Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Luanda (hlavní město)


1. Jaké je hlavní město Angoly?
Hlavním městem Angoly je Luanda.

2. Jaká je průměrná teplota v Luandě?
Průměrná teplota v Luandě se pohybuje kolem 25-30 °C.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Luandě?
Mezi hlavní turistické atrakce v Luandě patří Muzeum národní historie, pevnost São Miguel, zahrady Miramar a pláž Ilha do Cabo.

4. Jaké jazyky se v Luandě mluví?
V Luandě se mluví portugalsky, což je oficiální jazyk, a také různými africkými jazyky, jako např. kimbundu nebo kikongo.

5. Jaká je měna v Angole?
Měnou v Angole je kwanza (AOA).

6. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Luandy?
Nejlepší způsoby, jak se dostat do Luandy, jsou letecky, případně lodí nebo silniční dopravou z okolních zemí.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Luandy?
Nejlepší období pro návštěvu Luandy je od května do října, kdy jsou příjemné teploty a jasné nebe. V ostatních měsících může být více deště a teploty mohou být vyšší.

8. Kde se dá ubytovat v Luandě?
V Luandě je možné se ubytovat v hotelích, apartmánech či hostelech. Doporučujeme vybírat ubytování s dobrými recenzemi a dobrým umístěním.

9. Kde se dá v Luandě najíst?
V Luandě najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční angolskou kuchyni, ale také mezinárodní kuchyně. Doporučujeme zvláště rybí speciality a tradiční jídla jako mufete nebo moqueca.

10. Je Luanda bezpečnou destinací?
Luanda je město s vysokou mírou kriminality a lze se zde setkat s násilím, vloupáními, krádežemi aj. Doporučujeme být velmi opatrní a dodržovat bezpečnostní opatření (např. nechodit v noci do nebezpečných čtvrtí).


Počasí Angola Luanda (hlavní město)


Angola, země na západním pobřeží Afriky, má různá klimatická období. Hlavním městem Angoly je Luanda, která se nachází na pobřeží Atlantského oceánu.

Luanda má tropické suché podnebí, což znamená, že zde jsou teplé a suché zimy a teplé a vlhké léta. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20-26°C, což činí město příjemným pro návštěvníky po celý rok. V létě, které trvá od listopadu do dubna, jsou teploty vyšší a dosahují maximálních hodnot kolem 30-32°C. V zimě, od května do října, jsou teploty mírnější, s průměrnými hodnotami kolem 17-20°C.

Luanda je také známá svou vysokou vlhkostí, která se pohybuje kolem 80-90%. To znamená, že cítíte, jako byste byli v parní lázni. Vlhkost spolu s vysokými teplotami může být pro některé lidi nepříjemná, takže je důležité se dostatečně hydratovat a nosit vhodné oblečení.

Město je také známé svými dešťovými srážkami. Hlavní období dešťů trvá od dubna do října, kdy můžete očekávat vyšší srážkovou aktivitu. Nejde však o nepřetržitý déšť, ale spíše o krátké a intenzivní přívalové srážky. Město také zažívá období sucha, která trvají od listopadu do března. Během tohoto období mohou být teploty vyšší a srážky minimální až nulové.

V době sucha může dojít k větrnému období zvanému "Harmattan". Jedná se o suchý a studený vítr, který přináší prach z Sahary. Tento vítr může snížit viditelnost a způsobit mírné podráždění očí a vdechnutelních cest. Je tedy vhodné nosit ochranné brýle a masky na obličej, pokud máte alergie nebo respirační problémy.

Celkově vzato, počasí v Luandě je pro většinu lidí příjemné a teplé. Cestovatelé by se měli připravit na vysokou vlhkost a období dešťů, zatímco větrné období související se suchým obdobím může vyžadovat větší opatrnost. Při návštěvě Luandy je vždy dobré sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit se podle ní.


Letenka Angola Luanda (hlavní město)


Luanda, se svým pestrobarevným kouzlem a živým kulturním dědictvím, je hlavním městem Angoly. Tato fascinující destinace je plná historie, impozantní architektury a nádherných pláží. Pokud plánujete svou další dovolenou, letenka do Angoly a návštěva Luandy by mohly být pro vás tou správnou volbou.

Luanda je nejen administrativním centrem země, ale také hospodářským a kulturním srdcem Angoly. Město je bývalou koloniální metropolí portugalské říše, což ovlivnilo jeho architekturu a kulturu.

Při procházce ulicemi Luandy si nemůžete nevšimnout kontrastu mezi moderními mrakodrapy a tradičními budovami. Například známá paláce Palác da Cidade a Palácio de Ferro jsou vzpomínkou na portugalskou koloniální éru. Tyto budovy jsou dnes památkově chráněny a představují významnou část místní historie.

Luanda má také překrásné pláže, které lákají turisty ze všech koutů světa. Populární pláže jako Ilha do Cabo nebo Mussulo nabízejí relaxaci na bílém písku a osvěžení v průzračném oceánu. Můžete si také pronajmout lodě, aby vás odvezly na okružní plavbu kolem okouzlujících ostrovů v okolí.

Kromě architektury a pláží můžete v Luandě také objevovat bohatou kulturu Angoly. Místní trhy jako Market do Roque nebo Benfica Market nabízí autentický zážitek a možnost si koupit místní řemeslné výrobky a suvenýry. Také byste neměli vynechat návštěvu Angolského národního muzea, kde můžete objevit bohatou historii a kulturní dědictví země.

Pro milovníky umění je Luanda domovem mnoha galerií a muzeí, které ukazují tvorbu místních umělců. Galerie Nacional de Arte Moderna a Fundação Arte e Cultura jsou ideálními místy, kde můžete si prohlédnout nejnovější díla současných angolských umělců.

Pro vyznavače gastronomie je Luanda rájem. Město nabízí širokou škálu restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční angolskou kuchyni. Lahodné mořské plody, jako je humr nebo langusta, jsou v Luandě oblíbená specialita. Dále si můžete vychutnat přímořské speciality jako moqueca (rybí guláš) nebo calulu (tradiční angolské jídlo).

Pokud se rozhodnete pro letenku do Angoly a navštívíte Luandu, můžete si být jisti, že budete cestovat do jedinečného a nezapomenutelného místa. Luanda je spojením historie, kultury, přírodní krásy a pohostinnosti. Připravte se na dobrodružství a objevujte toto úžasné město!


Ubytování Angola Luanda (hlavní město)


Luanda je hlavním městem Angoly, které se nachází na západním pobřeží Afriky a nabízí nejvíce ubytování v zemi. Město přitahuje turisty ze všech světových stran díky své bohaté kultuře a historickým památkám, ale také díky svým nádherným plážím. Většina ubytování se nachází v okolí centra města a v okolí pláží.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je v Luandě dostatek možností. Hotel Talatona Convention, který byl otevřen v roce 2016, nabízí luxusní pokoje s moderním zařízením, zahrnující například klimatizaci, TV a minibar. Hotel také disponuje venkovním bazénem, fitness centrem a wellness centrem.

Jinou možností pro luxusní ubytování v Luandě je prémiový hotel EPIC Sana Luanda Hotel. Tento hotel leží v blízkosti pláže a nabízí skvělé výhledy na Atlantik. Hotel disponuje řadou vybavení, jako jsou venkovní a vnitřní bazény, posilovna, sauna a vířivka. Kromě toho nabízí také gastronomické zážitky ve svých restauracích a baru.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti ubytování, existují v Luandě také možnosti budget ubytování. Hostel Planteta Roxa, který se nachází v blízkosti centra města, nabízí levné pokoje s vlastní koupelnou. Hostel také disponuje společenskou místností s TV, kuchyňkou a terasou.

Další levnější možností je hotel Sun Shine, který se nachází na pláži v blízkosti centra města. Hotel nabízí pokoje s výhledem na moře, klimatizací a TV. K dispozici je také venkovní bazén a restaurace.

Luanda nabízí mnoho možností ubytování, které se liší svým stylem, cenou a umístěním. Při výběru ubytování si nenechte ujít návštěvu místních památek, jako například katedrály, muzeí a pevností, a užijte si nádherné pláže této krásné africké metropole.


Dovolená Angola Luanda (hlavní město)


Angola je africká země, která leží na západním pobřeží kontinentu. Hlavním městem Angoly je Luanda, která je také největším a nejvíce hustě obydleným městem v zemi. Luanda je fascinujícím místem, které nabízí jedinečnou kombinaci bohaté historie, nádherné přírody a moderního rozvoje.

Když si vyberete Luandu jako cíl vaší dovolené, budete mít příležitost zažít skutečně autentický africký zážitek. Pokud vás zajímá historie a kultura Angoly, nezapomeňte navštívit Muzeum národního odporu, které vypráví příběh boje Angolanů za nezávislost. Dalším zajímavým místem je Fortaleza de São Miguel, impozantní pevnost postavená Portugalskem v 16. století, která dnes slouží jako muzeum o koloniální éře.

Jako hlavní přístav země má Luanda také krásné pláže a panoramatické pobřeží. Pláž Ilha do Cabo je jednou z nejpopulárnějších pláží v Luandě, kde si můžete užít slunečního koupání nebo si vychutnat místní speciality ve stánkách s občerstvením. Další oblíbenou pláží je Mussulo, která je snadno dostupná trajektem. Tato pláž je ideálním místem pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na sedmimístném vodním skútru.

Pokud jste přírodovědci, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu národního parku Quiçama, který se nachází poblíž Luandy. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, žiraf a opic. Můžete zde podniknout safari a prozkoumat krásu angolské divočiny.

Luanda má také bohatou noční scénu s různými bary, klubovými, restauracemi a kasiny. Oblast Peninsula do Mussulo je známá pro svou živou atmosféru, hudbu a taneční kluby, kde si můžete užít africké rytmy a tance.

Když si plánujete svou dovolenou v Luandě, je důležité si uvědomit, že Angola byla v minulosti postižena občanskou válkou, a proto je důležité být obezřetný a informovat se o aktuálních bezpečnostních podmínkách před cestou.

Luanda je místem, které nabízí skvělou kombinaci historie, kultury, nádherné přírody a moderního rozvoje. Zde si můžete užít exotické dobrodružství a objevovat jedinečnou krásu Angoly.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách