Letenka Albánie Národní park Llogara


Národní park Llogara je jednou z přírodních oblastí, kterou stojí za to navštívit při cestování Albánií. Tento krásný park se nachází ve městě Llogara, které leží na pobřeží Jaderského moře. Llogara se rozkládá na ploše přes 1010 hektarů a nabízí úchvatné výhledy na moře, hory a nedotčenou přírodu.

Jednou z nejatraktivnějších aktivit v parku je procházka po horských stezkách. Národní park Llogara se nachází na horském masivu Kodra e Dillit, který je součástí hřebene pohoří Ceraunian. Tato lokalita je přímo ideální pro turisty, kteří mají rádi turistiku a trekking. Při procházce po stezkách můžete obdivovat krásné horské scenérie, dechberoucí pohledy na pobřeží a úchvatné výhledy na Jaderské moře.

Národní park Llogara je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. V parku rostou vzácné dubové lesy, které jsou teplejším přístavištěm pro přírodní floru a faunu této oblasti. Můžete tu narazit na vzácné druhy orchidejí, endemické rostliny a jiné unikátní druhy.

Další zajímavostí národního parku Llogara je možnost pozorování mnoha druhů ptáků, jako jsou orel skalní, jestřáb, káně bělohlavá a mnoho dalších. Park je zároveň oblíbeným útočištěm pro ovce, kozy a další zvířata. Můžete si také všimnout stád ovcí a koz, které pasou na svazích hor.

Pro ty, kteří hledají aktivní zážitky, je zde možnost jízdy na horském kole, paraglidingu a horolezectví. Národní park Llogara nabízí mnoho míst, kde si vyzkoušet tyto adrenalinové aktivity. Pro milovníky přírody a relaxace je k dispozici také několik piknikových míst a odpočinkových zón, kde si můžete vychutnat klidný čas.

Při návštěvě Národního parku Llogara je také možné navštívit nedaleký fyzioklimatický lázeňský resort Dhermi. Toto letovisko je známé svými léčivými minerálními prameny a klidnými plážemi. Krásná pláž Dhermi je ideálním místem k odpočinku a relaxaci po dni stráveném v parku.

V neposlední řadě bychom měli zmínit, že pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu Albánie, se v blízkosti parku nachází historické památky, jako je hrad Ali Pasha Tepelena.

Národní park Llogara přináší jedinečný zážitek spojený s přírodou, adrenalinovými aktivitami a klidem. Je to skvělé místo pro rodinné dovolené, turistické výlety a pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života. Pokud plánujete návštěvu Albánie, nezapomeňte svůj pobyt věnovat i tomuto nádhernému národnímu parku.


Ubytování Albánie Národní park Llogara


Albánie je země plná krásných přírodních scenérií a Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších. Park se rozkládá na ploše téměř 10 000 ha, podél Albánských hor a v blízkosti Jaderského moře. V parku můžete vidět velkou diverzitu rostlin a živočichů, které Albánie nabízí.

Pokud se chystáte navštívit park, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a bude se vám líbit, jak se mnohé z nich přizpůsobily okolí a zapadají do přírodní krajiny.

Hotel Llogara View je ideální pro všechny ty, kteří chtějí mít krásný výhled na Jaderské moře. Hotel nabízí prostorné pokoje, restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a bazén, kde se můžete osvěžit během horkého dne.

Další možností je hotel Llogara Tourist Village, který nabízí ubytování v apartmánech se samostatnými koupelnami a kuchyňkami. Tento hotel se nachází uprostřed parku a nabízí fantastické pohledy na okolní hory a lesy.

Pokud hledáte něco více rustikálního a přirozeného, potom se můžete rozhodnout pro kempování. V parku jsou k dispozici určená místa pro stanování, kde můžete najít klid a ticho, které potřebujete během pobytu v přírodě.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, v Národním parku Llogara se můžete těšit na spoustu aktivit, které vám nabídne. Mezi ty nejoblíbenější patří pěší túry po okolních horách, cyklistické výlety a možnost pozorovat zvířata v přírodním prostředí. Zkrátka, Llogara je perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a krásy Albánie v klidu a pohodě.


Dovolená Albánie Národní park Llogara


Albánie je zemí s bohatou historií a malebnou přírodou, která přitahuje stále více turistů každý rok. Mezi mnoha krásami této země se nachází Národní park Llogara, který je mezi návštěvníky oblíbený pro svou úchvatnou krajinu a bohaté biodiverzity.

Národní park Llogara se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlorë. Rozkládá se na ploše téměř 10 000 hektarů a zahrnuje vysoké hory, hluboká údolí a malebné pláže na pobřeží Jónského moře. Jeho nejvýznamnější horou je Llogara, která se tyčí do výšky 1 027 metrů nad mořem a nabízí panoramatický výhled na celý park a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody je Národní park Llogara jako ráj na zemi. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně různých druhů orchidejí, medvědů a rysů. Procházky po parku jsou možné po značených turistických trasách a návštěvníci se mohou těšit na objevování malebných lesů, horských potoků a krásných výhledů.

Návštěva parku není kompletní bez procházky po známé Llogara Pass, horské cestě, která spojuje pobřeží s vnitrozemím Albánie. Tato silnice vede přes horský hřeben a nabízí nádherné výhledy na Jónské moře a okolní hory. Cestou můžete také zastavit na některém z vyhlídkových míst a pozorovat letícího orla nebo vzácného alpského kamzíka.

Kromě přírodních krás je Národní park Llogara oblíbenou destinací i pro outdoorové aktivity. Turisté si mohou vyzkoušet horskou cyklistiku, pěší turistiku, paragliding či jízdu na koni. V zimních měsících je zde také možnost lyžování.

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle, existuje v parku i kempování a možnost ubytování v jednoduchých chatách. V blízkém okolí se nacházejí také menší horská města, která nabízejí restaurace s tradiční albánskou kuchyní, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, Národní park Llogara by neměl chybět ve vašem itineráři. Jeho úchvatná příroda a bohatá biodiverzita jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodružstvím nebo jen relaxace na pláži, tento park vám nabídne všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Počasí Albánie Národní park Llogara


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a fascinující místa k návštěvě. Jedním z nich je také Národní park Llogara, který se nachází na území jihovýchodní Albánie, nedaleko albánského pobřeží Jónského moře. Tento národní park je zásadním centrem biodiverzity a je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny.

Jedním z prvků, který činí Národní park Llogara tak fascinujícím, je jeho jedinečné počasí. Obklopený horskými hřebeny, park vytváří mikroklima, které se výrazně liší od zbytku země. V této oblasti se střetávají vzdušné hmoty z Jónského moře a z vnitrozemí, což vytváří rozmanitost a kontrasty počasí.

Léto v Národním parku Llogara je příjemně teplé, se slunečnými a suchými dny. Teploty dosahují průměrných hodnot okolo 25 °C, avšak ve vyšších nadmořských výškách se může chladněji o několik stupňů. Místní obyvatelé a turisté mají možnost relaxovat na plážích Jónského moře a užívat si slunečního svitu. Obzvláště výhledy na moře z horského hřebene jsou nádherné a stojí za zhlédnutí.

Podzim v parku je nádherný, s hojným výskytem žlutých, oranžových a červených odstínů listí, které dává národnímu parku rozmanitý a malebný vzhled. Klima je mírné a vlhké, ačkoli jsou teploty nižší. Je to ideální čas pro pěší turistiku nebo procházky po některých z vyhrazených turistických stezek, které nabízejí impozantní výhledy na okolní krajinu.

Zima v Národním parku Llogara je krásná, s hlubokým sněhem a nízkými teplotami. Oblast přitahuje lyžaře a snowboardisty, kteří se těší na sjezdovky, které nabízejí výzvu pro všechny úrovně zručnosti. Sněhem pokryté hory a lesy vytvářejí magickou atmosféru a umožňují návštěvníkům vnímat krásu alpské scenérie.

Jaro je v parku Llogara časem probouzení přírody, kdy se vzduch naplňuje vůní kvetoucích květin a obrovské množství druhů ptáků se vrací z migrace. Teploty se postupně zvyšují, což umožňuje turistům objevovat krásu a jedinečnost přírody.

Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších míst v Albánii, které si zaslouží pozornost nejen kvůli svému přírodnímu bohatství, ale také kvůli fascinujícímu počasí, které zde panuje. Bez ohledu na roční období nabízí park návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohledy na nezapomenutelnou krajinu a okolní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Llogara


1. Jak se dostat do Národního parku Llogara?

Národní park Llogara se nachází na jihu Albánie na silnici Dhërmi-Lukovë. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto nebo si najmout řidiče, který vás tam doveze.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Llogara?

Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Llogara je od května do října. Během těchto měsíců je počasí příjemné a vhodné pro turistiku a pěší výlety.

3. Jaké aktivity lze v Národním parku Llogara podniknout?

V Národním parku Llogara lze podniknout různé aktivity jako jsou turistika, pěší výlety, horská kola a výlety na koni. Park také nabízí možnosti pro pozorování ptáků a prozkoumání okolní přírody.

4. Je v Národním parku Llogara možné tábořit?

Ano, v Národním parku Llogara je povoleno táboření. V parku je několik kempů a možnost stanování v divočině. Je důležité dodržovat pravidla a ohleduplnost k přírodě.

5. Může se v Národním parku Llogara vyskytovat divoká zvěř?

Ano, v Národním parku Llogara lze potkat divokou zvěř jako jsou sobi, kamzíci a divoké kozy. Je důležité mít k nim respekt a nezasahovat do jejich přirozeného prostředí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách