Ubytování Angola Kalandula Waterfalls


Angola je země bohatá na přírodní krásy a jedno z nejdůležitějších míst, které by měl turista navštívit, je Kalandula vodopády. Někteří lidé je označují za "Africké Niagara Falls" a stávají se stále oblíbenějším turistickým cílem.

Kalandula vodopády se nacházejí na řece Lucala, asi 85 km od města Malanje, ve středním Angole. Jsou to impozantní vodopády, které dosahují výšky až 105 metrů a šířky až 400 metrů. Když je povodně, mohou tyto vodopády přičítat více vody, což je dokonalá atrakce pro každého návštěvníka.

Kalandula vodopády mají svou vlastní krásu v každém ročním období. Během dešťové sezóny, která trvá od října do dubna, jsou vodopády plné životodárné vody a nabízejí ohromující pohledy. Během suchého období, od května do září, kdy je méně vody, většina návštěvníků se raději vydává do blízkého okolí a poznává místní flóru a faunu.

V Kalandula okolí najdete několik ubytovacích možností, které vám umožní náležitě si užít vaši návštěvu tohoto malebného místa. Existuje několik malých hotelů, penzionů a ubytování typu Bed & Breakfast poblíž vodopádů.

Jednou z nejlepších možností pro ubytování poblíž Kalandula vodopádů je Kemp Kalandula, který nabízí kempování a chatky pro ubytování. Kemp je vybaven moderními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňské vybavení. Pokud chcete zažít více adrenalinu, můžete si pronajmout stan a prožít noc pod hvězdami.

Další možností je ubytování v Kalandula Falls Hotel, který je umístěn v krásném prostředí mezi horami a blízko vodopádů. Tento hotel nabízí moderní a pohodlné pokoje pro hosty a také místní kuchyni ve své restauraci. Z terasy a balkonů ubytování si můžete vychutnat úchvatné výhledy na vodopády.

Milovníci přírody se rozhodně zamilují do Kalandula vodopádů a přilehlého okolí. Okolní krajina je plná divoké zvěře a ptáků, což nabízí skvělé možnosti pro safari a pozorování ptáků. Místní průvodci vám mohou poskytnout informace o flóře a fauně a turistické trasy, které vám umožní vidět všechny skvosty tohoto místa.

Kalandula vodopády jsou jedním z nejbohatších turistických cílů v Angole a ubytování v blízkosti vodopádů nabízí příležitost pro návštěvníky, aby si užili jejich krásy po celý den. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete kempovat pod hvězdami nebo si dopřát luxusní pokoj v hotelu, Kalandula nabízí úžasné možnosti pro relaxaci a objevování přírody.


Dovolená Angola Kalandula Waterfalls


Angola je zemí s bohatou historií a nádhernou krajinou. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi jsou Kalandula vodopády, které se nacházejí v provincii Malanje. Tyto vodopády jsou největšími a nejimpozantnějšími veškerými vodopády v Angola a jsou jedním z přírodních zázraků země.

Kalandula vodopády jsou obklopeny zelenými kopcemi a vysoce položenými horami, což poskytuje krásný kontrast ke kaskádám padající vody. Hlavní vodopád se skládá z řady stupňů a křišťálově čisté vody stékající z výšky 105 metrů. Jakmile dosáhne dna, voda pokračuje vytvářením menších vodopádů až k řece Lucala.

Tento přírodní úkaz je velkolepější v období dešťů, které trvají od října do dubna. Voda proudí se silou a vytváří obrovské sloupy vodních oblaků. V této době jsou vodopády nejsilnější a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky.

Kromě toulek po okolí a obdivování přírodní krásy můžete v lokalitě Kalandula také podniknout vyhlídkový let balónem. Z ptačí perspektivy si můžete vychutnat úchvatné panoramatické pohledy na vodopády a okolní krajinu, která je plná exotické flóry a fauny.

Lokalita Kalandula je také oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek v přírodě. Máte možnost se vydat na turistickou výpravu a prozkoumat okolní oblasti a vesnice, kde se setkáte s místními obyvateli a dozvíte se více o kulturním bohatství Angoly.

V oblasti vodopádů se nachází také několik hotelů a ubytovacích zařízení, které nabízejí prostorné pokoje s výhledem na vodopády. Můžete si vybrat z různých možností, které splní vaše představy o luxusní dovolené. Místní restaurace pak připravují speciality angolské kuchyně, které vám umožní ochutnat tradiční jídla a pochutiny.

Při plánování dovolené v Angole byste měli zařadit Kalandula vodopády na svůj seznam povinných míst k návštěvě. Kromě krásné scenérie a zážitků, které nabízejí, vám tyto vodopády umožní objevit krásu a bohatství přírody v této části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Kalandula Waterfalls


1. Jak se jmenují vodopády v Angole?
Odpověď: Vodopády se jmenují Kalandula Waterfalls.

2. Kde se nacházejí Kalandula Waterfalls?
Odpověď: Kalandula Waterfalls se nacházejí v provincii Malanje v Angole.

3. Jaké je celkové výška vodopádů?
Odpověď: Celková výška Kalandula Waterfalls je asi 105 metrů.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu vodopádů?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu vodopádů je v období dešťů mezi listopadem a květnem, kdy je tok vody největší.

5. Jak se tam dostanu?
Odpověď: Kalandula Waterfalls jsou přístupné autem z města Malanje, které je asi 87 kilometrů daleko.

6. Je nutné mít vstupní povolení?
Odpověď: Ano, pro návštěvu vodopádů je potřeba mít vstupní povolení, které se dá získat na místě.

7. Jak dlouho trvá návštěva vodopádů?
Odpověď: Návštěva vodopádů může trvat od několika hodin do celého dne, v závislosti na tom, jak moc si přejete prozkoumat okolní oblast.

8. Existují nějaké turistické atrakce poblíž vodopádů?
Odpověď: Ano, poblíž vodopádů se nachází také menší vodopády, které se nazývají Calandula Falls, a další přírodní krásy jako jeskyně a horolezecké stěny.

9. Je zde možnost kempování poblíž vodopádů?
Odpověď: Ano, existují kempy poblíž vodopádů, které umožňují táborení a strávení více dní v této krásné oblasti.

10. Je bezpečné se koupání v blízkosti Kalandula Waterfalls?
Odpověď: Bezpečnost při koupání v blízkosti vodopádů je závislá na aktuálních podmínkách toku vody. Vždy je důležité být opatrný a dodržovat bezpečnostní pokyny.


Počasí Angola Kalandula Waterfalls


Angola je fascinující země nacházející se v jihozápadní Africe. Je známá především svými úchvatnými přírodními krásami, a mezi nimi není žádným výjimkou ani Kalandula Waterfalls - jedny z nejkrásnějších vodopádů v Angole. Tato národní přírodní památka leží v provincii Malanje a je jedním z největších pohledových zážitků, které Angola nabízí.

Kalandula Waterfalls jsou nejlépe přístupné z hlavního města Angoly, Luandy. Cesta autem trvá přibližně sedm hodin, ale cestování tímto způsobem je obohacující zážitek, protože můžete navštívit i další zajímavá místa na cestě. Alternativně můžete využít také místní dopravu, jako jsou autobusy, které vás doveze až do města Malanje, odkud je třeba pokračovat dalšími středními dopravami nebo taxíkem.

Po příjezdu do Kalanduly budete překvapeni ohromující krásou těchto vodopádů. Řeka Lucala tvoří četné vodopády, které padají v hlubokém kaňonu přes bazaltové stěny. Celková výška Kalandula Waterfalls dosahuje přibližně 105 metrů a s jejich ładícíhou vodou jsou jedním z nejsilnějších vodopádů v Africe.

Navštívení Kalandula Waterfalls nabízí neuvěřitelné příležitosti k fotografování a uchování těchto okamžiků na dlouhou dobu. Je to místo, které je do značné míry nedotčené turismem, takže si můžete užít klid a ticho přírody, zatímco se procházíte přírodním prostředím lemovaným vodopády. Můžete také považovat tuto cestu za skvělý výlet a zkombinovat ho s odpočinkem u řeky Lucala a piknikem na břehu.

Navštívte Kalandula Waterfalls v různých ročních obdobích také nabízí zcela odlišná pohledy. V období sucha, které je většinou mezi květnem a srpnem, je proud vody nižší a povrch vodopádu se skládá z tisíců kamenů, což vytváří jedinečnou krajinu. Na druhou stranu, během deštivého období, což je převážně od listopadu do dubna, vodopád zahušťuje a nabízí zcela jiný zážitek.

Je však důležité mít na paměti, že počasí v Angole je obecně horké a vlhké po celý rok. Být připraven na vyšší teploty a vlhkost je klíčovým prvkem úspěšného cestování do této oblasti.

Kalandula Waterfalls jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Angole. Jejich překrásná a impozantní krajiná nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek při objevování těchto vodopádů. Pokud plánujete cestu do Angoly, nezapomeňte zařadit návštěvu Kalandula Waterfalls na svůj itinerář - je to místo, které stojí za to vidět.


Letenka Angola Kalandula Waterfalls


Angola je často přehlíženou destinací pro cestovatele, kteří hledají krásu přírody a jedinečná místa k prozkoumání. Jedním z těchto skrytých pokladů je Kalandula vodopád, který se nachází v provincii Malanje.

Kalandula vodopád je jedním z největších a nejimpozantnějších vodopádů v Africe. S výškou přesahující 105 metrů a šířkou přes 400 metrů představuje nádhernou přírodní scenérii, která svým rozsahem a sílou doslova bere dech.

Tento majestátní vodopád je formován řekou Lucala, která tvoří krásný kaskádovitý efekt, přičemž voda padá do hlubokého údolí do těsně vedlejší řeky Kiopo. Vodopád je nejimpozantnější během dešťových období, kdy dochází k vyššímu průtoku vody, což dodává padajícím vodním kaskádám ještě větší sílu.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit Kalandulu vodopád, je zde také možnost procházet se po speciálně upravených stezkách, které vedou k ochozům a vyhlídkovým místům s panoramatickým výhledem na vodopád. Je to příležitost, která umožní návštěvníkům ponořit se do přírody a obdivovat tuto překrásnou scenérii zblízka.

Kalandula vodopád není pouze ohromující přírodní úkaz, ale také místo, které je zároveň historickým a kulturním symbolům Angoly. V blízkosti vodopádu se nacházejí také pozůstatky portugalských osad z koloniální éry, které dodávají další rozměr a zajímavost tomuto místu.

Samotná Angola je stále málo objevenou turistickou destinací, ale s postupující stabilizací politické a bezpečnostní situace se země stává stále atraktivnější pro turisty. Kalandula vodopád je jeden z důvodů, proč by měla Angola být na seznamu míst k návštěvě pro milovníky unikátních a neporušených přírodních krás.

Při plánování cesty do Angoly je důležité vzít v úvahu, že infrastruktura v této oblasti není zcela vyvinutá. Cestování po zemi vyžaduje určitou přípravu a pečlivé plánování. Doporučuje se také kontaktovat místní průvodce, kteří mají znalosti o místních podmínkách a kultuře.

Angola Kalandula vodopád je tajemné a ohromující místo, které nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět jednu z nejpůsobivějších přírodních scenérií na africkém kontinentě. Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelný zážitek, přidejte Angola a Kalandula vodopád na vrchol vašeho seznamu destinací k návštěvě.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách