Ubytování Arménie Klášter Noravank


Klášter Noravank je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších památek v Arménii. Nachází se v údolí řeky Amaghu, asi 120 kilometrů jihozápadně od hlavního města Jerevanu. Tento historický klášter je jednou z nejvýznamnějších svatyní Arménie a je také důležitým turistickým cílem.

Noravank je spjat s historií arménského křesťanství a byl postaven v 13. století v době, kdy zde vládla arménská dynastie Orbeliánů. Klášter je známý svou unikátní architekturou a krásnou polohou mezi skalami. Sochařské a zdobné prvky na klášterních budovách jsou velmi precizně provedené a přestože časem trochu zchátraly, stále z nich čiší nádech historie a duchovnosti.

Klášter Noravank je důležitým duchovním centrem pro arménské křesťany a také místem pro mnoho náboženských a kulturních oslav a událostí. Mnoho poutníků a turistů sem také přichází, aby obdivovalo neuvěřitelnou atmosféru, která zde panuje.

Klášter je obklopen malebnou krajinou a v blízkosti se nacházejí skalní útvary, které poskytují návštěvníkům skvělé možnosti pro pěší turistiku a prozkoumávání okolních krás. Tato oblast je také vhodná pro milovníky fotografie, protože nabízí úchvatné scenérie a panoramatické výhledy na horizont.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v klášteře Noravank, jsou k dispozici ubytovací možnosti. Klášter nabízí několik pokojů a pokojíků, které jsou jednoduché, ale čisté a pohodlné. Ubytování je jednoduché, ale prostředí kláštera skýtá klid a pokoj, který ne každé ubytování může nabídnout.

Kromě ubytování klášter také poskytuje možnost stravování. V klášterní jídelně si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni a ochutnat místní speciality. Klášter Noravank je známý svou vlastní vinicí, a tak si můžete vychutnat i sklenku arménského vína k jídlu. Strava je připravována z čerstvých a místních surovin a jídla jsou bohatá na chuť a aroma.

Klášter Noravank je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu a shonu moderního světa. Tato svatyně nabízí nejen duchovní zážitek, ale také příležitost prozkoumat krásy arménské krajiny a architektury. Ubytování v klášteře a strávení času v jeho okolí je zážitek, který si návštěvníci budou pamatovat navždy.


Letenka Arménie Klášter Noravank


Arménie je země bohatá na kulturní dědictví a historické památky. Mezi nejznámější patří klášter Noravank, který se nachází v údolí estakády řeky Arpa.

Noravank byl postaven v 13. století a patří mezi největší a nejnavštěvovanější památky v Arménii. Klášter byl postaven na skalnaté vyvýšenině v údolí, čímž se stal nejen architektonickým, ale i přírodním skvostem.

Při návštěvě kláštera Noravank si můžete prohlédnout několik staveb, z nichž nejvýznamnější jsou Kostel Svatého Karapeta a Bělobřezová galerie, ve které jsou umístěny nádherné fresky.

Pokud se chystáte navštívit klášter Noravank, můžete si zakoupit letenky přímo do hlavního města Arménie, Jerevanu. Z letiště je možnost vyrazit do města autobusem nebo taxíkem. Cesta do kláštera Noravank trvá přibližně dvě hodiny.

Pokud nejste fanouškem veřejné dopravy, můžete si pronajmout auta nebo motocykly v Jerevanu a jet podél údolí řeky Arpa ke klášteru. Cesta tudy je velmi malebná a nabízí nádherné výhledy na Arménii.

Před návštěvou kláštera Noravank si nezapomeňte připravit dostatečné množství vody a krému na opalování, jelikož se nachází v aridním klimatu. Stejně tak nezapomeňte na pohodlné boty a kameru, abyste si mohli zachytit nádherné okolí a vzpomínky na tuto fantastickou památku.

V Arménii je mnoho krásných památek k vidění, ale klášter Noravank patří mezi ty nejkrásnější. Proto, pokud se chystáte na cestu do této země, nezapomeňte navštívit tento krásný klášter.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Klášter Noravank


1. Kde se nachází Klášter Noravank?
Klášter Noravank se nachází v Arménii, v provincii Vajoc Dzor, nedaleko města Eghegnadzor.

2. Jak se dostat do Kláštera Noravank?
Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště v jiharménském městě Jerevan. Z letiště je možné se dopravit do kláštera autem (přibližně 2 hodiny) nebo autobusem.

3. Jaký je otevírací čas Kláštera Noravank?
Klášter Noravank je otevřen každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

4. Je nutné mít nějaké vstupné do Kláštera Noravank?
Ano, návštěvníci musí platit vstupné do kláštera. Cena se může lišit v závislosti na stáří a národnosti návštěvníka.

5. Jaká je historie Kláštera Noravank?
Klášter Noravank byl postaven ve 13. století a je jedním z nejvýznamnějších arménských klášterů. Byl sídlem věhlasného arménského kněze a básníka Momika, který zde vytvořil mnoho vzácných rukopisů.

6. Jaké jsou hlavní atrakce Kláštera Noravank?
Mezi hlavní atrakce patří Katedrála Svatého Jana Křtitele, Katedrála Svatého Astvatsatsin a klášterní komplex, který nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

7. Existují nějaké pravidla pro návštěvu Kláštera Noravank?
Ano, při návštěvě kláštera je důležité se řídit určitými pravidly. Patří sem dodržování oděvních zvyklostí (ženy by měly mít zakryté ramena a nosit dlouhé sukně), dodržování ticha a zachování respektu k posvátným místům.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kláštera Noravank?
Nejlepší čas k návštěvě kláštera je od jara do podzimu. V těchto měsících je počasí příjemné a příroda okolo kláštera je v plné kráse.

9. Existují v okolí Kláštera Noravank restaurace nebo ubytování?
Ano, v blízkosti kláštera se nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni. Ubytování je také dostupné v okolních městech jako je Eghegnadzor.

10. Je možné se dostat k Klášteru Noravank veřejnou dopravou?
Ano, je možné se dostat do kláštera autobusem z města Eghegnadzor. Avšak frekvence spojů může být omezená, takže se doporučuje se dopravit vlastním vozidlem, pokud je to možné.


Dovolená Arménie Klášter Noravank


Arménie je země bohatá na historii, kulturu a překrásná přírodní místa a jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst, které byste měli navštívit, je klášter Noravank.

Nachází se asi 120 km jihovýchodně od hlavního města Jerevanu a je jedním z nejvýznamnějších historických památek země. Klášter stojí v malebném údolí a jeho historie sahá až do 13. století. Noravank byl významným centrem arménského křesťanství a známým kulturním a učeným místem.

Klášter je známý svou architekturou a uměleckými díly. Jeho dominantní stavbou je svatyně svatého Karapeta z 13. století, která je postavena z růžového tufu, charakteristického pro tuto oblast. Krásné sochy a reliéfy zdobí fasády a interiéry klášterních budov, které jsou dochovány ve velmi dobrém stavu. Při prohlídce kláštera se můžete pokochat dokonalými uměleckými detaily a pocítit duchovní atmosféru místa.

Klášter Noravank je také zajímavým místem z geologického hlediska. Je obklopen kaňony a stržemi, které tvoří dramatický pozadí. Tato přírodní scenérie vytváří úchvatný pohled a láká návštěvníky k procházkám a fotografování. Kromě toho je z kláštera dobrý výhled na okolní vrcholky hor a údolí, což poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost obdivovat přírodní krásu Arménie.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je klášter Noravank ideálním místem ke studiu arménského křesťanství a poznávání historie země. Klášter byl v minulosti jedním z hlavních středisek arménského náboženství a v dnešní době je stále aktivním klášterem se zvony ozývajícími jejich zvukem po okolí.

Pokud plánujete dovolenou v Arménii, návštěva kláštera Noravank by neměla chybět ve vašem plánu. Zdejší neuvěřitelná architektura, bohatá historie a ohromující přírodní kulisy vás nadchnou. Klášter Noravank je dokonalým vyjádřením bohatství, krásy a spiritualitu Arménie. Navštivte tento úžasný klášter a objevte tajemství a lásku k tomuto nádhernému místu.


Počasí Arménie Klášter Noravank


Arménie je malebná země ležící v horském regionu jižního Kavkazu. Je známá svými historickými památkami, krásnou krajinou a také různými podnebnými podmínkami. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které Arménie nabízí, je také klášter Noravank.

Klášter Noravank se nachází v srdci pohoří Vajots Dzor, asi 120 km jihovýchodně od hlavního města Jerevanu. Je to jedno z nejvýznamnějších náboženských středisek v zemi a také turistická atrakce. Klášterní komplex byl postaven ve 13. století a je známý svými unikátními architektonickými detaily, které se snoubí s překrásnou přírodní krajinou.

Když přemýšlíme o počasí v blízkosti kláštera Noravank, je třeba si uvědomit, že Arménie má horský charakter, což znamená, že se počasí může v krátké době rychle změnit. Obecně lze však říci, že region Vajots Dzor, ve kterém se klášter nachází, má mírně kontinentální klima.

Během letních měsíců, tj. od června do srpna, je zde poměrně teplé počasí s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Může se však vyskytnout i vyšších teplotách, in nad 35 °C. Doporučuje se tedy vzít si s sebou ochranné opalovací prostředky, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Podzim v regionu Vajots Dzor je krásný s teplotami kolem 20-25 °C. Je to ideální období pro návštěvu kláštera Noravank, protože stromy se barví do různých odstínů a krajina vypadá nádherně. Doporučuje se však i připravit se na chladnější večery, protože teploty mohou klesnout až na 10 °C.

Zima v Arménii začíná v listopadu a pokračuje do února. Ve Vajots Dzor jsou teploty během tohoto období značně nízké, s průměrnými teplotami mezi 0 °C a -10 °C. Může však dojít i k extrémně chladným teplotám kolem -20 °C. Je tedy důležité si přinést dostatečně teplé oblečení, aby byla návštěva kláštera příjemná.

Na jaře se teploty začínají zvyšovat a kolem kláštera Noravank začíná kvést mnoho druhů květin. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a postupně stoupají až k létem. Je to skvělé období pro procházky a objevování okolí kláštera.

Celkově vzato, kdykoliv se rozhodnete navštívit klášter Noravank v Arménii, je důležité být připraven na různé klimatické podmínky. Doporučuje se sledovat předpověď počasí před cestou a přinést sebou vhodné oblečení pro dané období. Klášter Noravank je však za každého počasí nádherný a stojí za to ho navštívit.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách