Dovolená Albánie Národní park Lura


Národní park Lura na jihu Albánie je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit, které tato země nabízí. Rozkládající se na rozloze přes 3 000 hektarů, park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které jsou chráněny a uchovávány pro budoucí generace.

Albánie se stala populární turistickou destinací v poslední době a Národní park Lura je jedním z hlavních důvodů, proč turisté tíhnou k této zemi. Park je bohatý na horskou flóru a faunu, včetně vzácných druhů, jako je medvěd hnědý, vlk a několik druhů dravců.

Díky své výjimečné geografické poloze Národní park Lura nabízí neuvěřitelně krásná a rozmanitá prostředí. Nachází se v horách Lura, které patří k pohoří Korab na hranici Albánie s Severní Makedonií. Hory jsou ve výšce až 2 751 metrů nad mořem a místními skalnatými vrcholy a zelenými loukami se mohou cestovatelé těšit na úžasné výhledy.

Park je známý také pro svou rozmanitost rostlin, včetně zřídla skalních fialových orchidejí, které se vyskytují pouze v této části Albánie. V létě láká park mnoho turistů kvůli svému bohatství fialových květů, které rozkvétají na konci června a začátkem července.

Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Národní park Lura nekonečné možnosti. Zde si můžete užívat pěší turistiku, horskou cyklistiku a horolezectví. Rozsáhlá síť turistických tras vede návštěvníky skrz malebné lesy, údolí a horské průsmyky.

Pro ty, kteří se chtějí potápět do historie této oblasti, park je obklopen řadou tradičních vesnic s přívětivými místními obyvateli, kteří rádi ukáží svůj způsob života a tradiční kulturu. Můžete navštívit historické památky, jako jsou hradet Qyteti i Dejës a Kostel svatého Jana Křtitele v obci Zvezdë.

Návštěva Národního parku Lura v Albánii je zážitkem, který nelze popsat slovy. Je to místo, kde můžete relaxovat a najít klid v přírodě, zároveň si však užít dobrodružství a objevování. Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte si vyhradit čas na návštěvu tohoto úchvatného národního parku a obohatit tak svou dovolenou o nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Lura


1. Jaký je vstupní poplatek do Národního parku Lura v Albánii?
- Vstup do Národního parku Lura je bezplatný.

2. Kde se nachází Národní park Lura v Albánii?
- Národní park Lura se nachází ve východní části Albánie, v horské oblasti Lura.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Lura v Albánii podniknout?
- V Národním parku Lura si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, pozorování ptáků a procházky přírodou.

4. Jsou v Národním parku Lura v Albánii k dispozici ubytovací možnosti?
- Ano, v blízkosti Národního parku Lura jsou k dispozici různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura v Albánii?
- Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.

6. Mohu v Národním parku Lura v Albánii tábořit?
- Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Národního parku Lura. Je však důležité dodržovat pravidla a ohleduplně jednat k přírodě.

7. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Lura v Albánii?
- K Národnímu parku Lura je nejlepší se dostat automobilem nebo veřejnou dopravou z blízkých měst, jako je Korça nebo Pogradec.

8. Jsou v Národním parku Lura v Albánii dostupné turistické trasy?
- Ano, v Národním parku Lura je značená síť turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a krásné výhledy.

9. Je v Národním parku Lura v Albánii občerstvení?
- V Národním parku Lura se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

10. Je možné ve Národním parku Lura v Albánii provozovat rybaření?
- Ano, v Národním parku Lura je povoleno rybaření ve vyhrazených oblastech. Je však nutné dodržovat příslušná pravidla a povolenky.


Počasí Albánie Národní park Lura


Albánie je země, která je známá svými krásnými plážemi, monumentálními horami, ale také rozmanitým počasím. Nachází se v oblasti Středomoří, která se vyznačuje žhavými lety a mírnými zimami, ale vzhledem k jejímu poloze na západ od Balkánského pohoří je vliv horského podnebí zřejmý. Jedním z míst, kde se toto počasí může projevit v plné kráse, je národní park Lura, který se rozkládá v centrální Albánii.

Lura je národní park, který byl založen v roce 1966 a nachází se asi 25 kilometrů západně od Tirany, hlavního města Albánie. Národní park je charakterizován horským prostředím, protože se nachází v pohoří Skanderbeg. Hory se zde tyčí do výšky přes 2000 metrů nad hladinou moře a jsou pokryty hustými lesy a horskými loukami.

V létě je Lura obklopena nádhernými květinovými loukami, které jsou roztodivně barevné. Teploty začínají růst již v květnu, kdy průměrné teploty dosahují 18 ° C a postupně se mohou dostat až k 30 ° C v období od června do srpna. Noc ale poskytne příjemné ochlazení, kdy teploty klesají na příjemných 16-18 ° C, což je ideální pro noční touhy v lesích a přírodních scenériích.

Podzim přináší pád listí ze stromů a toto období je v parku obvykle velmi krásné. Zlaté a červené barvy se lesní krajinou mísí s modrým oblohou. Průměrné teploty se postupně snižují, což umožňuje prožít příjemné turistické okamžiky – nádherné pěší túry bosýma nohama, cyklistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Průměrné teploty v období od září do listopadu dosahují 12-18 ° C.

V zimě je v parku obvykle chladně a sněžně. Teploty v průběhu dne dosahují průměrných hodnot 4-7 ° C, ale v noci se teploty mohou propadá vat blízkosti nuly. Lura je perfektním místem pro zimní sporty, protože zde lze provozovat velmi chutnou lyžování a mnoho dalších sportů v přírodě.

Jaro je v parku velmi krásné období. Lesy a louky se probouzejí k novému životu a země je pokryta květinami a zelení. Průměrné teploty se rychle zvyšují a dosahují 16-22° C. Příležitost pro piknik v parku se zlepšuje, a i pro výlety s rodinou a přáteli.

V národním parku Lura je počasí celým rokem velmi různorodé a návštěvníci si mohou užít mnoho aktivit podle toho, jaký druh klimatu vyhovuje nejlépe. Cestovatelé si zde společně s úchvatnou přírodou mohou vyzkoušet například horskou turistiku, lyžování, snowboard, jízdu na koni, jak psaní na saních a mnoho dalších sportů v přírodním prostředí. Turisté z celého světa navštěvují Albánii a národní park Lura a jsou fascinováni krásou krajiny a ojedinělým počasím, které se v něm vyskytuje.

Lura je ideálním místem pro každého, kdo hledá odpočinek od každodenního shonu a zimaře i v létě mohou v národním parku zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků. Tento národní park je v Albánii jedním z nejlépe uchovaných tajemství, takže pokud plánujete návštěvu této země, rozhodně zvažte návštěvu parku Lura.


Ubytování Albánie Národní park Lura


Albánie je zemí, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi a úchvatnou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Národní park Lura.

Národní park Lura se nachází ve střední Albánii, konkrétně v pohoří Prokletije. Toto pohoří je součástí Dinárských hor a je známé svými divokými a nedotčenými krajinami. Park získal svůj název podle řeky Lura, která jím protéká.

Pro milovníky přírody je Národní park Lura pravým rájem. Jeho rozloha přesahuje 125 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanité scenérie. Od divokých řek a jezer po horské vrcholky a zelené pastviny, zde si každý návštěvník najde to své.

V parku se nachází také mnoho druhů rostlin a zvířat, které jsou zde chráněny. Můžete zde spatřit vzácné druhy ptáků, medvědy hnědé, vlky, bobry a mnoho dalších. Pro milovníky turistiky je v parku také mnoho tras a stezek, které vedou přes nádhernou přírodu a umožňují návštěvníkům obejít všechny nejvýznamnější místa.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Lura, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V okolí parku se nachází několik malých horských vesnic, které nabízejí různé typy ubytování. Od luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a kempy, každý si zde najde to své.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám pomohou s veškerými informacemi o parku a okolí. Pokud se zajímáte o místní kulturu a tradice, můžete se také zapojit do některých tradičních aktivit, jako je například vaření místních specialit nebo ruční práce.

Jednou z nejlepších dob pro návštěvu Národního parku Lura je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a příroda je v plném rozkvětu. V zimě se zde také dá lyžovat a snowboardovat, čímž se park stává atraktivním cílem i pro zimní sporty.

Národní park Lura je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu v jejích nejkrásnějších podobách. Nabízí nádherné výhledy, rozmanitou faunu a flóru a mnoho možností pro relaxaci a dobrodružství. Ať už plánujete jednodenní výlet nebo delší pobyt, Národní park Lura v Albánii vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky.


Letenka Albánie Národní park Lura


Národní park Lura se nachází v jihovýchodní části Albánie a představuje jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí v této zemi. Pokud hledáte nezapomenutelný dovolenkový zážitek v Albánii, letenka do národního parku Lura může být tou nejlepší volbou. V tomto článku vám přinášíme několik důvodů, proč navštívit tento úchvatný kout Albánie.

Co vás čeká v Národním parku Lura

Národní park Lura se rozprostírá na ploše 12 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou pestrost přírodního prostředí. Amatérští i zkušení horolezci si přijdou na své v okolí nejvyšší hory parku Maja e Lurës, která dosahuje výšky 2 109 metrů nad mořem. Pro turisty, kteří si přejí vidět přírodu z ptačí perspektivy, je zde k dispozici speciální vyhlídková plošina, kterou musíte vidět.

Kromě obdivování okolních hor si turisté mohou vychutnat krásy horských řek a vodopádů, prohlédnout si zdejší jeskyně a obdivovat endemickou flóru, keře, stromy a byliny. Národní park Lura je obzvláště bohatý na druhy rostlin, které jsou charakteristické pro horské oblasti, jako např. horské duby či skalní růže. Pro milovníky ornitologie je pak park rájem, protože zde mohou spatřit vzácné druhy ptáků, například velkou černohlavou pěnici a drobného lejska lužního.

Jak se do Národního parku Lura dostat?

Národní park Lura se nachází v jižní části Albánie, mezi městy Tepelena a Permet. Z hlavního města Tirany sem trvá cesta autem asi dvě a půl hodiny. Vzhledem k tomu, že neexistuje přímé letové spojení do Tepeleny nebo Permetu, je nejlepší způsob, jak se do Národního parku Lura dostat, letecky do města Tirany a pak si pronajmout auto, abyste si mohli výlet do parku naplánovat podle svého času.

Zajímavosti v okolí Národního parku Lura

Pokud vás láká další krásná okolí parku, můžete se vydat k nedalekému Tepelenu. Toto město se nachází v údolí řeky Vjosa a je známé svými historickými památkami, například troskami otomanské pevnosti a hrobkami krále Aliho Paši. Připravte se také na to, že se zde setkáte s množstvím místních lidí, kteří jsou ochotni s vámi vzájemně komunikovat, pokud se o to prosíte.

Výlet do Národního parku Lura je tedy určitě nezapomenutelným časem v Albánii. Hostitelé jsou ochotni a přátelští a příroda ukazuje svou nejkrásnější tvář. Pokud hledáte ideální místo pro návštěvu v Albánii, letenky do Národního parku Lura se nemají rozhodně co stydět. Alpinisté, horští běžci a milovníci geneticky modifikovaných pokrmů - tady se dostanou na své!


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách