Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Modré oko (Syri i Kaltër) je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů Albánie, který každoročně láká tisíce turistů. Tento unikátní přírodní krásu se nachází ve vesnici Muzinë, nedaleko horského regionu Pukë, v severní části země. Pokud hledáte místo, kde si užít poklidnou atmosféru a prozkoumat přírodu v její nejčistší podobě, Albánie Modré oko je pro vás ideální destinace.

Modré oko je přírodní pramen, který vytváří krásné jezero s tyrkysově modrou vodou. Jeho jméno vystihuje zcela přesně jeho vzhled, neboť se voda skutečně jeví modrá. Pramen je napájen podzemními zdroji, které zde vytvářejí jedinečné geologické útvary. Modrá barva vody je způsobena odrazy slunečního světla na minerálech v místní půdě. Tento fakt je zodpovědný za vytvoření fascinujícího a nádherně zbarveného jezera.

Jednou z největších atrakcí Modrého oka je jeho hloubka. Přírodní pramen sestoupí do podzemí, až na 50 metrů hloubky. I z povrchu jezera lze vidět, že se voda ztrácí do nitra země a otevřené otvory lze spatřit v korunách okolních stromů. Navštívte toto úžasné místo a přitáhněte se až na okraj jezera, abyste mohli pozorovat jeho hloubku v celé své kráse.

Pro turisty je zde také možnost zapůjčení loděk, kterými je možné se projet po jezeře. Plavba po modré vodě Modrého oka je naprosto ohromující zážitek, na který jen tak nezapomenete. Voda má průzračnou kvalitu a každý pohled na okolní přírodu je opravdu unikátní.

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle v této lokalitě, je zde možnost ubytování v okolí Modrého oka. Najdete zde různé možnosti, od malých a útulných rodinných penzionů až po luxusní hotely. Dozvíte se o místní kultuře a zvyklostech, ochutnáte místní kuchyni a budete mít příležitost poznat přátelské místní obyvatele.

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër) je skvělým místem pro každého, kdo hledá spojení s přírodou a klidem. Tato přírodní krása vás nadchne svým neuvěřitelným vzhledem a nabídne vám nezapomenutelný zážitek. Připravte se na to, že budete fascinováni modrou vodou a neuvěřitelnou hloubkou jezera. Navštivte Albánii Modré oko a nadchněte se pro tuto úžasnou destinaci.


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër): Tajemství skrytého přírodního krásy

Jižní Albánie je domovem nespočtu přírodních divů, a mezi nejznámější z nich patří krásné Modré oko, překrásné jezero hluboké modré barvy obklopené horskými vrcholky. Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër, se nachází v horské oblasti opčiny Malesi e Madhe v severní Albánii a jeho kouzlo láká návštěvníky z celého světa.

Modré oko je přirozený pramen, který vytváří jezero napájené podzemními prameny. Voda v jezeře je úžasně čistá a průzračná, což je dáno nedotčenou přírodou v okolí. Na dně jezera je možno sledovat živé organismy i vzácné druhy rostlin.

Jezero Modré oko se nachází v nadmořské výšce okolo 900 metrů a jeho hloubka je překvapivých 50 metrů. Představa, že takové jezero leží uprostřed malého horského údolí, vyvolává dojem jako z pohádky.

Když se návštěvníci poprvé setkají s Modrým okem, okamžitě je oslní jeho intenzivní barvou. Modrá barva je přirozeným důsledkem odlesku světla ze dna jezera, které je pokryto bílým vápencem. Tato kombinace vytváří unikátní optický efekt, který je řídce kdekoliv jinde na světě.

Návštěvníci mají možnost obdivovat jezero z nadhledu díky vyhlídkové plošině, kterou mohou dosáhnout po krátké pěší túře. Při této cestě se mohou setkat s okouzlující faunou a flórou oblasti, protože Modré oko je součástí přírodní rezervace s mnoha vzácnými živočišnými a rostlinnými druhy.

Pro ty, kteří milují dobrodružství, je také k dispozici možnost potápění v Modrém oku. Toto potápění ale vyžaduje určitou odbornost a zkušenosti, protože hloubka jezera a studená voda představují specifické výzvy. Nicméně, za tuto zkušenost se vyplatí, protože pod hladinou jezera se rozprostírá úchvatný podvodní svět.

Jižní Albánie, včetně Modrého oka, je ještě stále relativně neznámým cestovatelským cílem a turistům nabízí příležitost objevovat neporušenou a nedotčenou přírodu. Při návštěvě prastarého Modrého oka se návštěvníci dostávají do jiného světa, zkoumají bohatství potápěčského ráje, stýkají se s místními obyvateli a poznávají albánské kulturní dědictví.

Modré oko je skutečným pokladem jedinečné krásy v samém srdci hor. Letenka do Albánie, přesněji do Modrého oka, je vstupenkou do tajemství a dobrodružství, která jistě překvapí a ocení všechny milovníky přírody a nádhery.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Albánie Modrého oka jsou:

1. Co je Albánie Modré oko?

Albánie Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, je přírodní památka v jižní Albánii, která se nachází asi 22 kilometrů jihovýchodně od města Saranda. Je to modré jezero, které se nachází uprostřed kopce a je napájeno podzemními prameny.

2. Jak dostanu do Albánie Modré oko?

K Albánii Modré oko se dá nejlépe dostat autem nebo taxíkem, neboť v této oblasti není veřejná doprava. Z Sarandy to trvá asi 30-45 minut jízdy. Je také možné si pronajmout skútr nebo čtyřkolku a projet se po okolí.

3. Jaké jsou vstupní poplatky do Albánie Modré oko?

Vstup do Albánie Modré oko je bezplatný, ale parkování stojí kolem 200 leků (asi 40 Kč). Na místě jsou také některé stánky se suvenýry a občerstvením, kde si můžete koupit pití a jídlo.

4. Jak dlouho trvá návštěva Albánie Modré oko?

Návštěva Albánie Modré oko zpravidla trvá asi hodinu až dvě. Je to ideální místo pro krátký výlet a fotografování krásné přírody. Pokud budete mít čas, můžete si prohlédnout také blízkou pláž Borsh, která se nachází asi 20 minut jízdy autem od modrého jezera.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Albánie Modré oko?

Nejlepší čas na návštěvu Albánie Modré oko je v letních měsících, zejména v červenci a srpnu, kdy je největší pravděpodobnost, že uvidíte modrou barvu jezera na vlastní oči. V jiných měsících se může stát, že jezero bude spíše zelené nebo jiné barvy a nebude tak atraktivní pro návštěvníky.


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je krásná země s bohatou přírodní scenérií, která přitahuje mnoho turistů z celého světa. Jedným z nejoblíbenějších přírodních zázraků, který si turisté rádi prohlédnou, je Modré oko, nazývané také Syri i Kaltër.

Modré oko se nachází v oblasti Syri i Kaltër, ve vnitrozemí Albánie. Je to přírodní jezero, které je známé svou neuvěřitelně modrou a průzračnou vodou. Jezero vzniklo před 4 stoletími po zemětřesení, které způsobilo, že zemina zapadla a vytvořila se propast naplněná vodou.

Jezerem protéká řeka Bistrica a vytváří vodopád, který dodává Modrému oku ještě větší kouzlo. Vysoké stromy a husté zalesnění okolí dávají tomuto místu pocit klidu a pohody. Je zde také mnoho skalních útvarů, které dodávají scenérii zvláštní atmosféru.

Pro návštěvníky, kteří rádi plavou, je Modré oko rajským místem. Voda je tak čistá, že je možné vidět až do nejhlubších hloubek. V okolí jezera jsou také vybudovány lávky a může se tak procházet kolem jezera a vychutnávat si krásy přírody.

Počasí v oblasti Modrého oka je spíše mírné. V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, takže je ideální čas na plavání a prozkoumávání okolí. V zimě je teplota mnohem nižší a sníh občas zakryje celou krajinu, což dává Modrému oku jiný pohled.

Turisté by však měli být obezřetní, protože jezero Modré oko je velmi populární a ve špičkové sezóně bývá přeplněné. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo v pozdních odpoledních hodinách, aby se vyhnuli davům turistů.

Modré oko je nezapomenutelným místem, které nabízí úchvatné výhledy a neuvěřitelně čistou vodu. Pro ty, kteří chtějí zažít krásu Albánie a užívat si přírodního klidu, je toto místo určitě tou nejlepší volbou.


Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a jedním z nejkrásnějších míst je Modré oko neboli Syri i Kaltër. Toto místo leží v jižní části země, v blízkosti obce Muzinë. Pokud máte plán na dovolenou a hledáte dovolenou, která bude spojovat krásnou přírodu i koupání, Modré oko je tou správnou volbou.

Podívejme se společně na to, co vše Albánie a Modré oko mají turistům na dovolené nabídnout:

Krásné pláže
Albánie a Modré oko se proslavují svými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Tyto pláže patří mezi nejkrásnější v celé Evropě. Navíc se v této oblasti nachází mnoho přístavišť, odkud lze zajistit vodní taxi, které Vás zavezou na skryté pláže v okolí či dokonce až na tajemné a nedostupné ostrovy, které zdobí výrazné útesy s nádhernými skalními útvary.

Modré oko
Modré oko je mimořádně krásné a tajemné jezero. Jeho nezávislý zdroj vody se nachází 25 metrů pod hladinou a vytváří neuvěřitelně modré vody, které působí téměř kouzelně. Toto místo si můžete prohlédnout na vlastní pěst, anebo se nechat na lodičce převézt přímo ke křišťálově modrému jezeru.

Potápění a šnorchlování
Díky průzračné vodě nabízí oblast kolem Syri i Kaltër úžasnou možnost se potápět či šnorchlovat v úžasném podmořském světě, s pestrou faunou a flórou. Pokud nemáte vlastní potápěčské vybavení, není to problém, v oblasti si můžete potápěčskou soupravu sehnat.

Kulturní památky
Albánie má navíc i svou vlastní kulturní historii. V sousedství Modrého oka, ve vesnici Qeparo, se totiž nachází historická pevnost či klášter Himara, které patří mezi hlavní turistické lákadla této oblasti. Můžete se společně s průvodcem projet po malebných horských silnicích a podívat se na malebné vesnice, plné historických památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Albánii a navštívíte Modré oko, bude Vám zaručena krásná dovolená v rámci bohaté přírodní scenérie této nezapomenutelné krajiny.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách