padnou v Sydney, největším australském městě. Nejvyšší srážky se zaznamenávají v létě a na počátku podzimu.

Vzhledem k silným srážkám a vysokým teplotám v deštném lese Daintree jsou škodliví organismy, jako jsou hmyz, plísně a bakterie, velmi aktivní. I přesto, že jsou v Daintree Rainforest živí vodou a živinami, místní druhy rostlin a zvířat musí být velmi přizpůsobivé, aby přežily v takovém prostředí.

Díky velkému množství srážek v Daintree Rainforest se zde nacházejí řeky, potoky a vodopády, což přináší pro turisty atraktivní scenérie a aktivity jako rafting a kanoistika.

Celkově lze říci, že Daintree Rainforest nabízí jedinečné a fascinující počasí a klima, které udržuje život deštného lesa v plném proudu. Turisté navštěvující tuto oblast se mohou těšit na příjemné teploty, vysokou vlhkost a nádherné scenérie, a také na jedinečné zážitky, které tento tropický deštný les nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


1. Kde se nachází Daintree Rainforest?

Daintree Rainforest se nachází v Queenslandu, v severovýchodní části Austrálie.

2. Jaká je rozloha Daintree Rainforest?

Daintree Rainforest pokrývá rozlohu přibližně 1 200 km².

3. Jak se tam dostanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Daintree Rainforest, je půjčit si auto a jet po silnici Captain Cook Highway z Cairns, která vede přímo do oblasti.

4. Jaké aktivity mohu v Daintree Rainforest podniknout?

V Daintree Rainforest můžete podniknout různé aktivity, jako je procházka po stezkách, pozorování volně žijících živočichů, jízda na lodi po řece Daintree, výlety do korálového útesu či návštěva aboriginských kulturních míst.

5. Jaká zvířata můžu vidět v Daintree Rainforest?

V Daintree Rainforest žijí různé druhy zvířat, včetně klokana possums, klokani, koalinů, různých druhů hadů, krokodýlů, a mnoho dalších unikátních druhů.

6. Můžu se tam ubytovat?

Ano, v Daintree Rainforest je možné se ubytovat v různých typech zařízení, včetně hotelů, resortů, lodží nebo kempů.

7. Jaké jsou vhodné časy pro návštěvu?

Ideální časy pro návštěvu Daintree Rainforest jsou období sucha, tedy od června do října. Během deštivého období (listopad až květen) může být přístup na některé oblasti omezen.

8. Jak se odtud dostanu na korálový útes?

Daintree Rainforest se nachází poblíž korálového útesu, takže si můžete zajistit výlet na korálový útes například z města Port Douglas, které je nedaleko.

9. Je nutné se předem registrovat či si koupit vstupenku?

Většina oblastí Daintree Rainforest je veřejně přístupná bez nutnosti registrace nebo zakoupení vstupenky. Jsou však i některé privátní oblasti, kde je možné, že bude potřeba zakoupení vstupenky nebo rezervace.

10. Je návštěva Daintree Rainforest vhodná i pro děti?

Ano, návštěva Daintree Rainforest je vhodná i pro děti. Existují speciální rodinné trasy a aktivity, které jsou zaměřeny na zábavu a vzdělávání pro děti všech věkových skupin.


Dovolená Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest v Queenslandu, Austrálie je jedinečná destinace pro dovolenou, která nabízí nezapomenutelný zážitek s přírodou. Jedná se o nejstarší tropický deštný prales na světě a je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Daintree Rainforest se rozprostírá na území přibližně 1 200 kilometrů čtverečních a je domovem neuvěřitelné rozmanitosti života. Zde nalezneme ohromující množství druhů rostlin a zvířat, které se jinde na světě jen obtížně najdou. Například, zde se nachází více než 430 druhů ptáků, více než 12 000 druhů hmyzu a přes 3 000 typů rostlin.

Během dovolené v Daintree Rainforest si můžete vychutnat procházky po dobrodružných stezkách, které se vine skrz prales. Vydejte se na pozorování volně žijících živočichů a obdivujte úchvatnou floru a faunu tohoto jedinečného místa. Daintree Rainforest je také domovem několika ohrožených druhů, jako je například klokan tree-kanguru či krokodýl slaný, které můžete spatřit při vodních safari.

Pokud jste dobrodružníci, můžete se vydat na rajský Cape Tribulation, kde se setkáte se spletí deštného pralesa a tyrkysově modrého moře. Zde si můžete vychutnat odpočinek na pláži, zkoumat korálové útesy nebo se vydat na exkurze plavbou loďkou do nedalekého Velkého bariérového útesu.

Daintree Rainforest také nabízí mnoho kulturních a historických zajímavostí. Zastavte se v místních kmenových společenstvích a setkejte se s domorodými obyvateli, kteří vám ochotně ukážou svou kulturu a tradice. Navštivte také Daintree Discovery Centre, kde se dozvíte více o historii a biodiverzitě tohoto fascinujícího místa.

Pro ubytování si v Daintree Rainforest můžete vybrat z několika možností. Můžete zde strávit noc ve stanu, pronajmout si chatu nebo se ubytovat v luxusním eco-resortu, který se pyšní svým ohleduplným přístupem k přírodě.

Daintree Rainforest je doslova rájem pro přírodní nadšence a dobrodruhy, kteří si chtějí užít unikátní přírodu a zároveň přispět k její ochraně. Při návštěvě tohoto nádherného místa si ale nezapomeňte vzít s sebou repelent, voděodolné oblečení a obuv vhodnou pro procházky v deštném pralese.

Daintree Rainforest v Queenslandu, Austrálie je skutečně jedinečnou destinací pro dovolenou, která vám nabídne neopakovatelné zážitky živoucí přírodou. Přijďte a podívejte se sami, proč je toto místo považováno za unikátní a nezapomenutelné!


Letenka Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Austrálie je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernou přírodou. Jedním z nejvýraznějších příkladů je Daintree Rainforest, nacházející se v australském Queenslandu. Tento deštný prales je jedním z nejstarších na světě a také jedním z posledních zbytků pralesu, který kdysi pokrýval většinu severovýchodního pobřeží Austrálie.

Daintree Rainforest se rozprostírá na ploše přibližně 1 200 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné množství přírodních divů. Tento úchvatný ekosystém je domovem tisíců druhů rostlin a zvířat, z nichž mnohé jsou unikátní a nevyskytují se nikde jinde na světě. Patří sem například nosorožec casuarius, klokani a v poslední době také ohrožený druh koaly. Mnoho částí pralesa slouží také jako domov pro ohrožené druhy želv a krokodýlů.

Pro návštěvníky je k dispozici celá řada aktivit, aby si mohli vychutnat krásu Daintree Rainforest zblízka. Oblast nabízí rozsáhlou síť stezek, které návštěvníkům umožňují pěší túry různých délek a obtížnosti. Existují také organizované průvodcovské prohlídky, na kterých vám místní odborníci představí fascinující přírodní a kulturní dědictví pralesa.

Pro ty, kteří preferují více dobrodružnou formu objevování, je možnost projet se na lanovce nad korunami stromů v rámci tzv. Canopy Tours. Tato jedinečná zážitková atrakce umožňuje návštěvníkům získat ptačí pohled na expanzivní zeleň pralesa a krásné výhledy na okolní panoráma.

Pokud se rozhodnete navštívit Daintree Rainforest, nezapomeňte také na unikátní možnost zažít setkání s původními obyvateli této oblasti, a to tím, že se připojíte k jedné z místních aboridžinských komunit, kde je možné se seznámit s jejich tradicemi, kulturou a způsobem života.

Když se vydáte na cestu do Daintree Rainforest, nechte se unést nekonečnými chodbami stromů, poslouchejte zvuky exotických ptáků a cítěte vůni expanse divoké přírody. Tento úchvatný deštný prales v Queenslandu je bezpochyby jedním z přírodních skvostů, který stojí za to objevovat.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách