Ubytování Albánie Himara


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánského poloostrova a nabízí návštěvníkům stovky malebných pláží, úchvatné horské kraje a fascinující historii. Himara, nacházející se na albánském pobřeží Jónského moře, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti díky svému krásnému ubytování a neuvěřitelnému prostředí.

Himara, známá také jako "Albánská Riviéra", je unikátním městem s bohatou historií a nádherným pobřežním výhledem. Je jedním z nejlépe dochovaných přímořských letovisek na Albánské Riviéře a stala se oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Ubytování v Himare je rozmanité a vyhovuje různým typům cestovatelů. Na výběr tu máte mezi tradičními albánskými domy, rodinnými penziony, luxusními hotely a moderními apartmány. Nejvíce se však Himara vyznačuje svými krásnými ubytovacími zařízeními přímo na pláži.

Místní rodiny otevřely své domy a vytvořily z nich útulné penziony, kde můžete zažít pravou albánskou pohostinnost. Tyto přístavní penziony často nabízejí výhled na moře a pláže jsou vzdálené jen pár kroků od dveří vašeho pokoje. Můžete si tak užívat zvuků vln, relaxovat pod sluncem a prozkoumávat okolí pěší procházkou.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou zde moderní hotely s prvotřídním servisem. Tyto hotely vám poskytnou veškeré pohodlí, které si při dovolené můžete přát, včetně bazénů, wellness center a vynikajících restaurací s tradičními albánskými jídly.

Pokud jste do Himary přijeli s větší skupinou lidí nebo preferujete samostatnost, můžete si pronajmout moderní apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám soukromí a volnost během vaší dovolené. Mnohé z nich mají také nádherný výhled na moře a terasy, kde si můžete užívat skvělého výhledu.

Himara se díky svému umístění stává ideálním výchozím bodem pro poznávání celého regionu jižní Albánie. Můžete navštívit starobylá města, jako je například Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet úžasnými písečnými plážemi, které jsou opředeny legendami a mýty.

Celkově vzato, ubytování v Himare vám poskytne jedinečnou příležitost zažít neuvěřitelný pobyt na tomto malebném albaňském pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete rodinné penziony, luxusní hotely, nebo moderní apartmány, Himara vám nabídne vysoce kvalitní a nezapomenutelné ubytování.


Dovolená Albánie Himara


Albánie je jednou z méně známých turistických destinací v Evropě, ale nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Himara.

Himara se nachází na jihu Albánie a je obklopena nádhernými horskými kopci a křišťálově čistým mořem Jónského moře. Město je známé svými malebnými plážemi, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Himara také nabízí několik možností ubytování, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Himara je ideálním místem. Má několik krásných pláží, které jsou obklopeny impozantními skalami a mají jemný zlatý písek. Pláže v Himare jsou čisté a relativně klidné, což z nich činí dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, ve městě a jeho okolí je mnoho možností k výletům a dobrodružství. Můžete si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, nebo se vydat na horské túry a obdivovat úchvatný výhled na město a moře. Himara také nabízí skvělé podmínky pro potápění, takže pokud se zajímáte o podvodní svět, nebudete zklamáni.

Himara má také velmi bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starobylou pevnost, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. V historickém centru města najdete také několik starobylých kostelů a klášterů, které stojí za návštěvu.

Místní kuchyně v Himare je také nepřehlédnutelnou součástí pobytu v tomto městě. Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a různé druhy sýrů. Existuje mnoho útulných restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla a pokrmy.

Jednou z nejlepších věcí, které dělat v Himare, je procházka po malebné pobřežní promenádě a obdivovat krásu okolní krajiny. Můžete si také užít západ slunce na pláži a pozorovat, jak slunce klesá za horizont.

V Himare se nachází také několik malých trhů a obchodů, kde můžete zakoupit suvenýry a místní produkty. Albánie je známá pro své vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí kombinaci nádherných pláž, fascinující historie a krásnou přírodu, Himara v Albánii je skvělou volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností, krásou a bohatou kulturou. Zažijte jedinečnou dovolenou v Himare a odvezte si domů nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Himara


Himara je malebné přímořské město ve středomořské Albánii, které se může pyšnit úchvatnou přírodou a svým příjemným středomořským podnebím. Nachází se na jihozápadě Albánie, nedaleko od řeckých hranic, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, čisté moře a vynikající klima.

Himara je jedním z nejteplejších a nejslunečnějších míst v Albánii. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě zřídka klesá pod 10 °C. Díky svému polohování na pobřeží Jaderského moře je Himara ovlivňována teplými mořskými proudy, které zajišťují příjemné teploty v průběhu celého roku.

Himara je známá svými dlouhými a písečnými plážemi, které lákají dovolenkové turisty z celého světa. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Díky živým korálovým útesům ve vodě je Himara i skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Když se při pobytu v Himarě unavíte od slunění na pláži, můžete se vydat na výlet do blízkého pohoří Llogara, které nabízí nádherný výhled na přilehlé pobřeží a moře.

Himara také nabízí řadu historických památek a zajímavostí pro své návštěvníky. Město je bohaté na zříceniny starověkého města Phoinike, které bylo významným obchodním centrem v dobách antiky. Návštěvníci se mohou projít starobylým přístavem a prozkoumat stopy minulých civilizací.

Pokud hledáte příjemné a slunečné letovisko, které kombinuje nádherné pláže, čisté moře a bohatou historii, stojí za to zvážit Himaru jako svůj cíl. Počasí v této části Albánie je příjemné po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro letní i zimní dovolenou. Přijeďte a objevte krásy Himary a užijte si dokonalé počasí, které vás zcela uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1. Jak se dostat z Tirany do Himary?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo autem po dálnici A2 směrem na jih. Himara se nachází asi 220 km od Tirany a jízda trvá přibližně 4 až 5 hodin.

2. Koho najdu v Himarě?
Odpověď: Himara je přímořské město v jihozápadní Albánii a je turisticky oblíbené. Najdete zde různé pláže, hotely, restaurace, kavárny a obchody. Také je známý svými historickými památkami, jako je pevnost Himara Castle.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Himary?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Himary je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je vhodné ke koupání. V těchto měsících se také koná mnoho festivalů a kulturních akcí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Odpověď: V Himarě najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří Potam, Livadhi, Spile, Llamani a Jale. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čistou vodu a výhledy na úchvatné pobřeží.

5. Jaká je místní kuchyně v Himarě?
Odpověď: Místní kuchyně v Himarě je ovlivněna středomořskou kuchyní s typickými albánskými prvky. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, olivový olej, sýr feta, zeleninové saláty a tradiční albánské pokrmy, jako je bakllava (dort s ořechovou náplní) a byrek (plněný listový těsto).

6. Existují v Himare nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, v Himare se nachází historická pevnost Himara Castle, která byla postavena ve 13. století. Tato pevnost nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Kromě pevnosti můžete také navštívit starou část města s úzkými uličkami a tradičními domy.

7. Jaké další aktivity mohu podniknout v Himare?
Odpověď: V Himare si můžete užít různé aktivity, jako je potápění, plavání, šnorchlování, turistiku a procházky po přírodě. Můžete také navštívit nedaleké pláže a malebná pobřežní městečka, jako je Saranda a Ksamil.


Letenka Albánie Himara


Albánie je země, která se postupně stává oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. A jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Himara.

Himara je malebné přímořské město ležící na jihu Albánie. Nachází se na Albanian Riviera, což je krásné pobřeží jadranského moře. Jeho poloha uprostřed okouzlujících hor a tyrkysového moře přitahuje návštěvníky z celého světa.

Himara je známá svými nádhernými plážemi s jasnou azurovou vodou. Zde můžete strávit celé dny odpočíváním, sluněním a koupáním. Pláže jsou často nedotčené masovou turistikou a nabízejí klidný únik od shonu každodenního života. Jednou z nejpopulárnějších pláží v Himare je Gjipe Beach, která je ukrytá mezi vysokými skalami a je přístupná pouze lodí nebo pěšky. Tato pláž nabízí dokonalou kombinaci krásného písku, čistého moře a úchvatného okolního prostředí.

Himara není jen o nádherných plážích, ale také o bohaté historii a kultuře. Město bylo založeno v antických dobách a jeho starobylý hrad, zvaný Kastro, je jednou z hlavních turistických atrakcí v oblasti. Kastro nabízí nádherný výhled na město a moře, a také atmosféru minulých staletí.

Himara také nabízí skvělé možnosti pro milovníky adrenalinových sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a kajakování. Místní podnebí a podmínky jsou ideální pro tyto aktivity.

Co se týče ubytování, Himara nabízí široký výběr hotelů, penzionů a apartmánů ve všech cenových kategoriích. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a přívětiví a rádi pomohou s jakýmkoli dotazem či problémem, který byste mohli mít.

Pokud se rozhodnete navštívit Himaru, můžete se tam dostat letadlem. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Albánie. Albánské letiště Tirana je nejbližším letištěm k Himare. Z Tirany je možné se do Himary dostat autobusem, který trvá přibližně 4 hodiny, nebo si můžete pronajmout auto a využít krásné jízdy přímo podél pobřeží.

Himara je malý klenot na albánském pobřeží, který stojí za návštěvu. Jeho krásné pláže, historii a přátelské obyvatelstvo nabízejí unikátní zážitek turistům z celého světa. Jestliže hledáte klidné a pohodové letovisko s nádherným přírodním prostředím, Himara je to správné místo pro vás.+


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách