Letenka Angola Dilolo Lake


Angola Dilolo Lake je jedním z nejkrásnějších přírodních území v angolské provincii Lunda Sul. Tato oblast je bohatá na přírodní krásy a je oblíbená mezi turisty z celého světa. Dilolo Lake je jedním z nejvýznamnějších jezer v této oblasti a nabízí návštěvníkům úžasné pohledy a mnoho možností pro relaxaci a rekreační aktivity.

Angola Dilolo Lake se nachází v říční oblasti Kwango, která je známá svými dramatickými vodopády a horskými masivy. Jezero samotné je považováno za jedno z největších sladkovodních jezer v angolské provincii a jeho hloubka dosahuje několika metrů. Díky svému bezprostřednímu okolí, plnému exotické flóry a fauny, je Dilolo Lake ideálním místem pro milovníky přírody.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o ornitologii, je Angola Dilolo Lake opravdovým rájem. Je zde možné pozorovat mnoho druhů místních a migrujících ptáků, včetně vzácných druhů. Turisté mohou sledovat ptáky nebo se vydat na průzkum přilehlých lesů a louk.

Další zajímavou atrakcí jezer je možnost rybaření. Místní obyvatelé si užívají rybaření v jezeře jako svou hlavní aktivitu. Jejich škunové plují po hladině jezera a loví čerstvé ryby, které můžete ochutnat. Pro návštěvníky, kteří mají rádi adrenalinové aktivity, je také možné si pronajmout loď a projet se po jezeře.

Nejenže je Angola Dilolo Lake domovem velkého množství druhů živočichů a ptáků, ale je také obklopen nádhernou krajinou a malebnými vesnicemi. To z něj činí ideální místo k relaxaci a obdivování přírody. Pro ty, kteří chtějí objevit místní kulturu, je možné navštívit okolní vesnice a seznámit se s místními lidmi.

Když navštívíte Angola Dilolo Lake, měli byste se ujistit, že jste připraveni na možné změny počasí, protože jezero leží v deštném pralese. Doporučuje se vzít si s sebou dostatek vody a potravin, protože ve vzdálených oblastech může být obtížné získat potravinové zásoby.

Celkově je Angola Dilolo Lake jedním z nejpůsobivějších přírodních území v Angole. Nabízí nekonečné možnosti pro relaxaci, přírodní pozorování a dobrodružství. Pokud se chystáte na dovolenou do Angoly, nezapomeňte navštívit toto krásné místo a objevit jeho jedinečné kouzlo.


Dovolená Angola Dilolo Lake


Angola je africká země bohatá na přírodní krásy a neopakovatelné zážitky. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete v této zemi navštívit, je jezero Dilolo. Toto jezero se nachází v jižní části Angoly nedaleko hranic s Demokratickou republikou Kongo a patří mezi největší jezera v zemi.

Jezero Dilolo je vytvořeno spojením dvou menších jezer, Dilolo a Dilolo Mbovo, a rozkládá se na rozloze přes 30 kilometrů čtverečních. Je obklopeno překrásnou krajinou, která je charakteristická svými kopci, zelenými lesy a rozsáhlými pláními. Přirozená krása tohoto místa vám doslova vyrazí dech.

Jižní část Angoly je místem s bohatou faunou a florou, a jezero Dilolo není výjimkou. Je domovem mnoha druhů ptáků a zvířat, včetně pelikánů, divokých koní, žiraf a slonů. Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, je toto místo určitě pro vás.

Kromě své přírodní krásy je jezero Dilolo také místem s bohatou historií a kulturním dědictvím. V minulosti sloužilo jako důležitý obchodní přístav a místo, kde se setkávali lovci a obchodníci z okolních oblastí. Můžete si prohlédnout pozůstatky koloniálních budov a větrných mlýnů, které připomínají historický význam tohoto místa.

Jezero Dilolo je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů a rybolov. Můžete si pronajmout lodě a projížďky kolem jezera nebo si vyzkoušet rybolov, který je v této oblasti velmi populární. Její vody jsou bohaté na různé druhy ryb, jako jsou sumci, kapři a tilapie.

Pro turisty je jezero Dilolo ještě relativně neobjeveným turistickým cílem, což znamená, že si můžete užít klid a ticho daleko od turistických davů. Je to místo, kde se můžete skutečně odpojit od každodenního shonu a vychutnat si přírodu v její nejčistší podobě.

Pokud plánujete dovolenou v Angole, nezapomeňte zahrnout jezero Dilolo do svého itineráře. Je to místo, které vás uchvátí svou přírodní krásou a unikátností. Nenechte si ujít možnost objevit toto skryté pokladnici Angoly a zažít jedinečné dobrodružství.


Ubytování Angola Dilolo Lake


Angola je země ležící na západním pobřeží Afriky a je často přehlížena turisty ve srovnání s jinými africkými zeměmi. Nicméně, pokud hledáte unikátní a krásná místa, Angola skýtá mnoho překvapení. Jedním z nich je Dilolo jezero.

Dilolo jezero se nachází v jižní části Angoly, nedaleko města Saurimo. Je to největší sladkovodní jezero v zemi a jeho rozloha je přibližně 3 000 km². Je obklopeno nádhernou krajinou obklopenou hustými lesy a zelenými kopci. Jeho scenérie je tak působivá, že jezero připomíná skutečný ráj na zemi.

Pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek, je Dilolo jezero ideálním místem k ubytování. V okolí jezera jsou k dispozici různé možnosti ubytování pro turisty různých preferencí a potřeb. Můžete si vybrat mezi luxusními letovisky a moderními hotely, nebo se rozhodnout pro kempování v přírodě a zažít něco opravdu autentického.

Pro dobrodružné nadšence je Dilolo jezero také skvělým místem pro vodní sporty. Můžete si pronajmout kajak nebo motorový člun a podívat se na krásy jezera z vody. Rybolov je také oblíbenou aktivitou mezi návštěvníky, protože jezero je domovem různých druhů ryb, jako je tilápia, štiky a catfish.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat na procházku po okolí jezera a objevit jeho divokou faunu a flóru. Je to skvělé místo pro pozorování ptáků, protože jezero láká mnoho druhů vodních ptáků, jako jsou pelikáni, kolpíci a ibisi. Můžete také vidět zebry, antilopy a další divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Dilolo jezero, nebudou jen objevovat nádhernou přírodu, ale také se seznámí s místní kulturou a tradicemi. Lidé v okolí jezera jsou velmi přátelští a ochotní ukázat návštěvníkům jejich způsob života. Můžete se zúčastnit tradičních tanců a zpěvů, ochutnat místní kuchyně a naučit se o angolské historii a kulturních odkazech.

Dilolo jezero je skutečným skrytým pokladem Angoly a nabízí bohaté zážitky pro návštěvníky. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, dobrodružství nebo kultury, toto jezero vás určitě nezklame. Pokud plánujete návštěvu Angoly, nezapomeňte zařadit Dilolo jezero do svého itineráře a zažijte jedinečné ubytování v této malebné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Dilolo Lake


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně jezera Dilolo v Angole jsou:

1. Kde se nachází jezero Dilolo?
Jezero Dilolo se nachází v provincii Moxico ve východní části Angoly.

2. Jaké je povrchové rozlohy jezera Dilolo?
Povrchová rozloha jezera Dilolo je přibližně 3 500 hektarů.

3. Jak vzniklo jezero Dilolo?
Jezero Dilolo vzniklo přirozeným procesem zatopením údolní nivy řeky Luena.

4. Jaká je hloubka jezera Dilolo?
Průměrná hloubka je postupně v nižších místech od 4 až 12 metrů.

5. Je jezero Dilolo vhodné pro rekreaci?
Jezero Dilolo je populární mezi turisty a místními obyvateli pro rybaření, vodní sporty a rekreační aktivity.

6. Jaké druhy ryb se v jezeře Dilolo vyskytují?
Mezi nejběžnější druhy ryb v jezeře Dilolo patří tilapie, kapři a štikozubci.

7. Má jezero Dilolo nějaké kulturní nebo historické významy?
Jezero Dilolo je považováno za důležité místo v angolském folklóru a je součástí některých místních legend a příběhů.

8. Jak se dostanu k jezeru Dilolo?
Nejlepší cesta k jezeru Dilolo je automobilová cesta z města Luena, která je vzdálená přibližně 200 kilometrů.

9. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti poblíž jezera Dilolo?
V blízkosti jezera Dilolo se nachází několik malých penzionů a kempů, které poskytují ubytování a základní vybavení.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu jezera Dilolo?
Nejlepšími časy pro návštěvu jezera Dilolo jsou období sucha od května do září, kdy je počasí stále teplé a srážky jsou minimální.


Počasí Angola Dilolo Lake


Angola, země obklopená Atlantským oceánem a na jihu sousedící s Namibií, Botswanou a Zambií, je známá svým tropickým a suchým klimatem. Mezi nejvýznamnější přírodní krásy této země patří Dilolo Lake – druhé největší jezero na území Angoly s rozlohou přes 40 km². A jaké je počasí na Dilolo Lake?

Dilolo Lake leží přibližně 200 kilometrů na jih od města Lubumbashi v sousední Demokratické republice Kongo. Průměrná teplota v oblasti Dilolo Lake se pohybuje okolo 25°C, což je typické pro tropické oblasti. Nejteplejší měsíce jsou listopad a prosinec, kdy mohou teploty dosáhnout až 34°C, zatímco nejchladnější jsou červen, červenec a srpen s teplotami kolem 20°C.

Vzhledem k tomu, že se Dilolo Lake nachází v suchém tropickém podnebí, jsou srážky značně omezené a rovnoměrně rozložené v průběhu roku. Nejvíce srážek se očekává během období dešťů, které trvá od října do března. Průměrná roční srážková úhrn se pohybuje okolo 1000 mm.

Za nejvhodnější období k návštěvě Dilolo Lake se považuje období období sucha, které trvá od dubna do září. V tuto dobu jsou teploty příjemné a srážky minimální, což umožňuje plně využít výjimečné krásy jezera a přilehlé krajiny.

Celkově lze říci, že počasí na Dilolo Lake je typické pro tropické oblasti – vysoké teploty, minimální srážky, ale zároveň krásné scenerie a autentická krajina. Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Dilolo Lake určitě jedno z nejzajímavějších a nejpůsobivějších míst v Angole.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách