Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


Q: Jak se dostanu do El Chaltenu?
A: Nejlepší způsob jak se dostat do El Chaltenu je autobusem. Z Buenos Aires existuje přímé spojení autobusem, které trvá asi 30 hodin. Můžete také cestovat z El Calafate, které je asi 3 hodiny cesty.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit El Chalten?
A: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je v období od října do března, kdy jsou teploty mírnější a deště jsou méně časté.

Q: Jak se dostanu do národního parku Los Glaciares z El Chalten?
A: Park Los Glaciares je vzdálen asi 8 km od El Chalten. Můžete si objednat taxík, pronajmout auto, nebo použít bezplatnou autobusovou dopravu, která je k dispozici pro turisty.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu?
A: Nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu jsou horská stezka Fitz Roy, Laguna de Los Tres, Laguna Torre, a horská oblasť Cerro Torre.

Q: Kde mohu najít nejlepší restaurace v El Chalten?
A: Existuje několik kvalitních restaurací v El Chalten, jako například La Tapera, La Cerveceria, a B&B Cocina Patagonica. Všechny nabízejí vynikající palačinky a steaky.

Q: Kolik stojí ubytování v El Chalten?
A: Ubytování v El Chalten sa pohybuje od nízkých až po vysoké ceny. Lze očekávat ceny za pokoj od 30 do 150 USD za noc.

Q: Je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou?
A: Ano, je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách parku nebo na místě kontroly návštěvníků.

Q: Existuje bezplatné Wi-Fi připojení v El Chalten?
A: Ano, existuje zdarma Wi-Fi připojení v několika místech v El Chalten, jako například v kavárnách, restauracích, a ubytovacích zařízeních.

Q: Kde si mohu vypůjčit turistickou výbavu v El Chalten?
A: V El Chalten existuje několik obchodů a půjčoven turistických potřeb, jako například Cumbres Andinas, Aguaventura, a Chalten Travel.

Q: Můžu se v El Chalten naučit lezení na skalách?
A: Ano, v El Chalten jsou nabízeny kurzy lezení na skalách pro turisty všech úrovní. Některé z možností jsou například Patagonia Vertical a Chalten Mountain Guides.


Dovolená Argentina El Chalten


Dovolená v Argentině El Chalten

El Chalten je malebné městečko nacházející se v jižní části And, od Argentinského města Calafate je vzdálené přibližně 220 km. Toto horské městečko nabízí nejen krásné scenérie a překrásnou přírodu, ale i řadu aktivit pro milovníky outdoorových sportů.

Hory, které se tyčí nad městečkem, přitahují turisty ze všech koutů světa. Návštěvníci mohou vycházet na turistické trasy o různé náročnosti, které poskytují překrásný výhled na okolní krajinu. Mezi nejznámější trasy patří trek k laguně de los Tres, trek k Fitz Roy a také trek k ledovci El Perito Moreno.

Kromě turistických tras se v městečku El Chalten nachází i řada sportovních zařízení, jako jsou například lezecké stěny, cyklistické trasy nebo raftingové zájezdy. V zimě si mohou turisté užít běžecké lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud máte rádi rybaření, tak není nic lepšího, než se vypravit na rybářskou expedici na sladkovodních jezerech a řekách, které se nacházejí v blízkosti města. V těchto vodách se vyskytuje celá řada druhů ryb, mezi které patří pstruh duhový, pstruh obecný, losos stěhovavý a řada dalších druhů ryb.

El Chalten nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou například skalní útvary, husté lesy, krásné řeky, kaňony a ledovce. Vzhledem k tomu, že se město nachází v jižní části And, tak zde panuje chladné počasí, přičemž běžná teplota se pohybuje okolo 0 až 10 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město se nachází v pásmu Patagonie, tak je zde velké množství sněhu, takže turisté by si měli přibalit tepelné oblečení.

Samotné město nabízí kromě outdoorových aktivit i významné kulturní památky, mezi které patří například muzeum Tehuelches, které přibližuje historii tohoto původního obyvatelstva.

Na závěr lze říci, že El Chalten je skvělým místem na dovolenou pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, přírodu a turistické trasy. Pokud máte rádi rybaření, tak v městečku najdete řadu skvělých míst na rybolov. Navštivte El Chalten a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Počasí Argentina El Chalten


Argentina El Chalten je fascinující místo v jihovýchodní části And, které se vymyká běžnému počasí Patagonie, z téhož důvodu je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti. Tento malý horský městečko, ležící v Argentině, je známý nejen krásnou divokou přírodou, ale také neuvěřitelně rychle se měnícím počasím, které může být v jednu chvíli klidné a slunné a v další bouřlivé.

Výhledy na majestátní hory Fitz Roy a Cerro Torre, přírodní rezervace Los Glaciares a zlatavé pastviny plné divokých zvířat včetně losů, guanaků a kondorů jsou jen některými z mnoha fascinujících zážitků, které tuto oblast nabízí. Mnoho návštěvníků se vydává na nejrůznější túry a výlety v oblasti, ať už se jedná o trekking, horská kola nebo dokonce ledovcovou túru.

Pokud však chystáte cestu do této oblasti, mějte na paměti, že počasí je tam velmi nestabilní. Během jednoho dne můžete zažít několik různých stavů počasí, které se mohou rychle změnit. Ve většině případů jsou letní měsíce (listopad až březen) nejlepší dobou pro návštěvu, jelikož jsou průměrné teploty v této době asi 15 až 20 stupňů Celsia a méně větrno.

Nicméně i v létě se může stát, že počasí se rapidně změní a návštěvníci se musí připravit na všechny druhy povětrnostních podmínek. Může být slunečno, větrno, mokro nebo dokonce bouřlivé. Zde je třeba si vzít dostatečné oblečení, včetně větrovky, odolného a voděodolného materiálu, stejně jako teplého a pohodlného oblečení pro chladnější dny.

Zkrátka, pokud chystáte cestu do Argentina El Chalten, připravte se na neustálé změny počasí a pamatujte, že správné oblečení bude hrát klíčovou roli v tom, zda budete moci plně vychutnat všechny přírodní krásy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Letenka Argentina El Chalten


Pokud hledáte něco mimořádného pro svou příští dovolenou, pak byste měli zvážit návštěvu argentinského města El Chalten. Toto malebné horské město, které se nachází v bezprostřední blízkosti Patagonie, nabízí úžasné možnosti pro příznivce outdoorových aktivit.

El Chalten je obklopen nádhernou přírodou, kde se setkáváte s impozantními horami, ledovci, jezery a řekami. Je považován za "Hlavní město trekkingu" v Argentině a je ideálním místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Stovky kilometrů turistických stezek nabízí neuvěřitelné výhledy a příležitosti k prozkoumání jedné z nejkrásnějších a nejdůležitějších oblastí na světě.

Nejdůležitější atrakcí v El Chalten je samozřejmě ikonický vrchol Fitz Roy. Tento majestátní horský masiv má tvar ostré pyramidy, který je často pokryt oblaky a sněhem, což dodává místu tajuplnou atmosféru. Pro horolezce je Fitz Roy symbolem a dosažení jeho vrcholu je připomínáno jako životní úspěch.

Dalšími populárními cíli pro turisty jsou také ledovec Viedma a národní park Los Glaciares. Viedma je jeden z největších ledovců v Jižní Americe a nabízí nádherné výhledy na ledu a rozprostírající se jezero. Národní park Los Glaciares je pak domovem dalšího ikonického ledovce - Perito Moreno. Toto pozoruhodné přírodní divadlo je ohromující a fascinující pro každého návštěvníka.

Po dlouhém dni plném dobrodružství a objevování můžete si odpočinout v malebném městečku El Chalten. I když je poměrně malé a odlehlé, nabízí vše, co potřebujete - pohodlné ubytování, chutné restaurace s místními specialitami a obchody se suvenýry. Atmosféra města je klidná a přátelská, což přispívá k velmi příjemnému zážitku.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu El Chalten, nezapomeňte si zabalit správnou výbavu. Počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé, takže byste se měli připravit na různé teploty a povětrnostní podmínky. Také byste měli vzít v úvahu, že je třeba si předem zarezervovat letenky, protože popularita tohoto místa mezi turisty stoupá.

El Chalten je opravdu jedinečné místo plné fascinující přírody a dobrodružství. Jestliže se rozhodnete pro návštěvu tohoto malebného města, budete mít možnost zažít argentinskou divočinu na vlastní kůži. Bez ohledu na to, jestli jste outdoorový nadšenec, dobrodruh nebo jen hledáte únik od každodenního života, El Chalten je bezpochyby místo, které byste neměli vynechat při plánování vaší další dovolené.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země plná překrásné přírody a fascinujících turistických atrakcí. Jedním z nejvíce vyhledávaných cestovních cílů v této zemi je městečko El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares v provincii Santa Cruz.

El Chalten je proslulé svými nádhernými horami, ledovci a turistickými stezkami, které přitahují milovníky dobrodružství z celého světa. Díky své poloze v Andách nabízí toto město nádherné výhledy a nepřeberné množství outdoorových aktivit.

Když navštívíte El Chalten, budete potřebovat ideální ubytování, které vám poskytne potřebný komfort a pohodlí, abyste se mohli po náročném dni v horách plných dobrodružství dobře vyspat a nabrat síly na další den.

V tomto malebném městečku najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Vzhledem k popularitě El Chaltenu mezi turisty, je však vhodné si své ubytování rezervovat předem, zejména v letních měsících (prosinec až březen), kdy je zde největší návštěvnost.

Luxusní hotely v El Chaltenu nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními a službami. Díky své poloze a výhledu na hory jsou tyto hotely obklopeny nádhernou přírodou, která dodává místu jedinečnou atmosféru. Tyto hotely jsou obzvláště vhodné pro páry, kteří si přejí romantiku a pohodlí.

Hostely a penziony jsou mnohem cenově dostupnější možností ubytování v El Chaltenu. Tyto zařízení nabízejí základní ubytování a obvykle poskytují sdílené pokoje s koupelnou a společnou kuchyňkou. Přestože nemají tolik luxusu jako hotely, jsou ideálním místem pro dobrodruhy a cestovatele s rozpočtem.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel, hostel nebo penzion, během svého pobytu v El Chaltenu nezapomeňte využít blízkosti krásných turistických tras a hor, které město nabízí. Mnoho z těchto tras je ideálních pro různé fitness úrovně, takže každý návštěvník najde tu správnou trasu pro sebe.

Užijte si nádhernou přírodu, projděte se po nekonečných turistických cestách a neopomeňte se vyfotit u místních ikonických hor jako Cerro Torre a Fitz Roy. Pro seznámení s místním ekosystémem navštivte také některý z nedalekých ledovců, jako je Viedma nebo Perito Moreno.

Nezáleží na tom, pro jaký typ ubytování se rozhodnete, el Chalten je místem, které si zamilujete a které nabízí ty nejlepší podmínky pro turisty a dobrodruhy. Jakmile se sem jednou podíváte, budete se chtít vrátit zpět a objevovat další skvosty, které tato argentinská destinace nabízí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách