Ubytování Arménie Arpi Lake


Arménie se může pochlubit krásným jezerem Arpi, které se nachází v provincii Shirak. Pokud hledáte nezapomenutelné ubytování v této oblasti, neváhejte si zarezervovat pobyt v překrásném Arpi Lake Hotelu.

Arpi Lake Hotel se nachází na úpatí malebných hor, které obklopují jezero Arpi. Nabízí svým hostům stylové a útulné pokoje vybavené nejmodernějším vybavením a s výhledem na nádherné okolí. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, mají vlastní koupelnu a sedací část s pohodlnými křesly. Navíc jsou vybaveny klimatizací, televizí s plochou obrazovkou a minibarem, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

V hotelu funguje restaurace, která nabízí široký výběr arménských a evropských jídel, připravovaných z čerstvých a místních surovin. Hosté si mohou vychutnat vynikající ručně dělané mísy připravované s velkou péčí a kreativitou. K dispozici je také kavárna, kde můžete ochutnat kávu z místního pramenitého pramene a vyzkoušet tradiční arménské sladké dezerty.

Arpi Lake Hotel má také vlastní pláž s pískem a vybavením na plážový volejbal, kde se můžete osvěžit v klidných vodách jezera Arpi. Pokud chcete strávit den blízko vody, nezapomeňte si vzít sluneční krém a plavecké oblečení. K dispozici je také venkovní bazén se slunečníky a lehátky pro ty, kdo se chtějí jen tak opalovat.

Arpi Lake Hotel je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidného pobytu v tiché a krásné krajině Arménie. Je to skvělé místo na únik z hluku velkoměsta a vychutnat si přírodu a nezapomenutelný zážitek při pobytu v Arménii. Navštivte Arpi Lake Hotel a užijte si odpočinkovou a nezapomenutelnou dovolenou plnou nových zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Arpi Lake


1. Jak se dostat k jezeru Arpi?

Jezeru Arpi se nejlépe dostanete po silnici M3, která vede z Jerevanu na západ směrem k Arménsko-turecké hranici. Jezeru se nachází asi 30 kilometrů severozápadně od města Artik, které je nejbližším větším městem.

2. Je koupání v jezeře Arpi bezpečné?

Koupání v jezeře Arpi není příliš bezpečné, protože voda je velmi studená (v průměru kolem 10°C) a prudké větry často vytvářejí nebezpečné vlny. Jezerem také protékají řeky a potoky, které do něj přinášejí různé nečistoty. Pokud však chcete koupat se, je možné se koupit v některém ze správních areálů, kde jsou vybudované koupaliště.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu jezera Arpi?

Jezero Arpi můžete navštívit po celý rok, ale nejlepší čas je od června do září, kdy je počasí teplé a slunné. V zimě jezero zamrzá a pod jeho ledem se konají různé zimní sportovní aktivity.

4. Existují v okolí jezera Arpi ubytovací možnosti?

Ano, v okolí jezera Arpi jsou dostupné některé hotely a penziony. Nejbližší možností ubytování je v městě Artik, které je vzdálené asi 30 kilometrů od jezera. Některé další hotely a penziony najdete v městě Aštarak, které leží asi 40 kilometrů od jezera.

5. Jaké aktivity mohu v okolí jezera Arpi podniknout?

V okolí jezera Arpi se nachází mnoho turistických tras, které jsou vhodné pro pěší túry nebo horská kola. Také se zde konají různé vodní sporty, jako je paddleboarding nebo kajakářství. V zimě můžete na zamrzlém jezeře Arpi provozovat bruslení, hokej nebo jiné zimní sporty.


Počasí Arménie Arpi Lake


Arménie je země, která se nachází v jižní Asii. Má velmi rozmanitou přírodu, která zahrnuje hory, lesy, řeky a jezera. Jedno z nejkrásnějších pohoří v Arménii je Aragats, který skrývá malé jezero Arpi.

Arpi Lake je malé sladkovodní jezero v Arménii. Nachází se v nadmořské výšce 2 026 m n. m. a má rozlohu 6,5 km². Je obklopen horami, což mu dává nádherný vzhled. Je to také jedno z nejčistších jezer v Arménii a žije v něm mnoho druhů ryb.

Klima v Arpi Lake je podobné jako v celé Arménii. V létě je teplé a suché, s vysokými teplotami kolem 30 °C. V zimě je zde velmi studeně, sněhová pokrývka může být velmi hluboká a teploty se mohou pohybovat kolem -10 °C.

Arpi Lake je oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přijíždějí hlavně v létě. Okolní hory nabízejí mnoho skvělých turistických tras, které jsou vhodné pro turisty všech úrovní. Navíc zde najdete také mnoho prvotřídních ubytování a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční arménskou kuchyni.

Arpi Lake je pro ty, kteří milují krásnou přírodu a klidné místo pro odpočinek. Toto jezero nabízí možnost pro krásné procházky, turistiku a sledování nádherných výhledů na okolní hory. Přijďte tedy navštívit Arménii a tuto krásnou oblast u Arpi Lake, a užijte si nádherných zážitků.


Dovolená Arménie Arpi Lake


Arpi Lake je jedno z nejkrásnějších jezer v Arménii a je oblíbeným cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Leží v severozápadní části země, nedaleko od tureckých hranic, a je obklopeno malebnými horami a zelenými krajinami.

Jezerem protéká řeka Akhuryan, která přináší do jezera čistou horskou vodu a dává mu jeho unikátní modrozelenou barvu. Okolí jezera je bohaté na flóru a faunu, a proto je Arpi Lake vyhlášeným místem pro pozorování ptáků. Můžete zde spatřit vzácné druhy jako například koroptve amor, volavky, labutě a orly.

Pro ty, kteří mají rádi turistiku, je Arpi Lake perfektním místem pro procházky a pěší výlety. Existuje zde řada stezek, které vás provedou úchvatnou krajinou a umožní vám obdivovat krásu jezera z různých úhlů a výhledů. Turistickou stezku doporučuji začít v obci Artavan, která leží nedaleko jezera. Po cestě uvidíte pastviny, vodopády a skalní útvary, které jsou typické pro tuto oblast.

Pro ty, kdo mají rádi vodní aktivity, je Arpi Lake ideálním místem pro rybaření, plování nebo jízdu na lodi. Můžete si pronajmout malou loď a projet se po jezeře, pozorovat ptáky nebo jen relaxovat a užívat si poklidnou atmosféru.

Okolí jezera Arpi nabízí i další zajímavosti. V blízkosti se nachází Arapovský klášter, který je jedním z nejslavnějších historických památek v Arménii. Klášter byl postaven v 7. století a je známý svou krásnou architekturou a freskami zobrazujícími biblické příběhy.

Pobyt v Arpi Lake a jeho okolí vám poskytne nezapomenutelné zážitky. Můžete tu strávit klidnou dovolenou v přírodě, odpočívat a obdivovat nádherné scenérie, nebo si užít adrenalinové sporty a objevovat skryté kouty této krásné oblasti.

Přemýšlíte-li o dovolené v Arménii, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu jezera Arpi. Budete ohromeni jeho přírodní krásou a klidem, který poskytuje. Toto místo je skutečným rájem pro všechny příznivce přírody a dobrodružství.


Letenka Arménie Arpi Lake


Arpi Lake: Přírodní poklad Arménie

Arménie, země ležící na pomezí Evropy a Asie, je známá svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Ale tato malebná země nabízí také překrásnou přírodu, která je hodna objevování. Jedním z těchto přírodních pokladů je Arpi Lake, jedno z nejkrásnějších jezer na Kavkaze.

Arpi Lake se nachází v provincii Vajoc Dzor v jižní části Arménie. Je to přírodní jezero, které bylo vytvořeno v důsledku ledovcové činnosti. Jezero se rozkládá na ploše více než 11 km² a dosahuje hloubky až 4 metry. Je obklopeno nádhernými horskými scenériemi, což je jedním z hlavních důvodů, proč se stalo oblíbeným turistickým cílem.

Jezero Arpi nabízí širokou škálu aktivit pro turisty. Jednou z nejoblíbenějších činností je rybaření. Díky bohatému osídlení jezero poskytuje ideální podmínky pro lov různých druhů ryb, včetně pstruha a okouna. Mnoho návštěvníků si kromě rybaření také rádo vypočinuje na břehu jezera a užívá si klidu a ticha přírody.

Další možností, jak si vychutnat krásu jezera Arpi, je jeho obdivování při pěších túrách. Oblast kolem jezera je bohatá na různé druhy flóry a fauny. Můžete zde spatřit vzácné druhy ptáků, jako je čáp černý, orel skalní nebo chřástal. Pro milovníky přírody je to opravdový ráj.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je zde také možnost jízdy na kole. Okolní kopce a údolí nabízejí různorodá terény a zajímavé stezky, které lze objevovat na kole. Tato aktivita je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené cyklisty.

Arpi Lake je také významnou lokalitou pro ochranu přírody. Je součástí stejnojmenného národního parku Arpi, který byl vyhlášen v roce 2009. Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, a proto je důležitou oblastí pro jejich ochranu a zachování biodiverzity.

Přístup k jezeru Arpi je poměrně snadný. Leží jen několik kilometrů od hlavního města Jerevanu. Můžete se sem dostat pohodlně autem nebo veřejnou dopravou. Vstup na území národního parku je povolen za určitých podmínek a zpoplatněn.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, rozhodně nezapomeňte zařadit Arpi Lake na svůj seznam. Toto malebné jezero vám poskytne zážitky, které si budete pamatovat navždy. Objevte krásnou přírodu, relaxujte u vody nebo se vydávejte na dobrodružné výlety po okolním kraji. Jezero Arpi je opravdu jedním z pokladů Arménie, který stojí za to objevit.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách