Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Ushuaii?
Nejlepší období pro návštěvu Ushuaii je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemnější a turistické atrakce jsou stále otevřeny. Letní sezóna od prosince do února je nejrušnější, ale také nejdražší.

2. Kolik stojí letenka do Ushuaii?
Cena letenky do Ushuaii závisí na sezóně, ale v průměru se pohybuje kolem 20 000 Kč.

3. Musí se v Ushuaii používat speciální oblečení?
Ano, kvůli extrémnějším povětrnostním podmínkám je vhodné mít speciální oblečení s voděodolné a větruvzdorné vrstvy, které ochrání před chladem a vlhkostí.

4. Jaké jsou turistické atrakce v Ushuaii?
Hlavním lákadlem Ushuaii je návštěva Národního parku Tierra del Fuego, prohlídka lodí po kanále Beagle, výlet do Antarktidy a navštívení muzea Yamana. Také je možné se věnovat outdoorovým aktivitám jako je turistika, horolezectví nebo lyžování.

5. Jaká místní jídla bych neměl/a při návštěvě Ushuaie minout?
Kromě klasických latinskoamerických jídel jako jsou steak a empanadas, stojí za ochutnání také místní speciality jako je králičí guláš, krevety a mořské řasy. Dále se zde také pěstuje tradiční argentinské ovoce jako jsou třešně a meruňky.


Dovolená Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina: Ushuaia – nejjižnější bod světa a země dobrodružství

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dobrodružství a objevování nových míst, pak je pro vás Argentina a její nejjižnější město Ushuaia tím pravým místem pro vaši dovolenou. Nachází se na ostrově Ohňová země a je známé jako "Brána k Antarktidě". Toto město nabízí nejen nádhernou přírodu a úchvatnou krajinu, ale také spoustu dobrodružných aktivit, které vám zajistí nezapomenutelné zážitky.

Začněte svou návštěvou tím, že se podíváte na samotné město Ushuaia. Přestože je malé, nabízí bohatou historii a kulturu. Projděte se jeho úzkými uličkami a obdivujte tradiční dřevěné domy. Navštivte Muzeum Kostiček, které vám přiblíží historii původních obyvatel této oblasti - indiánského kmene Yámana. Při procházce přístavem nezapomeňte navštívit také Falklandské muzeum, které představuje historii Falklandských ostrovů a jejich problematický vztah s Argentinou.

Další zastávkou by měl být Národní park Ohňová země. Tento národní park je jedinečným místem, které nabízí nádhernou přírodu a neuvěřitelnou různorodost v krajině. Pojďte objevovat horské vrcholky, ledovcová jezera a zasněžené lesy. Pro milovníky trekkingu je tady připraveno mnoho tras, které vás provedou krásnými scenériemi až k nejjižnějšímu bodu na pevninské části světa - mysu Horn.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na moře, je tu možnost podniknout výlet lodí po Beagleově průlivu. Během této plavby budete mít možnost spatřit mnoho mořských ptáků, tuleně a ve velmi šťastném případě i velryby. Vydejte se také na nedaleké ostrovy s koloniemi tučňáků a zážitek z jejich pozorování vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud vás přitahují extrémní sporty, pak v Ushuaii nebudete zklamáni. Můžete si zde zaskákat na skocích bungee, vyrazit na snowboarding do okolních hor nebo se věnovat sjezdovému lyžování. Pro ty odvážnější je tu možnost absolvovat turistiku na ledovci Martial nebo jízdu na člunu mezi ledovci.

V Ushuaii samozřejmě nemůžete vynechat unikátní příležitost navštívit Antarktidu. Z přístavu lze vyplout na plavbu k předbraním bílého kontinentu. Navštivte pinguiní kolonie, sestupte z lodi na ledovcové pobřeží a dotkněte se tak jižního pólu světa.

Dovolená v Ushuaii v Argentině je dobrodružstvím, které nikdy nezapomenete. Toto malé město nabízí nádhernou přírodu, bohatou historii a spoustu adrenalinových zážitků. Ať už se vydáte na hory, do moře nebo na antarktickou plavbu, nezapomeňte si pamatovat fotoaparát, abyste si mohli odnést nádherné vzpomínky na tento nejjižnější bod světa.


Počasí Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Ushuaia, nejjižnější bod světa, je malé město nacházející se v argentinské provincii Tierra del Fuego. Leží na jižním cípu ohromujícího pohoří And, které se táhne od Patagonie až do Antarktidy. Ushuaia je obklopena úchvatnou přírodou, která zahrnuje hory pokryté sněhem, ledovce a nádherné fjordy.

Při zmínce o počasí v Ushuaii je třeba si uvědomit, že se nachází v subarktickém podnebí. To znamená, že zde vládne chladný a vlhký klimatický režim. Vypadá to, jako by zde počasí vždycky připomínalo zimu.

Během zimy, která trvá od června do září, přichází do Ushuaii silný sníh a teploty se pohybují kolem -3 ° C až 8 ° C. Leden je nejchladnějším měsícem, kdy teploty mohou klesnout až na -10 ° C. Sněhové pokrývky jsou obvyklé a díky nim se mohou turisté těšit na zimní sporty, jako je lyžování či snowboarding.

Jaro (říjen až listopad) přináší mírnější teploty, které se pohybují mezi 3 ° C a 11 ° C. Během tohoto období začíná sníh pomalu tát, což způsobuje zvýšené srážky a mlhavé počasí. Květen je nejvlhčím měsícem, kdy může pršet až 20 dní v měsíci.

V létě (prosinec až únor), teploty vystupují na nejvyšší úrovně, a to kolem 7 ° C až 15 ° C. Červenec je nejteplejším měsícem, ale navzdory tomu je stále chladno. Obloha bývá často zatažená a místy může pršet nebo sněžit. Teplota vody v okolním moři může dosáhnout až 8 ° C, takže koupání není zrovna oblíbenou aktivitou.

Přestože se zdá, že počasí v Ushuaii může být tvrdé, je toto město stále populární turistickou destinací. Lidé sem přicházejí především za úžasnými výhledy na hory a fjordy, které poskytují nádherné fotografické příležitosti. Tato oblast je také bránou do Antarktidy, přičemž mnoho turistů zde začíná svou cestu na jižnější kontinent.

Pokud se chystáte navštívit Ushuaiu, připravte si všechny vrstvy oblečení, abyste se mohli přizpůsobit změnám počasí. Nezapomeňte si také vzít deštník a pevnou obuv, abyste mohli prozkoumat úchvatnou krajinu v okolí.

Jakákoli doba roku je pro návštěvu Ushuaii jedinečná a magická. Bez ohledu na počasí se budete skutečně cítit na konci světa.


Letenka Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Ushuaia, argentinské město na ohromujícím Tierra del Fuego, je nejen nejjižnějším městem na světě, ale také vstupní branou do nedotčené antarktické krásy. Setkání přírody, kultury a dobrodružství, Ushuaia je místem, které je těžko přehlédnutelné.

Cesta do Ushuaia je snadná díky mnoha mezinárodním letům do jejich moderního mezinárodního letiště. Letenka Argentina Ushuaia je obvykle nejpopulárnější z Buenos Aires, ale existují také přímé lety z několika dalších měst v Argentině, včetně Bariloche a El Calafate. Cestovat do Ushuaia je neuvěřitelnou zkušeností, protože při vyhlížení z letadla uvidíte nádherné horské vrcholky, ledovce a azurové vodní plochy.

Když dorazíte do Ushuaia, váš zážitek začíná. Město, které se nachází na březích Beagleova průlivu, je obklopeno nádhernou krajinou, která nabízí nespočet možností pro dobrodružství. Snadno se dostanete do Národního parku Tierra del Fuego, kde si můžete vychutnat stovky kilometrů krásné přírody. Tady můžete sledovat delfíny a tuleně, procházet se lesy s bohatou divočinou a vychutnávat si klidné jezera.

Dalším vrcholem je možnost plavby Beagleovým průlivem. Během této panoramatické plavby si můžete užít úžasný výhled na maják Les Eclaireurs, krásné ptačí kolonie a vzdálené horizonty, jež připomínají antarktický region. Pokud jste dobrodružné povahy, můžete se dokonce vydat na plavbu do antarktického kruhu, aby jste si mohli vychutnat jedinečnou krásu kontinentu.

Ale Ushuaia není jen o přírodě. Město je také domovem několika fascinujících muzeí a kulturních center. Můžete navštívit Muzeum cvičených koní a nechat se unést do historie argentské jízdy na koni. Návštěva Antarktického muzea vám poskytne znalosti o objevování Antarktidy a jejím vlivu na naše globální klima. Pro milovníky umění je tu také Galerie Fueguia, která vystavuje díla místních umělců.

Jedním z nezapomenutelných zážitků v Ushuaia je také návštěva historického vlaku na jižní polární dráze. Tato starodávná železnice vás přenese na břehy jezera Escondido a představí vám úžasné scenérie, která se vám navždy vryje do paměti.

Ať už přiletíte do Ushuaia kvůli přírodě, dobrodružství nebo kulturním zážitkům, toto město vás ohromí svou neuvěřitelnou krásou. Letenka do Argentina Ushuaia je na dosah ruky, stačí si ji rezervovat. Přichystejte se na dobrodružství svého života a obdivujte neuvěřitelnost této jedinečné části světa.


Ubytování Argentina Ushuaia (nejjižnější bod světa)


Argentina Ushuaia, známá také jako "Konec světa", je fascinující město nacházející se v Argentině na nejjižnějším bodě planety. Tento malebný kousek země leží na samém konci Jižní Ameriky, nedaleko Cape Horn a Andského pohoří, což z něj činí ideální destinaci pro dobrodruhy, přírodovědce a milovníky outdoorových aktivit.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou si turisté všimnou při návštěvě Ushuaii, je jeho ohromující přírodní krása. Město je obklopeno malebnými horskými štíty, ledovci a modrozelenými fjordy, které vytvářejí nádhernou kulisu pro dovolenou. Zdejší přírodní rezervace Tierra del Fuego nabízí rozmanité možnosti pro turisty, včetně pěších túr, kajakování, rybaření a pozorování volně žijících zvířat.

Protože Ushuaia je oblíbeným cílem pro cestovatele z celého světa, nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje roztříštěné skupině návštěvníků. V centru města najdete mnoho luxusních hotelů, které nabízí komfortní pokoje a profesionální služby. Tyto hotely mají často vlastní restaurace, wellness centra a fitness studia, což z nich činí skvělou volbu pro ty, kdo si chtějí trochu poležet a odpočinout si po dni stráveném objevováním přírodních krás Ushuaii.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kdo preferují přátelštější atmosféru, jsou v Ushuaii k dispozici také levnější hostely a penziony. Tyto typy ubytování nabízejí čisté a pohodlné pokoje za dostupné ceny. Hostely v Ushuaii často organizují společenské akce a výlety, což je skvělý způsob, jak se seznámit s dalšími cestovateli a sdílet zážitky.

Pro ty, kteří preferují samostatnost a vlastní prostor, existuje také možnost pronájmu apartmánů a domů. Tyto ubytovací možnosti jsou dokonalé pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit více času spolu a zažít Ushuaia ve svém vlastním tempu. Pronájem apartmánu vám také umožní zažít místní atmosféru a kulturu, protože budete mít možnost nakupovat na trhu a připravovat si vlastní jídlo.

Pobyt v Ushuaii je nezapomenutelným zážitkem, bez ohledu na to, jaký druh ubytování si zvolíte. Nejjižnější bod světa nabízí nádhernou kombinaci přírodní krásy, dobrodružství a přátelské atmosféry. Při návštěvě tohoto malebného města se budete cítit jako na konci světa, ale zároveň budete mít pocit, že jste našli nový domov v srdci argentinské Patagonie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách